Новини міста Харків та Харківської області

Ворог просунувся в районі Великої Новосілки та на території Курської області: дані від ISW.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на оприлюднений 24 листопада звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Нещодавно російські війська зробили крок вперед до ключового "українського плацдарму", розташованого в Курській області.

Геолокаційні знімки, зафіксовані 22 та 23 листопада, демонструють, що російські війська здійснили незначний рух на південний схід від села Дар'їно (поблизу Коренево) та в східній частині самого Дар'їно.

Російські "воєнкори" повідомляли, що підрозділи РФ взяли під контроль Дар'їно та Миколаєво-Дар'їно, а також просунулися в напрямку Нижнього Клину (південний схід від Коренево) та Малої Локні (північніше Суджі). Однак у ISW не виявили жодних підтверджень цим заявам.

Військові підрозділи Російської Федерації здійснювали наступальні операції поблизу Нижнього Клину, Миколаєво-Дар'їного та Мартинівки.

Російське джерело ISW повідомляє, що Збройні сили України, як стверджується, безрезультатно намагаються провести контратаку в районі Новоіванівки, яка розташована на південний схід від Коренево.

Російський блогер заявив, що під час дощової погоди в Курській області російська техніка тоне в багнюці.

Ні російські, ні українські інформаційні джерела не зафіксували фактів бойових дій у Глушківському районі, що розташований на захід від основного "українського плацдарму" в Курській області, станом на 23 листопада.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 22 листопада, демонструють атаку Збройних сил України на російський міст через річку Сейм в околицях Карижа, що розташований на північний захід від Глушкова.

23 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російський лідер Володимир Путін дав вказівку своєму військовому керівництву вивести українські сили з Курської області до кінця січня 2025 року.

Українські офіційні особи та західні ЗМІ нещодавно повідомили, що РФ зосередила приблизно 50 000 військовослужбовців, у тому числі близько 11 000 військовослужбовців Північної Кореї, в Курській області для підготовки до операції з витіснення ЗСУ з території РФ до кінця січня 2025 року.

22 і 23 листопада російські загарбники продовжували наступати поблизу Вовчанська і Тихого Харківської області, але не просунулися.

23 листопада російські війська знову активізували свої дії на напрямку Куп'янськ - Сватове - Кремінна, проте їм не вдалося досягти жодних успіхів у просуванні.

Війська Російської Федерації проводили наступальні дії поблизу Синьківки, Загризового, Глушківки, Макіївки, Дружелюбівки, Тведохлібового, Новоєгорівки, Греківки, Зеленого Гаю, а також у напрямку Новоплатонівки, в районі Тернів та Торського 22 і 23 листопада.

На геолокаційних знімках, зроблених 23 листопада, зафіксовано, як українські військові успішно відсувають назад російську механізовану атаку, що складала близько взводу, на сході поблизу Тернів.

23 листопада командир українського батальйону повідомив, що російські сили, під прикриттям туманної погоди, здійснюють штурм на Куп'янському напрямку, використовуючи бронетехніку для перевезення піхоти. Це дозволяє їм уникати українських атак і досягати тактичних переваг.

Український командир зазначив, що воїни ЗСУ знищують і пошкоджують від 90 до 95 відсотків легкоброньованої та броньованої російської військової техніки, яка знаходиться на передовій і в ближньому тилу, змушуючи окупантів проходити до 12 км, щоб досягти передових позицій на Куп'янському напрямку.

Командир українських сил також підкреслив, що значні втрати, яких зазнала російська армія, змусили ворога використовувати маскування під українських військових, щоб infiltrуватися в глибокий тил Збройних Сил України, що є порушенням міжнародного права.

Згідно з інформацією, 23 листопада російські війська здійснили напад на північний схід від Сіверська, в районі Білогорівки, проте не змогли досягти жодних успіхів.

Російський військовий кореспондент повідомив, що війська Путіна розмістили кілька неясних резервів у Сіверському регіоні.

Російські блогери виклали відео, на якому стверджується, що війська Росії завдають удару по українському понтонному мосту через річку Сіверський Донець, що знаходиться на захід від Сіверська, використовуючи ракету класу "повітря-земля" Х-38.

Згідно з повідомленнями, 22 і 23 листопада російські військові сили продовжували свої атаки в околицях Часового Яру та Ступочок, однак не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

Російські інформаційні джерела повідомляли, що Збройні сили України нібито безрезультатно намагалися здійснити контратаку поблизу Предтечиного, розташованого на південь від Часового Яру.

Російський військовий "експерт", пов'язаний з Кремлем, заявив, що війська РФ укріпили свої позиції в промисловій зоні Часового Яру і контролюють 30% території міста. У той же час, аналітики з ISW підрахували, що окупаційні сили фактично контролюють лише близько 21% Часового Яру.

Російські військові не припиняли своїх атак у районі Торецька та Леонідівки 22 та 23 листопада, проте їм не вдалося досягти істотних результатів.

23 листопада російські "воєнкори" заявили, що путінські війська просунулися в північній частині Торецька і на глибину до 650 метрів біля мікрорайоні Забалка (південь Торецька). Але в ISW не знайшли візуального підтвердження.

