Зеленський: Вживатимемо всіх заходів для стабілізації фронту у січні.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю "Єдиним новинам" підкреслив, що стабільність на фронті значною мірою залежить від поставок зброї від партнерів, а також від військових, які зараз проходять навчання.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що країна докладе всіх зусиль для стабілізації фронту до січня 2025 року, однак значна частина успіху залежить від постачання зброї. Ці слова прозвучали під час спільного інтерв'ю з першою леді Оленою Зеленською, яке було опубліковане в четвер, 3 січня, в програмі "Єдині новини".
"Ми прагнемо, принаймні, досягти стабілізації на фронті в січні. Це завдання є вкрай складним. Якщо реалізуються всі обіцянки щодо військової підтримки України, яку ми отримуємо згідно з графіками, ми сподіваємося, що вона вже на шляху до нас. Ми також чекаємо, що нова адміністрація США продовжить підтримувати нас, а не навпаки. Цей процес залежить від багатьох чинників, але ми вважаємо, що це є критично важливим моментом," - підкреслив президент України.
Зараз ситуація є найскладнішою на східному фронті, де Росія має значну чисельну перевагу, зазначив Зеленський. "Там противника значно більше, ніж в інших зонах. Безумовно, наші військові проявляють героїзм і на інших напрямках, але тут, без перебільшення, зосереджені їх основні сили. Ми стикаємося з нестачею резервів, і це також правда, що не вистачає ротацій. Внаслідок цього російські війська тиснуть на наших бійців, які вже втомилися, і це також реальність", - підкреслив президент.
Читайте також: Збройні сили Росії прагнуть оточити Покровськ - ОСУВ "Хортиця"
Проте, як зазначив Зеленський, стабільність на фронті залежить не лише від постачання зброї з боку партнерів, а й від військових, які проходять навчання. "Батальйони, що наразі отримують озброєння за кордоном, — це важливий аспект. Ми маємо уявлення про те, що в січні ми повинні це все отримати, і відповідно до наших планів щодо стабілізації фронту, військові повинні виконати поставлені завдання", — підкреслив він.
За словами президента, усі ці чинники впливають на рівень довіри деяких партнерів до можливості перемоги України, а також на їхні сумніви щодо цього. Зеленський підкреслив, що в цьому році Україні необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб країни, які не є її союзниками, не змогли використовувати аргументи на користь "замороженого конфлікту" у 2025 році, зокрема, щодо просування російських військ на фронті.
"Курськ дуже сильний козир в усіх перемовинах. Особливо з країнами, які нам дуже важливі, особливо з країнами Глобального Півдня, - сказав він. - Тому що вони були настільки під впливом "непереможної" Росії, російської армії".
Зокрема, Зеленський вважає, що розміщення північнокорейських військ на Курщині є тактичною помилкою з боку Росії.
Читайте також: Сполучені Штати: Втрати північнокорейських військових на Курщині складають сотні.
Обговорюючи досягнення 2024 року, Зеленський зазначив, що були підписані безпекові угоди з 27 державами, що забезпечило Україні понад 40 мільярдів доларів різноманітної підтримки. Він також підкреслив юридичний прогрес у переговорах щодо вступу до Європейського Союзу та домовленість з НАТО про постачання п'яти додаткових систем протиповітряної оборони Patriot.
Проте одним із ключових досягнень стало зірвання намірів Росії щодо захоплення Харкова, Сум та Запоріжжя, зазначив він.