Схилимо голови. Уболівальник Динамо загинув через те, що не захотів перейти на російську мову.

Щодня о 9 ранку українці вшановують пам'ять людей, чиє життя забрала російсько-українська війна. Сьогодні Sport.ua згадує Юрія Поправку, закатованого 11 років тому, 17 квітня 2014-го бандою Гіркіна в Слов'янську фаната "Динамо".
Юрій Поправка народився 11 вересня 1995 року в селі Морозівка Баришівського району на Київщині. Станом на 2014-й Юрій був студентом факультету соціології і права Національного технічного університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".
Завітав на фан-сектор київського "Динамо".
Невдовзі після завершення Революції гідності, 16 квітня 2014 року, Юрій вирушив до Харкова, щоб побачитися зі своєю дівчиною Дариною. Разом із товаришами з "Правого сектору", серед яких були 18-річний Юрій Поправка, 25-річний Юрій Дяковський та 22-річний фітнес-тренер з Вінниці Віталій Ковальчук, він вирішив відправитися до Слов'янська на Донеччині для виконання розвідувальної місії.
Того ж 16 квітня проросійські бойовики помітили молодих людей, але змогли заманити їх у пастку між двома блокпостами та почали оточувати. На наступний день, після обіду, хлопці були захоплені в полон.
19 квітня 2014 року в річці Казенний Торець, поблизу селища Райгородок на Донеччині, було виявлено тіло Юрія Поправки. Його знайшли поряд із тілом Володимира Рибака, депутата з Горлівки. Ідентифікація Юрія відбулася лише 25 квітня. За інформацією, оприлюдненою прес-службою МВС, обидва загиблі отримали комбіновані тілесні травми через тортури, а потім були кинути у воду, коли ще залишались живими, але непритомними.
За словами Віталія Ковальчука, який перебував у полоні разом із Юрієм і пережив жахи катувань, Юрія вбили через його відмову спілкуватися російською та свідчити, що відвідує храм московського патріархату.
Згідно з інформацією, що має слідство, до катувань і вбивства Поправки та Рибака залучені члени російського угруповання, яке взяло під контроль будівлю Служби безпеки України в Слов'янську.
Знущання були нелюдськими. Краще, щоб ці зображення залишилися невідомими. Це не діяли люди, а справжні монстри. Вони застосовували вогонь та різали ножами... Експерти зазначають, що це має характерний "кавказький стиль"... Є двоє свідків, які стали очевидцями катувань цих людей в приміщенні, що знаходиться під контролем "зелених чоловічків", які охороняли кімнату тортур.
Я не розумію, які ще жертви потрібні, щоб змусити Службу безпеки України нарешті виконати прямий наказ Верховного Головнокомандувача щодо ліквідації терористичних угруповань на сході країни. Якщо це не буде зроблено, то для чого тоді існує Антитерористичний центр СБУ? У такому разі керівництво СБУ повинно скласти свої повноваження і віддати арсенали народу, - зазначав 22 квітня 2014 року головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов.
Перед його загибеллю Юрі завдали жорстоких мук: зокрема, його сильно били та розрізали живіт, - розповіла в інтерв'ю Радіо Свобода мати хлопця Ярослава Поправка. - За інформацією слідства, вбивством мого сина, його друга Юри Дяковського та депутата Володимира Рибака безпосередньо керував росіянин Ігор Гіркін (Стрєлков). А ті, хто втілював катування в життя, виявилися громадянами України, жителями Харкова, які належали до "Оплоту" - проросійської організації та бійцівського клубу.
Додамо, що тіло Юрія Дяковського знайшли у річці Торець трохи згодом, 28 квітня. Віталія Ковальчука змогла витягти з полону його мама Галина Купрій, яка погодилася помінятися з сином місцями. На початку травня 2014-го в родини була інформація, що жінку вивезли в Луганськ. З того часу вона вважається зниклою безвісти.
Юрій Поправка знайшов вічний спокій 28 квітня у своєму рідному селі Морозівка, що на Київщині.
23 липня 2014 року патріарх Філарет, глава Української православної церкви Київського патріархату, провів освячення академічного храму на честь святого Миколая Чудотворця, архієпископа Миру Лікійського. Церемонія відбулася в Київському політехнічному інституті і зібрала представників різних конфесій. Храм було зведено на честь Юрія Поправки та інших сучасних героїв України.
20 лютого 2015 року Президент України Петро Порошенко посмертно надав звання Героя України Юрію Поправці, разом із іншими загиблими героями Небесної сотні. Це визнання було здійснене за його громадянську відвагу, патріотизм та героїчну захисту конституційних принципів демократії, а також прав і свобод людини. Поправка проявив самовідданість у служінні українському народу під час Революції гідності.
12 жовтня 2017-го Київрада перейменувала вулицю Миколи Лебедєва в Дніпровському районі Києва на честь Юрія Поправки.
15 листопада 2017 року Кабінет Міністрів України оголосив про запровадження нової державної стипендії, присвяченої Юрію Поправці. Ця нагорода призначена для підтримки видатних молодих науковців, які роблять значний внесок у просування демократичних та гуманістичних цінностей у науці та освіті, а також сприяють підвищенню міжнародного авторитету України.