Новини міста Харків та Харківської області

"Численні втрати серед росіян радують нас": ЗСУ готуються до наступу з боку РФ і не сподіваються на мирні переговори, - The Guardian.

Українські військові висловлюють скептицизм щодо ініціатив США з метою забезпечення миру та не довіряють новій заяві Путіна про "перемир'я".

Військовослужбовці України висловлюють побоювання, що Москва може ініціювати літній наступ. Вони зазначають, що їх "дуже засмучують" спроби Сполучених Штатів досягти миру, як повідомляє The Guardian.

На північно-східному фронті України, біля річки Оскіл, українські артилеристи готуються до нової хвилі наступу з боку Росії. Приховані під деревами та маскувальними сітками, вони налаштовують стару радянську гаубицю для чергового вогневого удару. "Ми готові до дії!" — вигукнув один із артилеристів на ім'я Юрій. Командир віддав наказ: "Вогонь!" — і в повітрі пролунав грізний звук пострілу.

Колись ці території користувалися великою популярністю у туристів, але тепер вони перетворилися на арені бойових дій. Противник намагається перейти річку Оскіл, щоб отримати контроль над автомагістраллю R79, яка веде до важливого Куп'янська, а в подальшому – оточити Харків.

"Наше завдання - не дати їм переправитися через річку. Ми робимо це, обстрілюючи їхнє логістичне забезпечення в тилу", - пояснює капітан Сергій з 1-ї бригади Нацгвардії України "Буревій".

Згідно з його словами, в останні місяці російські війська значно знизили активність у перекиданні техніки – їхні понтонні мости швидко знищуються. Дрони активно атакують ворожу техніку, частина з яких йде на дно під час спроб переправи через річку.

Поруч із палаючими автомобілями знаходяться тіла російських солдатів. Артилерист Юрій висловлює свою думку:

"Іноді вони забирають своїх мертвих. Іноді ні. Собаки їдять їхні останки. Багато росіян загинуло. Нам це подобається".

Фронтальна лінія постійно трансформується. Бої відбуваються на полях та в знищених лісових насадженнях. Російські сили адаптували свої тактики, застосовуючи не лише бойові машини піхоти, а й квадроцикли, мотоцикли, і навіть звичайні автомобілі.

"Вони часто займають свою позицію. Ми відповідаємо контратакою і відбиваємо їхній натиск. Це постійний процес: туди-сюди. Значних досягнень немає", - зазначає Сергій.

Не зважаючи на спроби США досягти припинення вогню, Москва не зупиняє своїх військових дій. Путін анонсував перемир'я на День Перемоги, проте подібні обіцянки вже були ним порушені на Великдень.

Незважаючи на деякі досягнення Росії минулої осені, нині її наступальні дії значно сповільнилися. Основні бойові дії відбуваються в Донецькій області. У Покровську українські сили змогли стабілізувати ситуацію, тоді як у Костянтинівці противник продовжує наступ. Путін, нехтуючи закликами Дональда Трампа: "Володимире, зупинись!" - прагне повністю контролювати цей регіон.

Пропозиція США щодо врегулювання конфлікту, що містить компроміси на користь Москви, зокрема стосовно Криму та ще чотирьох регіонів, була охарактеризована українськими військовими як ризикований прецедент. Один із бійців зазначає:

"Це узаконює насильницький перерозподіл територій і відкриває небезпечні наслідки для всього світу. Це наша земля. Трамп не має права визначати, де проходитимуть наші кордони."

Після нещодавніх конфліктів Дворічна стала справжніми руїнами. Місцевий житель Євген поділився трагічною історією про свого сусіда Володимира, який загинув від отриманих поранень, так і не отримавши медичної допомоги: "Ми перенесли його тіло до сараю, але поховати не встигли. Згодом втекли пішки до Кутківки."

За інформацією мера Куп'янська Андрія Бесєдіна, район зазнає постійних обстрілів, які досягають 1500 ударів на місяць. Незважаючи на відсутність елементарних умов для життя, приблизно 750 осіб продовжують залишатися в зоні небезпеки.

Кілька військових прогнозують літнє наступальне діяння з боку Росії. "Як тільки вони помічають будь-яку вразливість, вони користуються можливістю", - зазначає оператор безпілотника Алекс.

Згідно з висловлюванням іншого військовослужбовця, миротворчі пропозиції з боку США є "досить невтішними". Президент Зеленський змушений знаходити компроміс між світовою політикою та реальною загрозою нового вторгнення.

В українській майстерні військові фахівці вдосконалюють дрони - від розвідувальних апаратів до бойових. "У 2014 році дронів не існувало. У 2022 їх було обмаль. А тепер вони скрізь", - розповідає Роман, зі званням "Кедр".

Мешканці Шевченкового виступають проти будь-якого повернення під російську окупацію. Людмира Єрмоленко, одна з місцевих жительок, висловлює свою думку:

"Вони були тут шість місяців. Нам довелося просити дозволу, щоб принести води. Ми сподіваємося, що наша армія зможе утримати це місце".

Раніше українські військові прокоментували ситуацію з "панівними висотами" у Часовому Яру, зазначивши, що російські сили не захопили ці позиції. Вони підкреслили, що ситуація в цьому районі є складною, але не слід стверджувати, що висоти перейшли під контроль супротивника.

Також з’явилася інформація про те, що російські війська активізували свою діяльність на кордоні. У Державній прикордонній службі України повідомили, що найбільш напруженими районами залишаються Сумська та Харківська області. Відзначається, що навіть під час оголошення "перемир'я" ворожі підрозділи продовжували проводити атаки, зокрема, на підрозділи прикордонників.

Читайте також