Новини міста Харків та Харківської області

Путін висловив думку, що напад на Україну слід було здійснити раніше, а також виступив проти концепції "тимчасового миру".

Він висловив занепокоєння, що через війну в Україні "почав менше жартувати і практично перестав сміятися".

Російська армія вторглася в Україну 24 лютого 2022 року "без особливої підготовки", повідомив російський диктатор владімір путін під час прямої лінії.

На його думку, подібно до ситуації з Кримом, це нібито сталося через "спонтанне" рішення.

"Чому почали? Тому що вже далі неможливо було стояти на місці, терпіти і чекати, поки ситуація для нас погіршиться", - сказав путін.

Він підкреслив, що в будь-якому випадку атакував би Україну, але якби мав шанс повернутися в минуле, то вчинив би це ще раніше.

"Рішення, яке було ухвалено на початку 2022 року, - його потрібно було приймати раніше. Це перше. І друге - знаючи про це, потрібно було просто почати раніше готуватися до цих заходів, у тому числі й спеціальної військової операції", - сказав путін.

Одночасно він визнав, що конфлікт в Україні виявився "значним випробуванням для всього народу". Путін зазначив, що став "менш схильний до жартів і практично перестав сміятися", але при цьому похвалився, що покращив свої стратегічні вміння.

На питання, чи готовий Кремль зупинити вогонь в Україні, путін відповів, що якщо зупинити бойові дії на короткочасний період, Україна матиме змогу отримати допомогу та підготуватися, тоді як зараз "противник не може закріпитися на тих позиціях, на які він відійшов" через виснаження бойової техніки та особового складу.

"Нам потрібне не перемир'я, нам потрібен мир, довгостроковий і міцний, забезпечений гарантіями для російських громадян", - заявив путін.

Він також розповів про попередні спроби домовитись про короткострокове перемир'я. За словами путіна, він був готовий обговорити це питання, але Володимир Зеленський нібито щоразу відмовлявся, зокрема, коли "різдвяне перемир'я" та обмін полоненими запропонував прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Раніше в медіа повідомлялося, що керівництво 5-ї служби ФСБ, що відповідає за український напрямок, надало путіну спотворені розвідувальні дані, згідно з якими регіони України нібито прагнули "звільнення" від Києва та готові були приєднатися до Росії, щойно з'явиться така можливість. Внаслідок цього російські війська виявилися неготовими до серйозного опору і зазнали значних втрат: неспроможні швидко захопити Київ, Чернігів і Харків, вони змушені були відступити у квітні 2022 року. Джерела видання підкреслювали, що 5-та служба, остерігаючись розгнівати путіна, просто повідомляла йому те, що він хотів почути.

Контекст. Варто зазначити, що радник президента України Дмитро Литвин повідомив, що угорська сторона не вела жодних переговорів з Україною щодо можливого перемир'я і не інформувала про свої контакти з Москвою.

"Як завжди ми налаштовані на повноцінний мир, і робимо все в координації з партнерами, щоб цього досягти, - разом з Америкою, Європою, іншими партнерами у світі. Як і завжди, потрібні не піар, а справедливий мир і не балаканина, а надійні гарантії безпеки", - сказав радник українського президента.

Читайте також