Російський блогер повідомив, що підрозділи РФ закріпили свої позиції на площі до 1 км на вулицях Героїв Праці та Мирній в центральній частині Торецька.

Пов'язаний із Кремлем російський "воєнний кореспондент" заявив, що Збройні сили України здійснюють контратаку в південному районі Торецька, при цьому російські джерела на місці не підтвердили наявність військ Путіна на північ від вулиці Грушевського в північній частині міста.

"Воєнкор" підкреслив, що встановити чіткі межі лінії фронту в Торецьку є складним завданням через специфіку бойових дій у цьому місті, де російські та українські війська часто займають позиції в одних і тих же спорудах.

Російські джерела зробили непідтверджені заяви про те, що війська РФ нещодавно просунулися на південь від Покровська.

Російський кореспондент з фронту повідомив, що війська РФ зробили незначні кроки вперед у напрямку центральної Пустинки, яка розташована на захід від Селидового та на південь від Покровська. Проте, аналітики ISW не зафіксували жодних доказів, що підтверджують цю інформацію.

Російські війська проводили атаки в зонах Променя, Мирнограда, Миролюбівки, поблизу Лисівки, Крутого Яру, Сухого Яру, Горівки, Пустинки, Петрівки, Даченського, Пушкіного та Жовтого 22 і 23 листопада.

Прес-секретар української бригади, що працює на Покровському напрямку, повідомив, що ворог проводить до 10 атак щодня в межах відповідальності бригади. На даний момент Збройні сили України ведуть оборонні дії проти підрозділів чотирьох російських мотострілецьких бригад.

Російські джерела стверджували, що війська РФ кілька разів наступали на Курахівському напрямку, але в ISW не можуть незалежно перевірити ці заяви.

У Міністерстві оборони Росії оголосили про захоплення Новодмитрівки, розташованої на північний захід від Курахового. Тим часом, російські блогери продовжують наполягати на тому, що війська РФ укріплюють свої позиції в Берестках, які знаходяться на північ від Курахового, на північному березі Курахівського водосховища.

Однак в ISW не виявили жодних візуальних доказів, що могли б підтвердити ці заяви.

За інформацією джерела в Генеральному штабі Збройних Сил України, переданою агентству Reuters, Курахівський напрямок вважається найбільш небезпечним для українських військ. Окупанти активізували свої дії в цьому регіоні, просуваючись зі швидкістю 200-300 метрів щодня, і вже змогли прорватися на деяких вказаних ділянках.

Повідомляється, що війська РФ продовжували наступальні операції поблизу Курахового, Сонцівки, Зорі, Берестків, Новодмитрівки та Дальнього.

Повідомляється, що російські окупанти просунулися на північний схід від Вугледара, але підтвердження щодо такого просування не було.

Російський військовий кореспондент заявив, що армія РФ здійснила просування на північ від Іллінки, розташованої на північний схід від Вугледара, проте аналітики ISW не виявили жодних візуальних підтверджень цього факту.

Повідомляється, що війська РФ продовжували наступ поблизу Романівки, Катеринівки, Антонівки, Сухих Ял, Трудового, біля н.п. Розлив і Костянтинопольське.

Нещодавно російські окупанти здійснили механізований штурм у районі адмінкордону Донецької та Запорізької областей.

У геолокаційних знімках, оприлюднених 22 листопада, зафіксовано, як Збройні сили України протистоять хвилям механізованого наступу російських військ на полях на південний схід від Великої Новосілки. Це вказує на те, що російські війська зробили певні поступи в цьому регіоні, згідно з інформацією в звіті.

Згідно з інформацією з російських джерел, війська під командуванням Путіна змогли просунутися майже на 5 км у бік Роздольного, що знаходиться на північний схід від Великої Новосілки. Вони зміцнюють свої позиції в східній частині Роздольного та просунулися на 2,2 км у глибину на фронті шириною приблизно 8,4 км у напрямку Великої Новосілки.

23 листопада російський військовий кореспондент повідомив, що українські мінні поля перешкоджають просуванню російських сил у напрямку Великої Новосілки, а також зазначив, що сильні дощі ускладнюють маневри та використання безпілотних літальних апаратів.

Згідно з інформацією, російські війська здійснювали атаки в районах поблизу Великої Новосілки, а також у зонах Роздольного, Новодарівки та Рівнополя.

22 та 23 листопада російські війська продовжували свої атаки на західній частині Запорізької області, зокрема на північний захід від Роботиного поблизу Кам'янського, але не змогли досягти жодних значних успіхів.

22 та 23 листопада на лівому березі Херсонської області відбувалися позиційні зіткнення на Дніпровському напрямку, однак фронт залишався стабільним.

Нагадаємо, раніше у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 23 листопада розповіли, що від початку доби на фронті відбулося вже 224 бойових зіткнень.

В Силах оборони повідомили, що російські війська активно здійснюють атаки в Покровському напрямку. Ситуацію в цьому регіоні охарактеризували як непросту, але під контролем.

Читайте також