Які зміни чекають на погоду до кінця лютого та яка область стане "пунктом холоду" - новий прогноз.

Останній місяць зими ще покаже свій характер.
Розпочинається новий робочий тиждень, але понеділок не принесе українцям багато радості через несприятливі погодні умови.
Які прогнози мають синоптики - в ексклюзивному матеріалі на ТСН.ua.
Понеділок, 17 лютого, обіцяє стати найхолоднішим днем тижня. В нічні години температура в деяких регіонах Івано-Франківської та Чернівецької областей, зокрема в Карпатах, а також у частині Луганської області, знизилася до -20 градусів. Ці морози збережуться до самого ранку.
На інших територіях температура коливатиметься в межах -16...-9 градусів. Загалом, метеорологи прогнозують, що холодна погода зберігатиметься до кінця лютого, тож не слід очікувати на потепління. Цю інформацію підтвердила синоптикиня "Укргідрометцентру" Наталія Птуха в коментарі для OBOZ.UA.
Одночасно, за її словами, з березня можна очікувати на будь-які події, адже це місяць змін.
Інша синоптикиня Наталя Діденко прогнозує, що після 20 лютого морози дещо послабшають і буде певна зміна синоптичних процесів, можливо, на кілька градусів вищі показники. Але зазначає, що робити точний прогноз поки що складно, адже процеси можуть перебудуватися по-іншому.
Тим часом узагальнений прогноз погодних сайтів показує, що лютий буде не зимовим, а весняним на Закарпатті, теплим на заході і півдні України та доволі суворим на Сумщині і в східних областях.
Закарпатська область, яку з півночі та сходу захищають гори, не відчує холодного подиху арктичних мас повітря. У лютому денна температура коливатиметься тут від +3 до +7 градусів тепла, вночі під час прояснень можливі морози до -2 градусів. Прогнозується багато сонячних днів, але під кінець лютого задощить. Утім, температура залишиться теплою, +6...+8 градусів.
В інших західних областях - це Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька - зима завершиться дощами з мокрим снігом.
У північних областях - це Волинська, Рівненська, Житомирська, Чернігівська, Київська та Сумська - лютий розпочався з невеликого "плюса", але вже згодом температура змінилася на від'ємну: вдень 0-2 градуси морозу, вночі до -4.
Найтепліша погода очікується у Волині, де денні морози відступили після 10 лютого. Натомість найнижчі температури спостерігатимуться на Сумщині, де морози триватимуть до 18-20 лютого. У цей період денна температура коливатиметься від 0 до -4 градусів, а вночі опускатиметься до -8 градусів.
Друга половина місяця буде "мокрою" в усіх областях: майже щодня можливий дощ зі снігом, але значних снігопадів синоптики не очікують.
У центральних областях - це Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Полтавська та Дніпропетровська - погода протягом місяця прогнозується навіть холоднішою, ніж у північних. Центром холоду буде Полтавщина: весь місяць не вище +2 градуси вдень і -3 градуси вночі, а за прояснень - до -8 морозу. Також регіон накриють опади у вигляді дощу з мокрим снігом.
У трьох східних регіонах України – Харківській, Донецькій та Луганській – лютий обіцяє бути холодним, але зі значною кількістю сонячних днів. Прогнозується, що температура вдень коливатиметься від 0 до +2 градусів, а вночі опуститься до -4 - -8 градусів.
На півдні країни - це Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області і Крим - погода покращиться, опади припиняться, хмари розійдуться, вигляне сонце. Але не потеплішає: як було +3-4 градуси вдень, так і залишиться. Вночі стане навіть холодніше, ніж було, бо "ковдра" з хмар уже не захищатиме землю. Нічні морози сягнуть 3-4 градусів, а в Запорізькій області навіть -6 градусів.
Холоди підуть з півдня України лише під кінець лютого, температура поступово підвищиться до +4-5 градусів. Але разом з теплом повернуться і дощі з мокрим снігом, тобто сказати, що вже пахне весною, не вийде.
Раніше синоптики повідомили, якою буде весна. Чи варто очікувати вже очікувати теплу погоду - читайте у новині.