Новини міста Харків та Харківської області

Огляд подій "Війна в Україні: тижневий звіт" з 31 грудня по 5 січня.

ЗСУ пішли в наступ на Курщині. У 2024 р. Сили оборони України зменшили чисельність армії РФ на 430 790 військових

Наступна зустріч Контактної групи, що займається обороною України в рамках формату "Рамштайн", пройде в Німеччині 7 січня під керівництвом міністра оборони США Ллойда Остіна.

Україна отримає свої перші три винищувачі Mirage 2000-5F від Франції вже в січні. У підсумку, наша країна може нараховувати близько десяти таких винищувачів.

2 січня Президент України в бесіді з "Єдиними новинами" висловив такі думки:

Протягом 2024 року Збройні Сили України зменшили чисельність російських військ на 430 790 осіб. Це приблизно еквівалентно 36 мотострілецьким дивізіям російської армії. Українські воїни знищили та пошкодили 3 689 танків, 8 956 бойових бронемашин, 13 050 артилерійських систем, 313 реактивних систем залпового вогню та 407 одиниць протиповітряної оборони противника.

Україна 1 січня о 07:00 в інтересах національної безпеки зупинила транспортування російського природного газу своєю територією. Україна в установленому порядку проінформувала про це міжнародних партнерів. У Єврокомісії повідомили, що Європейський Союз готував свою енергоінфраструктуру до припинення транзиту російського газу і це не вплине на енергетичну безпеку ЄС.

КОМЕНТАР: Геннадій Рябцев, експерт з питань енергетики: "Жодного впливу на пересічних українців припинення транзиту не матиме. Від цього не залежить ні кількість газу, що споживається в Україні, ні його ціна. Адже свого часу вжито достатніх заходів, щоб мінімізувати вплив тиску в транзитній трубі на розподіл газу всередині країни".

Україна приєдналася до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) і стала 125-ю країною-учасницею. З 1 січня 2025 року вона отримає такі ж права, як і інші держави, ставши повноцінним членом МКС, що дозволить їй брати участь у виборах, вносити пропозиції щодо поправок та виконувати інші функції.

30 грудня між Україною та Росією відбувся новий обмін військовополоненими, в результаті якого додому повернулися 187 українських військових, серед яких були і "азовці", а також двоє цивільних осіб. У 2024 році загалом вдалося звільнити 1358 осіб з російського полону.

30 грудня президент Сполучених Штатів Джо Байден оголосив про виділення близько 2,5 мільйона доларів на підтримку безпеки України. США надають, зокрема, ракети HIMARS, артилерійські боєприпаси, системи протиповітряної оборони, засоби для боротьби з безпілотниками та протитанкові комплекси.

Сполучені Штати виділять Україні 15 мільярдів доларів, фінансування яких буде забезпечене потенційними надходженнями від заморожених активів Росії.

30 грудня уряд США оголосив про надання Україні $3,4 мільярда у вигляді прямої фінансової підтримки бюджету.

30.12 Гончарук: Українські дрони вже літають до 5 км у висоту і за потреби - обітнуть земну кулю

30.12 Шортс: 59-й раунд обміну військовослужбовцями між Україною та Росією.

31.12 Шортс_Гончарук: В Україні до 800 компаній, які виробляють дрони

31.12 Гончарук: Заборона на постачання елементів для дронів до Китаю — стратегічний крок чи серйозна загроза?

02.01 Відео укр/англ: Україна сьогодні стала учасницею Римського статуту МКС

1.01/ Вплив російської атаки дронів на Святошинський район Києва

3.01/ У Бородянці відновили багатоквартирний будинок, пошкоджений внаслідок російських обстрілів

Головне управління розвідки (ГУР) встановило новий рекорд: 31 грудня 2024 року ракетні системи "Магура" знищили два російських гелікоптери Мі-8 у водах Чорного моря. За попередніми даними, екіпажі обох ворожих вертольотів також були ліквідовані. Ще один російський гелікоптер отримав вогневе ураження, але зміг виконати посадку, повідомляє ГУР Міністерства оборони України.

2 січня Збройні сили України провели точний удар по командному центру противника, розташованому в селі Мар'їне Курської області, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Сили оборони здійснили ракетний напад на російські війська в селі Іванівське, що розташоване в Курській області. Серед особового складу 810 бригади морської піхоти Чорноморського флоту Росії зафіксовано суттєві втрати.

В ніч на 4 січня в Ленінградській області відбулася атака невідомих безпілотників на найбільший морський торговельний порт Усть-Луга, який має важливе значення для Росії в умовах війни з Україною та зростаючої геополітичної напруги. Про це повідомив Андрій Коваленко, голова Центру протидії дезінформації при РНБО.

