Збройні сили України зробили значний поступ у двох напрямках, в той час як противник чинить тиск у кількох регіонах. Інформація з карт ISW.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW), опублікований 10 квітня.
Війська РФ незначно просунулися в районі кордону між Сумською та Курської областями.
В ISW при цьому вважають, що угруповання військ РФ у цьому районі, швидше за все, не зможе розпочати велику наступальну операцію на місто Суми найближчим часом без отримання значного підкріплення.
Експерти Інститут спостерігали поступові, але послідовні успіхи РФ та атаки вздовж лінії Володимирівка - Журавка - Новеньке на півночі Сумської області, та триваючі зусилля з боку РФ відтіснити ЗСУ з позицій, що залишилися на південь від Суджі на півдні Курської області з початку березня 2025 року.
9 квітня український військовий експерт Костянтин Машовець повідомив, що російські війська нещодавно захопили село Басівка, яке знаходиться на південь від Новенького. Він також зазначив, що ворог намагається просунутися у напрямку Локні, розташованої ще далі на південь, з метою перекриття траси Н-07 Юньківка - Суджа.
Машовець повідомив, що невідомі підрозділи з Росії здійснюють атаки в районі Володимирівки та Веселівки, намагаючись просунутись до російського плацдарму поблизу Басівки та з'єднатися з ним.
За інформацією Машовця, частини російських ВДВ просуваються з Гоголевки та поблизу Олешні, які розташовані на захід від Суджі в Курській області. Він також зазначив, що російські війська, підтримувані силами КНЖР, активно витісняють ЗСУ з їхніх позицій, що залишилися біля населених пунктів Гуєво та Горналь, які знаходяться на південь від Суджі.
Російські "воєнкори" заявили 8 і 9 квітня, що путінські війська незначно просунулися у східній частині Олешні та на південний схід від Гуєвого в Курській області.
9 квітня війська РФ продовжували спроби відкинути ЗСУ з позицій на північному заході Бєлгородської області.
Російські блогери повідомляли, що 9 квітня активні бойові дії продовжуються в районі Демидівки та Поповки, які розташовані на північний захід від Бєлгорода, поблизу міжнародного кордону.
Український полк, який діяв на Бєлгородському напрямку, 9 квітня зазначив, що ЗСУ кілька тижнів тому прорвали низку укріплень, які Росія побудувала вздовж кордону між Бєлгородською та Сумської областями.
Згідно з оцінками військової частини, уряд Росії витратив більше 10 мільярдів рублів (116 тисяч доларів) на зведення укріплень на даному кордоні.
Російський "кореспондент" повідомив, що частина Демидівки вважається суперечливою "сірою зоною".
Російські війська не припиняли своїх наземних наступів у північних районах Харківської області, зокрема в околицях Вовчанська, 8 та 9 квітня.
8 квітня заступник командира українського батальйону, що діяв у Вовчанському напрямку, повідомив про те, що російські війська використовують тактику, організовуючи свої дії в малих групах по 2-3 солдати на передовій у районі Вовчанська.
Заступник командира зазначив, що російські військовослужбовці користуються несприятливими погодними умовами для маскування своїх переміщень, а також надягають термоплащі, щоб залишитися непоміченими в нічний час.
Нещодавно російські війська зробили крок вперед на північний схід від Куп'янська. Згідно з геолокаційними відео, опублікованими 8 квітня, сили РФ зайняли нові позиції в східному районі Кам'янки.
Російські військові здійснили напади в околицях Малої Шапківки та Кіндрашівки, а також у районах Західного, Петропавлівки та Степової Новоселівки 8 і 9 квітня.
Російський "воєнний кореспондент" заявив, що українські оборонні сили здійснили контратаку в районі Фіголівки, що знаходиться на північ від Куп'янська.
У ОСУВ "Хортиця" 9 квітня повідомили, що російські військові роблять спроби організувати переправи через річку Оскіл в районі Куп'янська та Борового.
9 квітня російські окупанти продовжували наступ на напрямку Борової, але не просунулися. Війська РФ атакували біля Загризового, Сергіївки та Греквики 8 і 9 квітня.
Російські загарбники нещодавно просунулися на Лиманському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 квітня, показують, що окупанти просунулися в лісі на схід від Зеленої Долини (на північ від Лиману).
Війська РФ продовжували штурмувати в районі Нового, Катеринівки, Колодязів, та в напрямку Новомихайлівки та Зеленої Долини 8 і 9 квітня.
9 квітня ОСУВ "Хортиця" повідомило про те, що українські військові здійснили напад на російську переправу через річку Жеребець у напрямку Лиману.
9 квітня війська РФ продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку, але просунутися не змогли. Російські окупанти атакували поблизу Серебрянки, Григорівки та Білогорівки, біля Верхньокам'янського та Васюківки 8 і 9 квітня.
9 квітня війська РФ продовжували свій наступ в районі Часового Яру, але не змогли досягти значних успіхів. Атаки російських загарбників відбулися поблизу Часового Яру, а також у районах Білої Гори, Предтечиного, Курдюмівки та Озарянівки 8 і 9 квітня.
Російський "воєнкор" стверджував, що ЗСУ контратакували з Миколаївки (на захід від Часового Яру) у бік Ступочок (на південь від Миколаївки).
Українські сили оборони нещодавно досягли успіхів на Торецькому напрямку. Геолокаційні матеріали, опубліковані 8 квітня, свідчать про те, що ЗСУ просунулися на північний схід від Дружби.
