Новини міста Харків та Харківської області

Проєкт Світового банку надав якісне теплопостачання більш ніж 226 тисячам громадян України.

За інформацією Укрінформ, Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило дані про результати своєї діяльності у 2024 році.

У міністерстві повідомили, що продовжується придбання когенераційних систем і модульних котелень для забезпечення теплом міста Харкова в рамках проекту Світового банку, загальна вартість якого становить 47 мільйонів доларів.

Згідно з інформацією, 226 тисяч 580 осіб отримали покращений доступ до якісніших послуг завдяки ініціативі Світового банку під назвою "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України". У семи громадах було виконано заміну та реконструкцію близько 105 км теплових мереж, зведено 4 когенераційні та теплоелектростанції, а також встановлено 62 котельні. Загальна вартість проекту складає 201,6 мільйона доларів США.

У 2024 році буде продовжено реалізацію другого етапу Проєкту розвитку міської інфраструктури, який охоплює 11 громад. Цей проект передбачає модернізацію систем водопостачання, водовідведення та утилізації твердих відходів, а також закупівлю технічного та лабораторного обладнання на суму 326,6 мільйонів доларів. Міністерство також планує розширити підтримку критичної інфраструктури в громадах, що розташовані поблизу фронту.

Співпраця з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) дозволить 87 громадам отримати фінансування на термомодернізацію своїх громадських будівель в рамках програми з енергоефективності на суму 93,8 мільйона доларів.

Водночас у межах Програми відновлення України ЄІБ виділив 50 млн євро для 157 субпроєктів з відновлення інфраструктури. Затверджено також 12 проєктів для покращення теплопостачання, водопостачання, освітлення та поводження з відходами на суму 200 млн дол.

У контексті співпраці з Японією, урядове агентство JICA реалізує грантові проєкти (Фази 1, 2 та 3) та ініціативи технічного співробітництва, спрямовані на екстрене відновлення. У рамках цих програм було закуплено спеціалізовану техніку та обладнання для гуманітарного розмінування, переробки відходів, водопостачання, охорони здоров'я, енергетики, транспорту, сільського господарства, освіти та комунальних послуг. Загальна вартість грантів та співпраці становить близько 700 мільйонів доларів.

Згідно з повідомленням Укрінформу, Міністерство фінансів уклало угоди з Світовим банком для отримання 2 мільярдів доларів у рамках механізму DPL.

Читайте також