Новини міста Харків та Харківської області

Збройні сили України досягли успіхів поблизу Часового Яру, Торецька та Покровська, в той час як Російська Федерація здійснює тиск у шести районах, згідно з картами ISW.

Нещодавно збройні сили Росії здійснили просування в зоні ключового "українського плацдарму" на території Курської області.

Геолокаційні знімки, отримані 30 грудня, демонструють, що російські війська досягли успіху на північному сході Махнівки (південний схід від Суджі) і захопили Черкаську Конопельку (також на південний схід від Суджі). Аналітики ISW зазначають, що ці події, імовірно, сталися не лише впродовж останньої доби.

Російські військові кореспонденти повідомляли, що війська Путіна нібито взяли під контроль Агроном, розташований на сході від Суджі, однак аналітики з ISW не виявили жодних візуальних підтверджень цього факту.

Російські джерела розповідали, що ЗСУ атакували невизначені райони Курської області.

30 грудня в оперативному штабі Курської області Росії повідомили про нібито перехоплення трьох українських ракет системами протиповітряної оборони в цьому регіоні.

29 і 30 грудня російські окупанти продовжували штурмові дії на Харківському напрямку поблизу Липців, Гатище та Вовчанська, але не просунулися.

30 грудня російські військові здійснювали атаки на напрямках Куп'янськ - Сватове - Кремінна, але їм не вдалося досягти жодних значних успіхів.

Російські медіа продовжують поширювати інформацію про те, що війська РФ, нібито, заволоділи Іванівкою і наблизилися до захоплення Тернів. Однак один з російських блогерів зазначив, що в Іванівці все ще ведуться бої, і вважає заяви про захоплення Тернів поспішними.

Експерти ISW не мають жодних підтверджень про захоплення російськими військами ані населеного пункту Терни, ані Іванівки.

30 грудня оперативно-стратегічне угруповання військ ЗСУ "Хортиця" повідомило, що 29 грудня російські агресори здійснили напад на Терни, використовуючи броньовану техніку.

В Управлінні охорони північного кордону Держприкордонслужби України (ДПСУ) 29 грудня повідомило, що на Куп'янському напрямку був відбитий російський механізований штурм, під час якого понад 30 російських військовослужбовців у сутінках хвилями атакували українські позиції.

30 грудня голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор опублікував відеоматеріали, які демонструють, як українські збройні сили успішно відбивають російський механізований наступ взводного масштабу в районі Куп'янська.

30 грудня підрозділ Державної прикордонної служби України опублікував відеоматеріали, на яких зафіксовано, як протягом останнього тижня (з 23 грудня) українські військові знищили та пошкодили 15 одиниць російської бронетехніки в околицях Кремінної та в районі Серебрянського лісу.

Війська РФ наступали біля Голубівки, Петропавлівки, Кучерівки, Загризовогое, Лозової, Степової Новоселівки, Кругляківки, Греківки, Зеленого Гаю, Копанки, Першотравневого, Надії, Макіївки, Іванівки, Тернів, Ямполівки та біля Плантонівки 29 і 30 грудня.

30 грудня російські війська продовжували атакувати на Сіверському напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

29 та 30 грудня російські військові здійснювали наступальні дії в території поблизу Білогорівки та Золотарівки.

Сили оборони України нещодавно змогли повернути контроль над позиціями в центральній частині Часового Яру, які були втрачені раніше. Геолокаційні знімки, опубліковані 30 грудня, демонструють обстріли, які проводять окупанти по підрозділах Збройних Сил України в серці міста. Це свідчить про те, що українські військові просунулися на вулицю Георгія Дубровського в центральному районі Часового Яру.

Російські "воєнкори" заявили, що 30 грудня армія РФ змогла просунутися в мікрорайон Десята на півночі Часового Яру та захопила залізничну станцію на північному заході населеного пункту. Проте в Інституті вивчення війни не знайшли підтвердження цим даним.

Війська РФ наступали в межах Часового Яру та поблизу Ступочок 29 і 30 грудня.

30 грудня представник ОСУВ ЗСУ "Хортиця" Віктор Трегубов повідомив, що російські війська здійснюють атаки на міські райони Часового Яру. Вони перетинають канал Сіверський Донець - Донбас і намагаються захопити вогнетривкий завод у центрі міста, який є важливою оборонною позицією Збройних сил України у цьому регіоні.

Трегубов повідомив, що Збройні сили України продовжують тримати під контролем стратегічно важливий Вогнетривкий завод, і що інтенсивність обстрілів з боку російських військ дещо зменшилася.

Російський блогер повідомив, що війська РФ намагаються укріпити свої позиції на вулиці Чернишевського в районі Північний, що на півночі Часів Яру, при цьому українські Збройні сили провели дві контратаки.

Нещодавно обидві сторони - українські захисники та російські окупанти - здійснили просування на Торецькому напрямку.

Геолокаційні зображення, оприлюднені 30 грудня, свідчать про те, що Збройні сили України відновили контроль над втраченими позиціями на вулиці Григорія Сковороди, розташованій на північному заході Торецька.

Інші геолокаційні кадри від 26, 29 і 30 грудня свідчать, що війська РФ просувалися в північно-західній та західній частинах Торецька вулецями Гірського, 1 та Травневій, 2, Історичній, Коксовій і Житомирській.

