Новини міста Харків та Харківської області

Три роки масштабного конфлікту: Зеленський і Сирський висловили вдячність всім, хто стоїть на захисті України.

Президент Володимир Зеленський у треті роковини повномасштабного вторгнення росіян подякував усім, хто захищає Україну.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, ця новина була висвітлена на офіційній сторінці Президента у Facebook.

"Три роки спротиву. Три роки вдячності. Три роки абсолютного героїзму українців. Пишаюся Україною! Дякую всім, хто захищає її та допомагає. Всім, хто працює на Україну. І вічна памʼять кожному, хто віддав своє життя заради нашої держави та людей", - наголосив Зеленський.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський заявив, що український народ гідно стримує російські удари. Про це ідеться на сторінці головнокомандувача у Фейсбуці.

За його словами, сьогодні, 24 лютого, минає три роки з моменту початку масштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Це стало новою главою у війні за незалежність, яку Росія розпочала проти України в аналогічні лютневі дні 11 років тому.

"Світ не вірив, що ми вистоїмо, але український народ гідно стримує удари ворога. Ми розгромили російське наступальне угруповання, відкинули загарбників від Києва, звільнили північ України, Харківщину та Херсон", - підкреслив Сирський.

Збройні сили України відновили контроль над більше ніж 50% земель, які були захоплені російськими військами після 24 лютого 2022 року. Генерал зазначив, що було реалізовано ряд успішних оборонних і наступальних операцій.

"Наше вміння діяти асиметрично є однією з ключових характеристик цієї війни. Яскравим прикладом служить Курська операція, яка зупинила ворожий наступ на Сумщині та Харківщині. Вперше за останні 11 років ми змогли перенести великі бойові дії на територію супротивника і продовжуємо контролювати сотні квадратних кілометрів Курщини", - зазначив головнокомандувач.

Як зазначив Сирський, "просування ворога на сході обходиться йому надто дорого. Протягом останніх трьох років противник втратив близько 870 тисяч військовослужбовців, включаючи приблизно 250 тисяч безповоротних втрат серед росіян, а також понад 10,1 тисячі танків, 21,1 тисячі бойових броньованих машин і 23,3 тисячі артилерійських систем. І це лише частина втрат, які зазнає ворог. Ми також завдаємо ударів по його території за допомогою Deep Strike, цілеспрямовано знищуючи склади з озброєннями, аеродроми, військові та паливні об'єкти в рф, позбавляючи агресора можливостей для тривалої війни".

За словами Сирського, "Київ, який росіяни прагнули здобути "за три дні", стоїть і через три роки. У 2022-му агресор хотів відсікти нас від моря, готував висадку десанту біля Одеси. А сьогодні Чорноморський флот РФ фактично припинив існування - ми загнали його рештки в бухти Новоросійська. За підтримки західних партнерів та власними зусиллями ми посилюємо оборонні спроможності, на тлі продовження оборонної операції проводимо реорганізацію Збройних сил для підвищення їх ефективності".

Як додав головнокомандувач, "українські інженери та ІТ-фахівці вписали нову сторінку в історію воєнного мистецтва. Ця війна стала першою, де безпілотники відіграють ключову роль, і ми перші у світі створили Сили безпілотних систем".

"Завдяки своїй майстерності та незламності наші військові успішно протистоять противнику, який перевершує нас чисельно і ресурсно. Я гордий кожним, хто захищає нашу Батьківщину! Для мене велика честь бути головнокомандувачем таких героїв у цей складний період. Висловлюю щиру вдячність українцям, які підтримують наші Збройні сили через фінансові внески або волонтерську діяльність. Разом з вами ми демонструємо світові, що таке справжня українська єдність. І що головним союзником українського народу є його збройні сили," - зазначив Сирський.

Він також подякував партнерам і союзникам, які підтримують боротьбу ЗСУ за незалежність на східному форпості вільного світу.

"Сьогодні я хочу вшанувати пам'ять всіх тих, хто пожертвував своїм життям за незалежність України. Нехай їхня пам'ять буде вічною, а слава – незабутньою! Щирі співчуття кожній українській сім'ї, що втратила на війні з російськими агресорами сина, батька, доньку, матір, брата чи сестру. Ми не забудемо про них і відплатимо," - підкреслив генерал.

Як зазначив Сирський, український народ у 20-му столітті витримав дві світові війни, колективізацію, Голодомор, окупації та репресії. Проте українці зуміли вистояти і заснувати незалежну державу. "Ми витривалі, сильні та єдині. І тепер ми знову вистоїмо," - підкреслив він.

Як було зазначено, 24 лютого 2025 року відзначатиметься третя річниця початку повномасштабної агресії Росії проти України.

Читайте також