Укриття для ліцею, який зазнав двох руйнувань, збудують за значні кошти - "Наші фінанси"

Для ліцею під Харковом, який пережив розстріл, відновлення та нові руйнування, було закуплено укриття на суму 145 млн грн, при цьому ціни виявилися завищеними.
Про це повідомляють "Наші гроші".
Згідно з даними, наданими системою "Прозорро", відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради в Харківській області уклав угоду на будівництво укриття на території КЗ "Старосалтівський ліцей". Загальна вартість проекту становить 145,21 млн грн, а фінансування здійснюватиметься за рахунок державної субвенції та місцевого бюджету. Виконавцем робіт виступить ТОВ "Слобожанська будівельна компанія Саргон".
За окремими статтями в бюджеті ймовірна переплата може досягати приблизно 2 мільйонів гривень. У кошторисі є багато пунктів, які важко точно визначити: невідомі каркаси, сітки, матеріали, що не представлені на українському ринку, або товари, ціни на які можуть суттєво варіюватися, як повідомляють "Наші гроші".
"Таким чином, полістиролбетон із щільністю 500 кг/м³ оцінено в 5 288 грн/м³, без уточнення, чи йдеться про готові вироби чи про суміш, в той час як різниця в ціні може бути суттєвою," - йдеться у повідомленні.
Навчальний заклад відновили після звільнення Старого Салтова. В 2023 році Департамент капітального будівництва Харківської ОДА уклав із "Саргоном" договір на аварійно-відновлювальні роботи на 193,95 млн грн, а згодом - ще на 19,35 млн грн, нагадують "Наші гроші"
"6 квітня цього року заклад зазнав нових пошкоджень внаслідок атаки російських дронів. А 11 квітня було оголошено тендер на зведення укриття для ліцею. Водночас в обладміністрації повідомили, що учні не будуть навчатися в очному режимі, а вчителі використовуватимуть приміщення школи для проведення дистанційних занять через Zoom", - йдеться у статті.
Попередньо повідомлялося, що уряд надав місцевим громадам додаткові 272,5 мільйона гривень у вигляді субвенції з державного бюджету для спорудження укриттів у навчальних закладах. Ці фінансові ресурси будуть розподілені між бюджетами двадцяти однієї області та столицею України, містом Києвом.
Раніше стало відомо, що в Харківській області розпочали тендери на зведення трьох протирадіаційних укриттів у навчальних закладах, кожне з яких оцінюється більш ніж у 100 мільйонів гривень. Вартість будівництва одного квадратного метра для двох з цих укриттів виявилася вдвічі вищою, ніж в інших регіонах.
Київська обласна військова адміністрація нещодавно вирішила припинити співпрацю з певними підрядниками, які не встигають виконати терміни будівництва укриттів та житлових будинків.
Також повідомлялося, що Бюро економічної безпеки перевірило три ризикові закупівлі вартістю понад 89 млн грн на Полтавщині. Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому оголосило тендери на будівництво укриття для міської гімназії, ремонт шкільної їдальні та реконструкцію тиру у захисну споруду для ще однієї полтавської школи. І встановило, що компанія-переможець всіх трьох тендерів фігурує у кількох кримінальних провадженнях.