Російська пропагандистська машина розповсюдила неправдиву інформацію про зупинку продажу квитків компанією Укрзалізниця.
Фейкова інформація: Укрзалізниця призупинила реалізацію квитків через атаки з Росії.
У мережі та пропагандистських Telegram-каналах поширюють неправдиві повідомлення про те, що Укрзалізниця нібито повністю припиняє продаж квитків. Автори таких дописів стверджують, що залізнична логістика України начебто "не може впоратися з наслідками прильотів" і "тріщить по швах".
Про це повідомляє StopFake.
Насправді кремлівські ресурси маніпулюють тимчасовими змінами в роботі перевізника та спотворюють його офіційні пояснення. Як уточнили в Укрзалізниці, продаж квитків обмежували лише на окремі рейси та дати -- зокрема, на деякі напрямки з Дніпра до західних регіонів.
Такі обмеження виникли через безпекові міркування, перенаправлення маршрутів та потребу адаптувати технологічні рішення у відповідь на російські обстріли. Після затвердження нових розкладів і їх інтеграції в систему бронювання, продаж квитків на відповідні дати відновлюється в звичному режимі.
Про припинення роботи української залізниці не йдеться. Лише протягом перших десяти днів серпня 2026 року поїзди Укрзалізниці перевезли майже 940 тисяч пасажирів. У піковий день пасажиропотік перевищив 100 тисяч осіб.
Не зважаючи на регулярні атаки Росії на залізничну інфраструктуру, зокрема в Харківській, Сумській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, Укрзалізниця продовжує свою діяльність. Після пошкоджень колій та станцій працівники залізниці оперативно проводять ремонтні роботи, залучають резервні тепловози, а на деяких маршрутах, таких як П'ятихатки – Дніпро та Лозова – Орілька, організовують автобусні перевезення.
Таким чином, пропагандисти трансформували обмеження на продаж квитків на певні рейси в вигадану історію про повну паралізацію залізничної мережі. Цей підхід має на меті перебільшити наслідки російських атак і створити уявлення про неспроможність української інфраструктури функціонувати в умовах війни.