Збройні Сили України досягли успіхів поблизу Часового Яру, тоді як противник просунувся в районі Торецька та Покровська, згідно з картами ISW.

Війська РФ 10 квітня продовжили наземні штурми в районі кордону між Курською та Сумською областями, але не просунулися.
Російські джерела Інституту вивчення війни повідомляли, що війська Путіна продовжували здійснювати напади в Курській області, зокрема в районі Олешні (на південний захід від Суджі) та Горналя (на південь від Суджі), а також в Сумській області поблизу Журавки, Локні та Басівки.
Російські військові кореспонденти повідомили, що українські оборонні сили здійснили контратаку в районі Басівки та Веселівки, що знаходяться на південь захід від Журавки.
10 квітня Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що приблизно 5000 із 11000 військовослужбовців Північної Кореї, які воюють проти ЗСУ - ймовірно, у Курській області - зазнали втрат, причому приблизно одна третина від загальної кількості втрат була вбита під час бойових дій.
10 квітня підрозділи оборони продовжували виконувати обмежені завдання в Бєлгородській області.
Російські блогери повідомляли, що Збройні сили України продовжують здійснювати наземні операції в районі Демидівки та Поповки, які розташовані на північний захід від Бєлгорода, вздовж міжнародного кордону.
10 квітня російські військові, які здійснюють окупацію, продовжили свої наступальні операції в напрямку Харкова, проте не змогли досягти успіху. 9 і 10 квітня сили РФ здійснили атаки в районі Глубокого та Вовчанська.
10 квітня російські військові сили продовжували свої наступальні дії в Куп'янському напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів. 9 і 10 квітня війська під командуванням Путіна здійснили атаки поблизу Кам'янки та Фиголівки, а також у бік Піщаного.
Російський військовий кореспондент повідомив, що українські збройні сили провели контратаку в неозначеному місці на напрямку Куп'янська.
Представник української бригади, що діяла на Куп'янському напрямку, 10 квітня зазначив, що російські війська здійснили кілька атак, включаючи механізовані, протягом минулого тижня (близько 3-10 квітня), намагаючись виявити вразливі ділянки в обороні Збройних Сил України.
Представник українського прикордонного загону, що працює на Куп'янському напрямку, повідомив про активні наступальні дії окупантів, які здійснюються малими піхотними та бронетанковими підрозділами. Він також підкреслив, що Збройні Сили України здатні стримати ворога, завдаючи удари з безпілотників по російських тилових позиціях, щоб знищити логістичні маршрути супротивника.
10 квітня російські війська знову спробували просунутися в напрямку Борової, але їхні зусилля не увінчалися успіхом. 9 та 10 квітня сили РФ здійснили атаки в районах Загризового та Нової Кругляківки, а також в Сергіївці, Надії, Греківці та в напрямку Ольгівки.
10 квітня російські війська знову активізували свої наземні операції в Лиманському напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів. У період з 9 по 10 квітня окупанти здійснювали наступ в околицях Нового, Катеринівки, Мирного, Ямполівки, Колодязів, а також у напрямку Новомихайлівки та Зеленої Долини.
Представник української бригади, що діяла на Лиманському фронті, повідомив 9 квітня, що російські війська спочатку здійснюють атаки невеликими групами, які складаються з одного недостатньо підготовленого – іноді навіть без зброї – солдата та одного професійного військового. Ця тактика дозволяє їм виявити та обстріляти вогневі позиції Збройних Сил України. Після цього, через 2-3 години, на тому ж напрямку наступають інші невеликі штурмові групи з Росії.
10 квітня російські загарбники продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку, але не просунулися. 9 і 10 квітня війська РФ атакували в напрямку Дронівки, в районі Григорівки, Білогорівки та Верхньокам'янського.
Останнім часом сили оборони України зробили крок вперед у напрямку Часового Яру. За даними геолокаційних зображень, опублікованих 10 квітня, Збройні сили України здійснили незначний прогрес на вулиці Центральній, що розташована в західній зоні Часового Яру.
У той же час на території Часового Яру спостерігається просування російських військових. Геолокаційні знімки, опубліковані 10 квітня, свідчать про те, що війська РФ досягли вулиці Привокзальної в західній частині Часового Яру.
9 та 10 квітня російські війська здійснили напади поблизу Часового Яру, в районі Курдюмівки, Білої Гори та Ступочок.
Війська РФ нещодавно просунулися приблизно на 4 км на Торецькому напрямку, але, ймовірно, не утримують стійких позицій після наступу, йдеться в пубілкації ISW.
Геолокаційні кадри, опубліковані 7 квітня, показують, що росыяни просунулися приблизно вздовж траси Т-0516 Торецьк - Костянтинівка до Неліпівки. На кадрах видно, як ЗСУ завдають ударів по двох російських машинах вздовж дороги, а російська піхота спішується в прилеглі райони.
Експерти ISW зазначають, що наразі неясно, чи українські піхотні підрозділи закріпили свої позиції на сусідніх територіях, чи, навпаки, російські війська проводили розвідувальні дії щодо українських оборонних позицій. Нові геолокаційні знімки, оприлюднені 10 квітня, свідчать про те, що російські сили нещодавно здійснили просування на південь від Кримського, що розташований на північний захід від Торецька. Проте, ця зміна, ймовірно, не сталася протягом останніх 24 годин.
