Новини міста Харків та Харківської області

Куди поділася уродженка Ужгорода Йолка, яка прагнула життя в Москві: вона не говорить про війну, але виконує пісні про "Бориспіль".

Співачка Йолка (Єлизавета Іванців), яка колись завоювала серця українських слухачів завдяки своєму виступу у шоу "Х-Фактор", давно відійшла з української медійної арени. Вона зникла не лише як артистка, а й як особистість, яка не наважилася висловити бодай кілька слів підтримки своїй батьківщині.

Замість цього, Йолка, яка з'явилася на світ в Ужгороді, нині проживає в Росії, збираючи повні зали, виступаючи на корпоративних заходах та виконуючи пісні з романтичними алюзіями на "аеропорт Бориспіль". Це відбувається, незважаючи на те, що Україна страждає від ракетних атак з боку тих, хто їй аплодує. OBOZ.UA вирішив детальніше ознайомити читачів з артисткою, якій 2 липня виповнилося 43 роки.

У період з 2010 по 2012 рік Йолка здобула звання однієї з найулюбленіших зірок української музичної сцени. Завдяки своїй участі в журі шоу "Х-Фактор", вона отримала значну підтримку від українських шанувальників. Її образ асоціювався з щирістю, добром і людяністю. Проте після початку російської агресії в 2014 році Йолка поступово зникла з українського медіапейзажу та переїхала до Росії.

Уже тоді вона уникала питань про Крим і війну на Донбасі. Але після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році ситуація стала ще цинічнішою. Артистка не просто не висловлювалася - вона пішла в активну творчу фазу в Росії.

30 квітня 2022 року, всього через місяць після початку великої війни, Йолка дала концерт у Сочі. В той же момент, коли російські війська завдавали ударів по Харкову, Миколаєву, Маріуполю та Києву, співачка виконувала свою композицію "Прованс", в якій звучать слова: "Завтра о 7:22 я буду в "Борисполі", сидітиму в літаку і думатиму про пілота, щоб він успішно злетів і вдало приземлився".

Від початку ескалації війни Йолка не разу не торкнулася теми України. У її соціальних мережах можна побачити лише оголошення про концерти в Москві, уривки з пісень, повідомлення про "музику понад усе", а також зображення квітів, сцен та залів. Жодного згадування про події, що відбуваються на батьківщині. Жодного слова про те, як її рідний Ужгород приймає біженців і переживає тривожні часи.

Іванців завжди відкрито визнавала своє тяжіння до Москви. У одному з інтерв'ю для російського видання Meduza вона зізналася: "Мене тут дуже комфортно. 15 років тому мене лякали думкою, що Москва мене не прийме. Але за цей час я знайшла справжню родину. Як я можу почуватися тут погано? Це місто, де я реалізувалась. Тут мене назвали співачкою, і я досі працюю над здійсненням своєї найважливішої мрії".

Йолка підкреслила, що не має глибоких знань у політичних питаннях, тому утримується від висловлювань щодо війни.

Справжнє ім'я - Єлизавета Іванців. Народилася 2 липня 1982 року в Ужгороді. Під час навчання в школі брала участь у КВН, а згодом почала співати в гурті B&B. У 2004 році переїхала до Росії, де почала активну кар'єру з продюсером Владом Валовим.

У 2008 році вона отримала престижну нагороду "Золотий грамофон" за композицію "Мальчик-красавчик", а з 2011 року розпочала новий етап своєї кар'єри, ставши суддею шоу "Х-Фактор". Паралельно вона активно виступала на масштабних концертах в Україні.

До 2014 року її пісні звучали в Києві, Харкові, Львові. Але після анексії Криму - жодного концерту в Україні. Замість цього - нові альбоми в Москві, концерти у Сочі та інші російські тури.

Раніше OBOZ.UA писав, як зараз живе найскандальніший учасник "Холостяка" Андрій Іскорнєв родом із Росії. Після завершення шоу він зник з українського інформаційного простору.

Читайте також