Новини міста Харків та Харківської області

"Зелена тисяча", нові виплати для дітей та зміни у правилах бронювання: що очікує нас з 1 грудня.

Новорічні свята і головна ялинка

Нові правила бронювання від мобілізації в Україні набудуть чинності 1 грудня 2024 року. Зміни були внесені після проведення урядового аудиту підприємств на предмет їх відповідності статусу критично важливих.

Відтепер оформлення відстрочки від мобілізації відбуватиметься через портал "Дія" та узгоджуватиметься Мінекономіки та Міноборони.

Підприємства та установи, які раніше мали статус критичних, мають підтвердити його у термін до 28 лютого 2025. Зазначимо, до цієї дати продовжать діяти відстрочки для працівників цих підприємств, які були видані до 1 грудня 2024.

Запроваджується новий критерій стосовно заробітної плати працівників, які отримують бронь. Середня зарплата за попередній квартал повинна становити не менше ніж 2,5 мінімальної зарплати, що еквівалентно 20 тисячам гривень.

Крім того, підприємство повинно бути без боргів по всіх податкових зобов'язаннях.

Детальніше про нововведення в правилах бронювання можна дізнатися з матеріалу "Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з грудня".

В останні дні жовтня президент Володимир Зеленський дав вказівку уряду виділити українцям по 1000 грн з державного бюджету в межах програми "Зимова підтримка".

Заявки на отримання цих виплат можна буде подавати з 1 грудня 2024 року до лютого 2025 року. Процес оформлення здійснюватиметься через мобільний додаток "Дія".

Зображення: можливість подати заявку на "тисячу Зеленського" відкривається з 1 грудня (Віталій Носач, РБК-Україна)

Фінансові ресурси будуть зараховані на окремий рахунок, який також використовується для отримання коштів від "Національного кешбеку" за покупки товарів, виготовлених в Україні.

Грошові виплати у готівковій формі будуть надані пенсіонерам та особам з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують пенсію або соціальну допомогу через АТ "Укрпошта".

Витратити "тисячу Зеленського" можна буде до 31 грудня 2025 року на ті ж категорії товарів і послуг, що й кошти "Національного кешбеку": оплату комунальних послуг, транспортні квитки, медикаменти, книги та інше.

Ще одна фінансова підтримка в рамках програми "Зимова підтримка" — це грошова допомога для малозабезпечених сімей з дітьми, а також для родин переселенців з дітьми і осіб з інвалідністю І групи, які є внутрішньо переміщеними особами. Цю ініціативу назвали "Тепла зима".

Кожній дитині буде надано одноразову допомогу в розмірі 6500 грн, таку ж фінансову підтримку отримають також особи з інвалідністю.

В уряді розповіли, що програма "Тепла зима" допоможе українцям у проходженні холодного періоду. "Це кошти на купівлю дітям теплого одягу, взуття та інших речей, які потрібні взимку", - пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Фінансові кошти будуть перераховані отримувачам у грудні 2024 року. Немає необхідності звертатися для оформлення цієї допомоги.

Завдяки використанню цифрових обмінів та даних з державних реєстрів, виплата буде проведена автоматично, а гроші зарахуються на картковий рахунок особи, яка отримує допомогу.

1 грудня у Києві розпочнеться рух по Подільському мосту. Зокрема, легкові автомобілі та громадський транспорт зможуть безперешкодно проїжджати, проте вантажні автомобілі залишаться під забороною.

Зображення: З 1 грудня відкриється рух через Подільський міст (Віталій Носач, РБК-Україна)

Як повідомив міський голова Віталій Кличко, новий маршрут також включатиме проїзд новозбудованим тунелем, який з'єднує міст із вулицею Петра Вершигори в напрямку проспекту Романа Шухевича і Троєщини.

На даний момент доступ до мосту мають лише спеціалізовані транспортні засоби та автобус маршруту №111. Роботи з благоустрою території планують завершити до кінця року, не заважаючи при цьому руху.

У середині грудня "Укрзалізниця" запроваджує нові напрямки перевезень, як по Україні, так і за її межами.

З 15 грудня запрацює новий маршрут потяга №9/10 Київ-Будапешт. Приблизна ціна квитка складатиме 3 тисячі гривень, у складі будуть як купе, так і люксові вагони.

У залізничному управлінні повідомляють, що графік руху потягів був розроблений з урахуванням зручності пересадок для пасажирів, що дозволяє оперативно добиратися до Відня, Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, а також до Румунії, Словенії та ряду інших європейських держав.

Також із 15 грудня нові поїзди запускають з Харкова, Дніпра, Полтави, відкривається додаткове сполучення з курортами Карпат:

На початку грудня розпочинається ряд зимових свят. Після переходу Православної церкви України на новий календар, День святого Миколая ми святкуємо вже вдруге раніше - 6 грудня, замість традиційної дати 19 числа.

У грудні відзначається Різдво Христове (25 грудня), яке є частиною списку державних свят. Однак слід підкреслити, що в умовах воєнного стану в Україні всі додаткові вихідні, пов'язані зі святами, були скасовані.

Фото: головну ялинку відкриють 6 грудня 2024 (GettyImages)

Цього року не передбачено проведення масових святкових заходів та ярмарків. Рада оборони Києва порадила уникати організації масових подій на відкритих просторах під час новорічних святкових днів.

Однак, головну ялинку столиці все ж планують встановити. Її можна буде оглянути на Софійській площі з 2 грудня 2024 року до 10 січня 2025 року, а урочисте відкриття відбудеться 6 грудня, в день святого Миколая. Як і в минулі роки, ялинка буде фінансуватися виключно за рахунок меценатських внесків, без використання бюджетних коштів.

Читайте також