Протягом трьох років Координаційний штаб здійснив повернення 4 578 осіб, які опинилися в російському полоні.

Протягом трьох років роботи Координаційного штабу, який займається питаннями військовополонених, вдалося повернути з полону 4 131 особу в рамках 61 обміну з Росією, а також ще 447 осіб поза межами обмінів.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Координаційний штаб розмістив відповідне повідомлення у Фейсбуці.
Координаційний штаб був заснований 11 березня 2022 року згідно з постановою Кабінету Міністрів №257 як тимчасовий орган для узгодження дій різних державних структур, силових відомств та громадських організацій. На початковому етапі його очолювала Ірина Верещук, але наприкінці травня керівництво перейшло до генерал-лейтенанта Кирила Буданова, начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони.
Протягом трьох років своєї роботи штаб, відповідно до вказівок Президента України та внаслідок переговорів з Росією, реалізував 61 обмін.
"4131 людина змогла повернутися до рідних та близьких на вільну від російського окупанта землю. Поза обмінами з російської неволі також повернуто ще 447 наших людей", - зазначається в повідомленні.
Координаторський штаб запровадив ряд суттєвих змін, спрямованих на поліпшення взаємодії з сім'ями. Відкрито регіональні консультаційні центри в таких містах, як Харків, Миколаїв, Вінниця та Львів. Також була розроблена та реалізована інноваційна інформаційна система штабу, а також створено особистий кабінет для родин.
З початку 2024 року, унаслідок змін у постанові Кабінету Міністрів, організація офіційно розпочала діяльність у сфері цивільних заручників. Додатково, завдяки зусиллям переговорної групи Координаційного штабу, здійснюється повернення тіл загиблих захисників та захисниць.
Робота у громадських приймальнях, реабілітація та реінтеграція звільнених у суспільство, безкоштовна юридична та психологічна допомога, організація міжнародних подій, проєкти "Люди майбутнього", "Хочу жить", "Хочу к своим", "Хочу найти" - усе це важливі напрямки діяльності Коордштабу.
"Але основним покликанням і призначенням Координаційного штабу залишається звільнення з російської неволі військовослужбовців та цивільних", - наголосили в організації.
За інформацією Укрінформу, станом на 18 лютого 2025 року, протягом трьох років повномасштабного конфлікту, Україні вдалося повернути додому 7017 тіл загиблих військових.