З територій, що знаходяться поблизу лінії фронту, необхідно вивезти близько 1,1 мільйона осіб, повідомляє Міністерство розвитку.

На сьогоднішній день евакуаційні операції тривають у декількох прикордонних регіонах, зокрема найбільш активно в Донецькій та Дніпропетровській областях. Загальна кількість людей, які потребують евакуації, наближається до 1 100 000, серед яких 84 000 – діти, а 16 000 – люди з обмеженими можливостями.
Цю інформацію озвучив під час брифінгу в Укрінформі заступник міністра розвитку громад і територій України Олексій Рябикін.
"Щодо загальної необхідності евакуації, то мова йде про приблизно 1 100 000 осіб, серед яких 84 000 — діти та 16 000 — люди з обмеженими можливостями. Прямо з Донецької та Дніпропетровської областей необхідно евакуювати 237 000 осіб. Станом на ранок 22 серпня вже вдалося евакуювати 64 000 осіб", - зазначив Рябикін.
Згідно з його даними, на даний момент евакуаційні заходи, окрім Донецької та Дніпропетровської областей, проводяться в Херсонській області, зокрема в місті Херсон, у мікрорайоні Корабел. Крім того, евакуація триває також у Сумській області.
Але після потужних обстрілів Добропілля на Донеччині 17 липня стабільне зростання кількості внутрішніх переселенців спостерігається саме на сході країни. Лише через транзитний пункт у Павлограді щодоби проходить в середньому по 400 людей. Загалом за цей період цей пункт прийняв 9 700 переселенців, з них 519 маломобільних, насамперед похилого віку - 60+ років.
"Більшість, 80%, реєструються тут для того, аби отримати допомогу від міжнародних організацій у розмірі 10 800 грн, а також відповідну гуманітарну допомогу. А далі вони слідують самостійно своїм маршрутом. 18% людей залишаються в цьому транзитному пункті, щоб згодом переміститися в місця тимчасового проживання або в заклади інституційного догляду", - поінформував заступник міністра.
Згідно з інформацією, на ранок 22 серпня в Павлограді ще було 53 осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Одне із завдань, яке стоїть перед владою на найближчий час, налагодити роботу системи евакуації так, щоб у транзитних пунктах люди взагалі не залишалися на ночівлю, а максимально оперативно переміщалися до місць тимчасового проживання або до закладів інституційного догляду.
На сьогодні в Україні функціонує 16 транзитних пунктів, і незабаром до них приєднається ще один у селі Волоське, що на Дніпропетровщині. Для того щоб зменшити навантаження на пункт у Павлограді, після 17 липня було відкрито новий транзитний пункт у Лозовій, розташованій у Харківській області.
"Цей пункт повністю оснащений, приймає людей. На 10:00 сьогодні там також залишається незначна кількість людей. 60 виїхало вчора, сьогодні на 10:00 з цього транзитного пункту виїхало 86 людей, з яких 11 маломобільних, 16 дітей. 66 людей виїхало далі за допомогою волонтерських організацій, 20 - самостійно", - додав Рябикін.
Щоб покращити координацію на всіх рівнях між органами місцевого самоврядування, центральними органами виконавчої влади, Міністерство розвитку громад та територій розробило нормативний акт, в якому буде чітко визначена відповідальність усіх задіяних у процесі евакуації учасників.
"Алгоритми вже функціонують, але для їх вдосконалення та покращення координації найближчим часом уряду буде представлено відповідний нормативно-правовий акт", - зазначив заступник міністра.
За інформацією, протягом минулого тижня з Донецької області було евакуйовано та безкоштовно розміщено в безпечних зонах 215 цивільних осіб, серед яких 53 особи з обмеженими можливостями та 56 дітей.