Російські війська завдають значної шкоди енергетичному сектору Чернігівської області: тут впровадили графік погодинних відключень електроенергії.

7 жовтня вранці російські сили знову завдали удару по Чернігівщині, використавши ударні безпілотники. В результаті цієї атаки постраждав об'єкт критичної інфраструктури в Прилуках. У деяких районах міста наразі спостерігається відсутність електропостачання, про що повідомили місцеві влади Чернігівської області.
Сьогодні вранці Прилуччина стала мішенню для ворога. Знову зафіксоване попадання в енергетичну інфраструктуру. Внаслідок цього без електрики опинилося понад 61 тисяча абонентів, -- повідомили в "Чернігівобленерго".
Енергетики швидко приступили до відновлення електричних мереж.
Окрім Прилук складна ситуація з енергетикою і в Чернігові.
Голова Чернігівської ОВА Дмитро Брижинський повідомив, що 7 жовтня в області діятимуть графіки погодинних відключень.
Він також написав про одного постраждалого, пошкоджений елеватор, об'єкт енергомережі, житловий будинок та інфраструктурний об'єкт в результаті російської атаки в ніч на 7 жовтня.
За інформацією "Укренерго", внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру на ранок є знеструмлені споживачі у Чернігівській, Харківській, Дніпропетровській та Донецькій областях.
Ситуація на Сумщині залишається складною. В Чернігівській області місцеве обленерго змушене впровадити погодинні відключення, які проходять у рамках двох черг. Аварійно-відновлювальні роботи тривають, але їх виконання ускладнюється через повітряні тривоги. Енергетики докладають всіх зусиль, щоб якомога швидше відновити пошкоджене ворогом обладнання і забезпечити електропостачання для всіх споживачів, -- зазначається у повідомленні.
Енергетики звернулися до громадян України з проханням економно використовувати електроенергію, зокрема в години пікового навантаження на енергосистему, які тривають з 17:00 до 22:00.
За інформацією, яку надали "ФАКТИ", загарбники здійснили атаки на Суми за допомогою безпілотних літальних апаратів, внаслідок чого деякі райони міста залишилися без електрики. У Полтавській області було зафіксовано влучання в залізничне депо та на рухомий склад потягів, що також призвело до відключення електропостачання в частині міста.
Уночі загарбники використали дві балістичні ракети типу Іскандер-М/KN-23 та 152 ударних дрони. Українська система протиповітряної оборони знищила 88 ворожих безпілотників на північному та східному напрямках. Було зафіксовано влучення двох ракет і 52 дронів на десяти різних об'єктах, а також падіння збитих дронів на двох локаціях.