Російський кореспондент з фронту стверджував, що війська Путіна змогли просунутися на 900 метрів до відвалів породи в західній частині Торецька 30 грудня. Водночас інший блогер з Росії повідомив про просування в мікрорайоні Забалка. Проте аналітики з ISW не виявили підтверджень цим заявам.

Згідно з інформацією, 29 та 30 грудня російські війська здійснили напади в околицях Торецька та неподалік Щербинівки.

Російський "воєнкор" заявив, що біля породних відвалів №1 і №10 поблизу Торецької шахти на півночі міста тривають бої.

29 грудня Трегубов повідомив про збройні сутички на вулицях Торецька, зазначивши, що російські загарбники скидають протитанкові міни на будівлі в районі Торецького.

На Покровському напрямку фіксувалося просування як Сил оборони України, так і російських загарбників.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 29 грудня, підтверджують, що Збройні сили України змогли відстояти свої позиції на сході від Піщаного, розташованого на південь від Покровська.

Нові геолокаційні знімки, отримані 30 грудня, свідчать про те, що російські війська здійснили просування на північний захід від Даченського (південніше Покровська) та на захід від Піщаного.

Російські "воєнкори" стверджували, що путінські війська просунулися на Покровському напрямку біля Баранівки, від Вовкового та атакують у напрямку Котлиного, а також захопили більшу частину Новоєлизаветівки, проте в ISW не знайшли підтвердження.

У Міністерстві оборони Росії заявили про захоплення Новоленівки, розташованої на північний схід від Новоєлизаветівки. Проте, згідно з оцінками ISW, російські війська контролюють це село вже з 27 грудня.

Армія Російської Федерації не припиняла наступальні операції в зонах Воздвиженки, Миролюбівки, поблизу Зеленого, Лисівки, Даченського, Нового Труду, Шевченка, Вовкового, Котлиного, Солоного, а також у Нововасилівці, Новоленівці, Новоєлизаветівці та Українці протягом 29 і 30 грудня.

Російські окупанти нещодавно незначно просунулися на північний захід від Курахового. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 грудня, показують, що загарбники просунулися в західній частині Сонцівки.

Російський блогер стверджував, що війська РФ просунулися в районі Шевченка та Петропавлівки, а також захопили криту стоянку на захід від Курахового.

Бригада ЗСУ, яка діє в Кураховому, 29 грудня опублікувала кадри, на яких видно, як українські оператори БПЛА завдають ударів по двох одиницях російської бронетехніки на Кураховому напрямку.

Війська Російської Федерації продовжували атаки в околицях Петропавлівки, Слойванки, Шевченка, у самому Кураховому, поблизу Курахівської ТЕС, а також у напрямку Дачного 29 та 30 грудня.

Російські окупанти нещодавно просунулися на Вугледарському напрямку. Геолокаційні кадри від 29 грудня свідчать, що війська РФ просунулися на схід від Янтарного (на північний захід від Вугледара) під час механізованого штурму розміром приблизно у взвод.

Російський блогер заявив, що війська Путіна також зробили прогрес в полях на північний захід від Успенівки, проте аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цій інформації.

29 і 30 грудня російські війська знову здійснювали наступальні дії в районах Успенівки, Костянтинопольського, Янтарного та Костянтинополя.

Недавно війська Російської Федерації здійснили наступ поблизу Великої Новосілки. Геолокаційні зображення, що були опубліковані 30 грудня, демонструють, що окупанти просунулися на захід від цього населеного пункту.

Російські агресори не припиняли своїх атак поблизу Времівки та Новосілок, у напрямку Привільного, а також у районах Новодарівки та Нескучного 29 і 30 грудня.

Представник української бригади, що діяла в районі Великої Новосілки, повідомив, що ворог намагається обійти та захопити це селище, прагнучи вийти на межу Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Ні українські, ні російські джерела ISW не інформували про збройні зіткнення в західній зоні Запорізької області 30 грудня.

30 грудня російський "воєнний кореспондент" повідомив, що сили РФ нібито успішно відстояли свої позиції в Кам'янському від нещодавньої атаки українських військ.

30 грудня українські офіційні джерела повідомили про те, що Сили оборони здійснили ракетний удар по російському командному пункту, розташованому в захопленій частині Запорізької області.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР) повідомили, що українська аеророзвідка виявила місцезнаходження російського командного пункту, внаслідок чого було знищено 6 військовослужбовців РФ, а 3 отримали поранення.

В Силах безпілотних систем ЗСУ 30 грудня повідомили, що в окупованій частині Запорізької області українські війська знищили самохідну вогневу установку російського ЗРК "Бук-М1-2".

29 та 30 грудня російські війська продовжили атаки на Дніпровському напрямку та на островах у дельті річки Дніпро, однак не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

30 грудня капітан третього рангу Дмитро Плетенчук, речник Військово-морських сил Збройних сил України, повідомив, що численні російські перешкоди, зокрема затонулі баржі, які повинні захищати Керченський міст від атак українських морських безпілотників, ймовірно, виявилися неефективними через несприятливі погодні умови.

Плетенчук зазначив, що залишені 2-3 місяці штормового сезону можуть ще більше посилити руйнівний вплив на російські укріплення.

Нагадаємо, раніше у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 30 грудня поінформували, що з початку доби на фронті відбулося 153 бойових зіткнень.

Військове командування також повідомило, що найбільш напружена обстановка з точки зору кількості та інтенсивності ворожих штурмів і атак спостерігалася в районах Покровського, Курахівського, Лиманського та Времівського.

Читайте також