Новини міста Харків та Харківської області

Окупаційні сили активізували свою діяльність у чотирьох ключових напрямках: на фронтовій лінії сталося 104 бойових конфлікти, повідомляє Генеральний штаб.

За останню добу російські війська продовжили активні бойові дії на кількох ключових напрямках. Загалом сталося 104 бойових зіткнення.

Ситуація на фронті залишається складною, але контрольованою. Українські воїни продовжують нищити окупантів і не дозволяють їм просуватися вперед. Про це йдеться в зведенні Генерального штабу ЗСУ станом на 22:00 суботи, 1 лютого.

З ранку російські військові здійснили два ракетних та 34 авіаційних напади, застосувавши 40 ракет і 39 керованих авіабомб. Крім того, було зареєстровано 739 атак дронів-камікадзе та близько 4500 обстрілів українських військових позицій.

У Куп'янському секторі російські війська здійснили 17 атак на позиції українських захисників поблизу населених пунктів Тополі, Дворічна, Петропавлівка, Степова Новосілка, Глушківка, Загризове та Лозова.

У Лиманському секторі ворог провів 15 наступальних операцій поблизу Новоєгорівки, Тернів, Ямполівки, Колодязів, Торського та в напрямку Новомихайлівки.

На Сіверському напрямку окупанти намагалися прорвати оборону чотири рази - атаки зафіксовано неподалік Верхньокам'янського та Білогорівки.

На Краматорському напрямку українські воїни відбили сім атак ворога в районах Часового Яру, Ступочок та Білої Гори.

На Торецькому напрямку російські війська здійснили сім спроб прориву оборони поблизу Торецька та Кримського.

На Покровському напрямку обстановка залишається надзвичайно напруженою. Протягом дня противник здійснив 39 атак на позиції українських військ. Найвища активність спостерігалася в зонах Зеленого Поля, Єлизаветівки, Променя, Звірового, Удачного, Успенівки, Новоолександрівки, Срібного та Дачного.

Українські військові завдали серйозних втрат ворогу: знищено 151 окупанта, а 126 отримали поранення. В ході бойових дій були ліквідовані гаубиця "Мста-Б", реактивна система залпового вогню БМ-21 "Град", міномет, три автомобілі, три мотоцикли та два оперативно-тактичні безпілотники. Крім цього, зазнали пошкоджень ще дві одиниці автомобільної техніки, дві самохідні гаубиці 2С19 "Мста-С" та один танк.

На Новопавлівському напрямку противник атакував позиції українських військ у напрямку Костянтинополя та Розливу. Окупанти також використовували штурмову авіацію, завдаючи ударів по району Времівки.

У напрямку Гуляйполя противник намагався витіснити українські сили з їхніх позицій поблизу Новосілки, а також здійснив авіаудар по Новополю.

На Оріхівському напрямку відбулися два бойові епізоди біля Щербаків і Нестерянки.

На Придніпровському напрямку російські війська здійснили одну невдалу спробу атакувати українські позиції, але зазнали втрат і змушені були відступити.

Українські сили оборони продовжують активні дії на Курському напрямку. Сьогодні було відбито шість атак з боку російських військ, при цьому одне зіткнення ще триває. Ворог влаштовує хаотичні удари по своїй території: зафіксовано 18 авіаційних атак, під час яких скинуто 23 керовані бомби. Крім того, російські підрозділи здійснили 230 артилерійських обстрілів українських позицій та населених пунктів.

Сьогодні на Харківському напрямку не було зафіксовано активних атак з боку ворога. Тим часом, на інших секторах фронту обстановка залишається стабільною, без суттєвих змін.

Українські захисники продовжують віддано боронити свою батьківщину, завдаючи ворогу істотних втрат. Серед тих підрозділів, які сьогодні показали особливу витривалість, Генеральний штаб відзначив 3-тю окрему штурмову бригаду, 43-тю окрему механізовану бригаду, 60-ту окрему механізовану Інгулецьку бригаду, 79-ту окрему десантно-штурмову Таврійську бригаду та 128-му окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду.

Нагадаємо, що в суботу, 1 лютого, вранці, російські агресори здійснили ракетний обстріл житлового будинку в Полтаві. Внаслідок цього удару було знищено під'їзд з першого по п'ятий поверх. Є жертви та постраждалі, і на місці події продовжуються роботи з порятунку людей.

Згідно з інформацією OBOZ.UA, 1 лютого в Харкові внаслідок ворожого нападу Росії сталася атака на житлові будівлі в Холодногірському районі, в результаті чого спалахнула пожежа в приватному будинку. На жаль, повідомляється про загибель жінки та п'ятьох осіб, які отримали травми.

Попередньо повідомлялося, що в ніч з 31 січня на 1 лютого російські війська, які окупують території, здійснили масштабний удар за допомогою безпілотників по Запоріжжю. У результаті цього в місті сталися руйнування.

Читайте також