9 та 10 квітня російські війська здійснили наступальні дії поблизу Торецька, в районі Дачного, Дружби, Леонідівки, Олександрополя та Щербинівки.
Нещодавно російські війська зробили крок вперед у Покровському напрямку. Геолокаційні матеріали, оприлюднені 10 квітня, демонструють, що армія РФ просунулась у південну та західну зони Лисівки, що розташована на південний схід від Покровська.
Російські війська здійснили удари в околицях Олександрополя та Водяного Другого, а також поблизу Єлизаветівки, Зеленого Поля, Калинового, Лисівки, Котлярівки, Звірового, Удачного, Преображенки, Богданівки, Троїцького, Новоолександрівки, Котлиного, а також в напрямку Сергіївки 9 і 10 квітня.
У ОСУВ "Хортиця" 10 квітня повідомили, що російські війська без успіху спробували провести механізований наступ із залученням восьми одиниць бронетехніки в напрямку Єлизаветівки. Українські збройні сили знищили один танк і шість броньованих автомобілів противника.
Представник ОСУВ "Хортиця", полковник Віктор Трегубов, повідомив, що російські війська продовжують намагання обійти Покровськ з західного напрямку, намагаючись вийти на маршрут Т-0504 Покровськ - Костянтинівка.
Трегубов зазначив, що ворогу доведеться атакувати та захопити Покровськ, щоб досягти політичної мети Кремля щодо захоплення всієї Донецької області.
Також Трегубов заявив, що війська РФ використовують мережі для захисту наземних ліній зв'язку від українських безпілотників.
Прес-секретар української бригади, що діє в Покровському напрямку, повідомив, що російські війська нещодавно здійснили інтенсивний механізований штурм, задіявши взвод, який складався з трьох бойових машин піхоти та одного танка в першій хвилі, а також двох додаткових БМП у другій хвилі. Ці дії відбулися в невизначеній зоні на Покровському напрямку.
Представник повідомив, що ворог намагався замаскувати свою атаку, використовуючи снігові умови та димову завісу. Проте пориви вітру ослабили ефект диму, що дало можливість Збройним Силам України виявити противника та успішно відбити напад.
Він також зазначив, що російські війська здійснюють механізовані штурми приблизно раз на два-три дні, а в інші дні проводять піхотні атаки, задіюючи групи з двох-трьох солдатів.
Речник української бригади, яка діє на Новопалівському напрямку (на південний захід від Покровська), заявив, що ворог починає атакувати лише після знищення артилерією прифронтових населених пунктів.
Представник зазначив, що російські війська відкликають з фронту підрозділи, які втратили боєздатність, і постійно підсилюють свої сили піхотою. Він також підкреслив, що українські безпілотники знищують від 70 до 80 відсотків атакуючих груп супротивника.
10 квітня російські окупанти продовжили свої наступальні операції в напрямку Курахового, але не змогли досягти жодних успіхів. 9 та 10 квітня війська РФ здійснили атаки в зонах Андріївки, Костянтинополя та Багатира, а також на південний захід від Курахова, в районі Розлива.
10 квітня російські війська продовжили свої наступальні операції в районі Великої Новосілки, однак не змогли досягти жодних успіхів. Впродовж 9 і 10 квітня окупанти здійснювали атаки поблизу Привільного та в напрямку Шевченка.
10 квітня російські військові продовжували свої наступальні дії в західній частині Запорізької області, проте не змогли досягти жодних успіхів. 9 та 10 квітня війська РФ провели наземні атаки в районі населених пунктів Степове, Лобкове, Малі Щербаки та Щербаки.
10 квітня представники російських "воєнкорів" повідомили, що Збройні Сили України проводять контратаку на ділянці між Лобковим, Степовим та Щербаками.
10 квітня російські військові здійснювали обмежені наступальні операції на Дніпровському (Херсонському) напрямку, проте їм вдалося досягти певного просування.
10 квітня представник Військово-морських сил України, капітан третього рангу Дмитро Плетенчук, повідомив, що російські військові кораблі продовжують уникати проведення операцій у водах Азовського моря.
Плетенчук заявив, що війська РФ щодня переміщують залишки флоту в окупованому Криму через загрозу ударів українських безпілотників.
Плетенчук також зазначив, що альтернативні військово-морські бази Росії, зокрема ті, що розташовані в Сочі та Туапсе (Краснодарський край), не забезпечені такою ж міцною обороною, як база в Новоросійську (також Краснодарський край). Він додав, що російські сили прагнуть використовувати порт в Очамчирі, який знаходиться в Абхазії під контролем Росії (Грузія).
Плетенчук підкреслив, що військові агресори з Росії продовжують використовувати безпілотники "Шахед", запускаючи їх з території окупованого Криму.
Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом Збройних Сил України у вечірньому звіті 10 квітня, з початку доби на фронтових позиціях сталося 125 бойових конфліктів.
Крім того, у військовому командуванні підкреслили, що найбільше нападів супротивника відбулося на Покровському напрямку, де зафіксовано 42 штурми.