Новини міста Харків та Харківської області

У Харківській області співробітники СБУ затримали агента ФСБ, який передавав інформацію про позиції свого підрозділу, що призводило до обстрілів з боку Росії.

Військова контррозвідка Служби безпеки України затримала агента ФСБ, який був завербований і служив у бойовій частині Сил оборони, що протистоїть російському наступу в районі Великого Бурлука Харківської області. Зрадником виявився 26-річний українець, який проходив військову службу за мобілізацією.

Цю інформацію оприлюднили в пресцентрі СБУ через Telegram.

За інформацією, наданою СБУ, його залучили до співпраці через Telegram, видаючи це за можливість знайти "легкий заробіток". Причиною зради стали фінансові труднощі: чоловік потрапив у боргову яму через захоплення азартними іграми.

Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, агент передавав ФСБ детальні координати українських позицій, що давало можливість противнику завдавати точні удари авіабомбами та артилерією. Сам зрадник заздалегідь залишав своє місце служби під вигаданими приводами, щоб уникнути обстрілів.

Під час цих виїздів він також збирав інформацію про розташування сусідніх підрозділів. Противник мав намір використати ці дані для організації "проривів" у глибину української території.

Зрадника затримали під час фіксації координат українських воїнів на передовій. У нього вилучено смартфон із доказами шпигунської діяльності.

Встановлено, що його куратором є Супруненко Олексій Леонідович, уроджений у Севастополі. Раніше він працював в українських правоохоронних органах, але згодом перейшов на сторону Російської Федерації.

Служба безпеки України вже повідомила двом особам про підозру у скоєнні державної зради в умовах воєнного стану (ст. 111 КК України, ч. 2). Один з підозрюваних наразі утримується під вартою без можливості внесення застави. Йому може загрожувати довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

З метою забезпечення безпеки українських військовослужбовців, Служба безпеки України реалізувала додаткові заходи для зміцнення охорони базових пунктів та маршрутів переміщення сил оборони в даному секторі фронту.

Нагадаємо, що нещодавно ми повідомляли про те, як у Волинській області співробітники Служби безпеки України виявили та затримали агента білоруського КДБ. Ця особа займалася збором розвідувальної інформації щодо оборонних об'єктів, розташованих на північному кордоні України.

Згідно з інформацією, Служба безпеки України успішно запобігла спробі замаху на командира 108-го батальйону ЗСУ "Вовки Да Вінчі" Сергія Філімонова, яку організувала ФСБ. Агентам з Росії вдалося завербувати українця з Дніпропетровської області, маскуючи себе під працівників СБУ.

Читайте також