Водночас відзначається прогрес російських військ у напрямку Торецька. Геолокаційні знімки, оприлюднені 9 квітня, демонструють, що армія РФ змогла просунутися в північно-західному секторі Торецька, а також у мікрорайоні Забалка, розташованому на південь від міста.
Російські війська здійснили атаки поблизу Торецька, в околицях Диліївки, Петрівки та Щербинівки, а також у районі Леонідівки, Валентинівки і Сухої Балки 8 та 9 квітня.
Українські військові зробили значні кроки вперед у Покровському районі. Геолокаційні матеріали, оприлюднені 9 квітня, демонструють, що Збройні Сили України просунулися у північно-східній зоні Котлиного, розташованого на південний захід від Покровська.
На напрямку Покровська також відзначено просування російських військ. Геолокаційні знімки, оприлюднені 8 та 9 квітня, демонструють, що війська РФ досягли нових позицій у південній частині Тарасівки (на північний схід від Покровська) та на південь від Богданівки (на південний захід від Покровська).
Російські війська здійснювали наступальні дії в околицях Єлизаветівки, Калинового, Зеленого Поля, поблизу Лисівки, Шевченка, а також у районах Удачного, Котлярівки, Котлиного, Успенівки, Звірового, Богданівки, на Сергіївку і Новоолександрівку 8 та 9 квітня.
Російський "воєнний кореспондент" повідомив, що Збройні сили України здійснили контратаку на північно-східних межах населеного пункту Зелене (південно від Покровська) та на північ від Даченського (південний схід від Покровська).
Офіцер зв'язку українського підрозділу, що оперував на Покровському напрямку, 9 квітня повідомив, що російські війська скористалися погіршенням видимості внаслідок несприятливих погодних умов, щоб здійснити нові наступальні дії.
9 квітня український розвідник, що працює на Покровському напрямку, повідомив про зростання активності російських військ за останні десять днів, починаючи з 30 березня. Він зазначив, що противник нарощує чисельність особового складу та техніки, готуючи їх до можливих атак.
9 квітня війська окупантів з Росії продовжили свої наступальні дії в районі Курахового, проте не змогли досягти жодних успіхів.
8 та 9 квітня російські війська проводили наступальні дії в зонах Андріївки, Костянтинополя та Олексіївки, а також у районах Розлива, Багатиря і Бурлацького.
Російський блогер заявив, що українські оборонні сили здійснили контратаку з Багатиря у напрямку Розлива.
9 квітня російські загарбники продовжували наступальні дії на напрямку Великої Новосілки, але просунутися не змогли. Війська РФ атакували біля Дніпроенергії, Новосілки, поблизу Веселого, Вільного Поля, Бурлацького та в напрямку Шевченка 8 і 9 квітня.
Російський військовий кореспондент повідомив, що українські збройні сили здійснили контратаку на північний захід від Великої Новосілки, в районі Федорівки.
Не так давно російські війська зробили крок уперед на заході Запорізької області. Як свідчать геолокаційні знімки, опубліковані 9 квітня, російські сили зайняли центральну частину Щербаків, розташовану на північний захід від Роботиного.
8 та 9 квітня російські війська здійснили атаки в районах Степового, Лобкового та Щербаків. 9 квітня деякі російські блогери повідомили, що Збройні сили України провели контратаку в цих же місцях.
Командир українського загону безпілотників, який діяв поблизу Лобкового, повідомив CNN 9 квітня, що війська РФ накопичують живу силу за 10-15 кілометрів за лінією фронту та діють невеликими тактичними групами по 5-10 солдатів.
Він розповів, що російські загарбники просуваються під прикриттям поганих погодних умов, щоб уникнути українських безпілотників, але не можуть використовувати важку техніку через вологий грунт.
Ні українські, ні російські джерела ISW не зафіксували наземної активності Російської Федерації на Дніпровському напрямку 9 квітня.
9 квітня російський "військовий кореспондент" повідомив, що Збройні сили України намагаються здійснити переправу через Дніпро поблизу Антонівського автомобільного мосту (східніше Херсона) з метою висадки на лівому березі річки.
8 квітня прес-секретар Збройних сил України полковник Владислав Волошин повідомив, що останнім часом російські війська знизили частоту атак на Дніпровському напрямку в порівнянні з попередніми тижнями. Проте, ворог активно перегруповує свої сили, що може свідчити про можливе посилення наступальних дій у найближчому майбутньому.
Волошин підкреслив, що російські війська не зменшили використання безпілотників, артилерії, реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) та авіаударів у Дніпровському регіоні.
У Генштабі ЗСУ 9 квітня повідомили, що 7 квітня в окупованій частині Херсонської області українські воїни знищили командний пункт російського 81-го артилерійського полку, і що внаслідок удару загинуло до 30 російських військових.
На геолокаційних зображеннях, які були опубліковані 1 та 9 квітня, зафіксовано український напад на окуповану територію Нечаєвого, розташовану на південь від Олешні.
У Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 9 квітня інформували, що з початку доби на фронті відбулося 111 бойових зіткнень.
Крім того, у військовому керівництві повідомили, що найбільше атак противника було зафіксовано на Покровському, Лиманському та Курському напрямках.
Крім того, вчора представник Генерального штабу Збройних Сил України Дмитро Лиховій зазначив, що останнім часом російські війська дійсно активізувалися на кількох важливих фронтових напрямках. Кремль знову прагне створити буферну зону в районах Харківської, Сумської та Чернігівської областей. Він підкреслив, що насправді немає істотних змін у ситуації на фронті.