Новини міста Харків та Харківської області

Російська агресія наближається до завершення, однак підтримка США може забезпечити переваги для загарбників, - зазначає Forbes.

Адаптивність виступає ключовим елементом для всіх учасників, враховуючи тривалість конфлікту та постійні зміни в геополітичному контексті.

Масштабний наступ російських військ наближається до завершення. І, можливо, лише втручання США проти України могло б змінити нестабільне становище росіян, пише Forbes.

Протягом року після захоплення руїн Авдіївки на сході України, оперативне угруповання військ "Центр" — одне з шести угруповань, які діють уздовж фронтової лінії — поступово рухалося у напрямку міста-фортеці Покровськ, яке розташоване приблизно за 50 км на захід.

Сили цього угруповання, чисельністю не менше 50 тисяч військових, більшість із яких входять до складу 41-ї загальновійськової армії, нарешті досягли околиць Покровська. Однак це коштувало їм десятків тисяч солдатів і втрати щонайменше 2200 одиниць техніки, включаючи Т-80, що згорів у ці вихідні.

За словами головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського, лише у січні в районі Покровська було "нейтралізовано" близько 15 тисяч російських військових.

Після відступу пошкоджених підрозділів з Авдіївки в лютому минулого року, втрати України в цьому секторі стали значно меншими. Аналітик Naalsio підрахував, що на Покровському напрямку було знищено, пошкоджено або захоплено 2300 одиниць російської техніки, в той час як українські втрати склали лише 700 одиниць. Це означає, що співвідношення втрат перевищує три до одного на користь України.

Великі втрати пояснюють, чому російські війська змогли просунутися до Покровська, але не захопити його. Це місто є ключовим укріпленим пунктом у довгому ланцюгу фортифікацій, що простягається на північ до Харкова.

"Оперативне угруповання противника "Центр" на Покровському напрямку протягом трьох діб не просувалося ні на одному з напрямків і було вимушене відступити з раніше зайнятих позицій на кількох напрямках", - повідомили в Українському центрі оборонних стратегій.

41-а загальновійськова армія не має можливості продовжувати свій наступ у напрямку півночі та північного заходу, що є необхідним для досягнення основної мети – оточити Покровськ з західного боку та заблокувати маршрут до Павлограда.

Зіштовхнувшись із викликами, російські командири переорієнтовують свої зусилля на інші фронти. Як зазначають у Центрі досліджень оборони, "російське командування на театрах бойових дій акцентує свою увагу не на Покровську, а на сусідніх напрямках – Новопавлівському та Торецькому". Окрім того, 41-ша армія ризикує втратити свої найефективніші підрозділи, оскільки 90-та танкова дивізія, ймовірно, буде перекинута з Покровського напрямку на південь, до Андріївки, де російські сили досягли певних тактичних успіхів, згідно з даними CDS.

Ця обставина свідчить про несприятливі тенденції в російській військовій кампанії, оскільки один із ключових наступів втрачає свою активність. Проте, на позитивному боці, командири російських сил виявляють здатність до адаптації в умовах змін.

Адаптивність виступає ключовим елементом для всіх учасників, враховуючи тривалість конфлікту та постійні зміни в геополітичному контексті. США, які за президентства Джо Байдена були одним із найвідданіших союзників України, різко коригують свою політику щодо Росії після приходу до влади Дональда Трампа.

Після того, як президент України Володимир Зеленський відмовився виконати запит Трампа про отримання від України до 500 мільярдів доларів у вигляді природних ресурсів, адміністрація Трампа почала висувати погрози про можливе припинення доступу України до супутникового зв'язку Starlink. Ця система є життєво важливою для організації військових операцій та контролю дронів.

Компанія SpaceX, що відповідає за проект Starlink, є власністю Ілона Маска — мільярдера, який славиться своєю підтримкою Дональда Трампа. Маск також керує ініціативою, спрямованою на підвищення ефективності, що призвела до значних скорочень штату в державних органах США.

Втрати доступу до Starlink можуть серйозно ускладнити використання безпілотників, подібних до тих, що знищили Т-80 і сотні інших російських машин на шляху до Покровська. Не дивно, що європейські союзники України швидко виступили на її підтримку у цій ситуації.

"Ми сплачуємо і плануємо надалі сплачувати абонентські внески за супутниковий інтернет для України", - зазначив віце-прем'єр-міністр Польщі Кшиштоф Гавковський у пості на платформі X, що належить Маску. "Не можу уявити, що хтось має право односторонньо розірвати бізнес-договір на комерційну послугу, в якій бере участь Польща", - підкреслив він.

"Українські та союзні чиновники мають усвідомити масштаби змін у геополітиці, які відбуваються у новій, нестабільній реальності, що формується під впливом США. Адже ще недавно мало хто міг уявити, що Трамп не лише відвернеться від України, а й почне відкрито загрожувати їй, підриваючи її обороноздатність у критичний момент. Проте це сталося", - підсумувало видання.

Не так давно президент США Дональд Трамп оголосив про заплановані переговори з російською стороною, які мають відбутися вже наступного тижня, 25 лютого. У свою чергу, представники Росії підтвердили, що активно готуються до особистої зустрічі між Трампом та російським лідером Володимиром Путіним.

Одночасно держсекретар США Марко Рубіо роз'яснив мету переговорів з Росією, які проходили в Саудівській Аравії. Він зазначив, що Вашингтон вирішив провести безпосередні консультації з РФ, щоб оцінити реальність намірів Москви щодо мирного врегулювання конфлікту.

Читайте також