Дніпро на першій позиції, а Київ у топ-трійці: які регіони України мають найбільше неплатників.
На початку березня 2026 року Єдиний реєстр боржників України досягнув позначки у 9,5 мільйона боргових зобов'язань. Протягом останнього року кількість записів зросла більш ніж на 500 тисяч (+6%). Відповідно до інформації, наданої платформою Опендатабот, ця тенденція вказує на активізацію діяльності виконавчих служб, однак боргове навантаження в різних регіонах країни розподілене нерівномірно.
Рейтинг регіонів за обсягом заборгованостей.
Найвища кількість виконавчих проваджень зазвичай фіксується в основних промислових містах та в столиці. Ось перелік п'яти найбільш активних регіонів:
Дніпропетровщина займає перше місце в рейтингу. У цьому регіоні зафіксовано понад 1,05 мільйона боргових зобов'язань, що складає 11% від загального обсягу по країні.
Харківська область -- 675 тисяч проваджень (7%).
Київ, як столиця України, займає третю позицію з 667 тисячами боргів, що становить 7%.
Одеська область має 585 тисяч справ, що становить 6%.
Донецька область має 526 тисяч заборгованостей, що становить 6%, незважаючи на важкі умови безпеки.
За що найчастіше боргують українці?
Якщо структурувати всі 9,5 млн проваджень за категоріями, то "антирейтинг" причин потрапляння до реєстру очолюють адміністративні провини:
Штрафи за порушення правил дорожнього руху: 2,1 мільйона справ (21% від загальної кількості записів).
Адміністративні правопорушення: 1,93 мільйона (20%).
Виплата на користь держави становить 1,65 мільйона (17,3%).
Комунальні послуги: 816 тисяч (8,6%).
Судові витрати склали 624 тисячі, що становить 6,6%.
Аліменти: 209 тисяч (2,2%).
Окремо експерти виділяють категорію "інші" (22%), куди потрапляють справи між фізичними та юридичними особами, що не підпадають під стандартну класифікацію.
Образ позичальника та його зміни в часі.
Дані свідчать про помітний гендерний дисбаланс серед осіб, занесених до реєстру: 74% боргів належать чоловікам (7,1 мільйона справ), тоді як жінкам припадає лише 26%.
У 2026 році спостерігається значне зростання в категоріях, пов'язаних із примусовим вилученням активів: кількість справ про спеціальну конфіскацію зросла на 63%, тоді як справи про стягнення майна підвищилися на 37%. Експерти пояснюють це не лише економічними факторами, але й впровадженням автоматизації в процесах стягнення, а також активізацією роботи як державних, так і приватних виконавців.