Новини міста Харків та Харківської області

В Україні значно змінилися ціни на оренду однокімнатних квартир: які тепер витрати на винайм житла?

У ряді великих міст України власники житла переглянули ціни на оренду однокімнатних квартир, причому виключно в бік збільшення. За останні півроку вартість оренди такого житла зросла на 1-38%. Найзначніше подорожчання спостерігається в Одесі, де ціни піднялися на 38%, до середнього рівня 11 000 грн.

Окрім Одеси, згідно з інформацією, наданою аналітиками відомого профільного порталу, оренда квартир у Києві також стала дорожчою — ціни зросли на 14%. Крім цього, у:

У інших містах, як зазначено, ніяких змін не спостерігалося.

Скільки коштує зняти 1-конатну квартиру в Україні

Загалом же, за даними аналітиків великого профільного порталу, зняти 1-кімнатну квартиру в Україні можна в середньому від 4 000 до 19 000 грн. Найдорожче - в Ужгороді, у середньому 19 000 грн. А також:

Найдоступніші ціни зафіксовані в Харкові — в середньому 4 000 гривень, а також:

Як правильно орендувати квартири

В Україні часто трапляються випадки шахрайства в сфері оренди нерухомості. Зазвичай, житло здається без відома власника, належить іншим особам або перебуває під іпотекою. Однак, можна захистити себе від недобросовісних орендодавців: достатньо укласти належний договір.

Як розповіли спеціалісти "Юридичного радника для ВПО", такий документ має включати кілька параметрів. Зокрема:

"Хоча паспортні дані можна зазначити, це не є обов'язковою вимогою," - підкреслюють фахівці з права.

Необхідно зазначити, чи йдеться про квартиру, кімнату, житловий будинок або його частину тощо.

Також слід зазначити, яким чином може бути продовжений або завершений договір. Наприклад, якщо за місяць до закінчення терміну жодна із сторін не висловила наміру його анулювати, договір буде автоматично продовжено, або ж запропонувати альтернативний варіант.

Необхідно чітко визначити, яким чином буде здійснюватися розрахунок. Зокрема, слід зазначити, чи це буде переказ на банківський рахунок, чи оплату готівкою.

"При здійсненні безготівкових платежів рекомендується зберігати виписки або квитанції. Якщо ви оплачуєте готівкою, варто підготувати додаток до договору або акт прийому-передачі у будь-якій формі, або ж скласти розписку", - зазначають експерти.

Слід зазначити, хто саме здійснює платежі та в які строки це відбувається.

Страховий депозит являє собою суму грошей, яку ви передаєте орендодавцю разом з першим платежем за оренду, що зараховується "на останній місяць". Цей депозит слугує гарантією для власника квартири щодо збереження стану житла та його вмісту. Наприклад, у разі пошкодження меблів або техніки, при виїзді з депозиту можуть бути вирахувані витрати на відновлення. Крім того, з нього можуть бути утримані борги за невиплачені комунальні послуги або орендні платежі, - пояснюють юристи.

У цьому документі слід детально охарактеризувати стан житлового приміщення, зазначити, які предмети в ньому знаходяться, а також описати їх вигляд.

Як зазначав OBOZ.UA, економічний експерт Сергій Фурса підкреслив, що в даний час інвестування в квартири та будинки втратило свою привабливість. Раніше ринок нерухомості в Україні "зазвичай оцінювали за київськими стандартами", проте нині, з огляду на велику залежність від військових конфліктів і обстрілів, його стан став неясним і, відповідно, ризикованим.

Читайте також