4.01 кіберфахівці Головного управління розвідки здійснили чергову кібератаку на інфраструктурні сервіси держави-агресора. Цього разу під удар потрапило ТОВ "РегіонТрансСервіс" - провідна сервісна компанія, яка забезпечує діяльність окупаційної армії РФ. Виведено з ладу всі сервери - Укрінформу повідомило джерело у розвідці.

31 грудня в Росії, після атаки дронів, зафіксували пожежу на нафтобазі в Смоленській області, а також було оголошено про закриття аеропорту "Владикавказ".

В ніч з 29 на 30 грудня українські партизани здійснили успішну операцію в Московській області, на станції Дмитров та в депо Лобня, завдавши серйозної шкоди двом російським локомотивам, які планувалося відправити до тимчасово окупованих українських територій.

З 30 грудня по 1 січня 2025 року експерти ГУР Міноборони провели кібератаку на системи нафтової компанії "Лукойл", що сприяє підтримці російських збройних сил. Внаслідок цієї кібератаки цифрові платформи компанії були зламані, внаслідок чого клієнти не змогли здійснювати оплату на автозаправних станціях через мобільний додаток.

Командувач Збройних сил України Олександр Сирський:

05.01 у Курській області сили оборони здійснили атаки на ворога з кількох напрямків. Збройні сили України, за повідомленнями, вже закріпили контроль над щонайменше двома населеними пунктами - Новосотницьким та Бердином. Окрім активних дій у районі Суджі, ЗСУ проводять наступальні операції на різних ділянках фронту на території Росії, зокрема в околицях селища Тьоткіне та з українських позицій у напрямку райцентру Глухове. Контрудар путінських військ, спрямований на підконтрольну нашим силам Малу Локню, був успішно відбитий нашими захисниками.

3 і 4 січня в районі села Махновка Курської області російські окупанти втратили до батальйону піхоти північнокорейських солдатів і російських десантників.

29 грудня 2024 року на трасі Василівка-Токмак воїни розрахунку FPV підрозділу активних дій ГУР МО України "Кракен" ліквідували начальника штабу батальйону "Шторм.Осетія" (штурмовий підрозділ в складі 429 мотострілецького полку ЗС РФ) Сергія "Кама" Мельникова та його водія.

У 2024 році російські окупанти на війні з Україною захопили 4 168 кв. км, серед яких переважно поля і невеликі населені пункти в Україні та Курській області РФ, втративши при цьому понад 420 тис. своїх військових.

30 грудня в Запорізькій області бійці ГУР МОУ та ОСУВ "Таврія" знищили командний пункт російських окупантів. Шість ворогів було ліквідовано, а ще троє отримали серйозні поранення.

31 грудня російські війська здійснили дві невдалі спроби атакувати острівну територію в гирлі Дніпра. Українські сили успішно утримали свої позиції та завдали противнику значних втрат.

30.12 авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони завдали чотирьох ударів по районах зосередження особового складу та ОВТ противника, складу боєприпасів та по шести інших важливих об'єктах противника.

Протягом 2024 року українські оборонні сили знищили 1310 крилатих і балістичних ракет, а також 7800 дронів "Шахед", які були запущені російськими агресорами проти нашої країни, — повідомив Президент України.

02.01 окупанти поки що не змогли досягти меж Покровська, але активізують свої зусилля, щоб оточити місто. Вуличних боїв наразі не спостерігається. Покровськ є досить великим і добре укріпленим, тому російські війська уникають прямих атак. Тим часом противник застряг у бойових зіткненнях на кількох інших фронтах, зокрема в Часовому Ярі та Кураховому.

Станом на 2 січня ситуація в Часовому Ярі залишається спокійною. Противник намагається перетнути канал Сіверський Донецьк-Донбас, проте зменшив частоту спроб захоплення комбінату вогнетривких матеріалів.

02.01 супротивник продовжує свої наступальні операції в напрямку траси Курахове-Запоріжжя. Ситуація залишається напруженою.

03.01 Україна отримала від російської сторони запити щодо 50 тисяч зниклих безвісти військовослужбовців-агресорів. Загальна кількість російських військових, які скористалися проєктом "Хочу жить" та здалися в полон, наближається до числа, еквівалентного майже батальйону.

На 3 січня Покровський напрямок виступає як основний осередок активності противника, а також важливою лінією захисту для українських військових.

04.01 бійці 37 бригади морської піхоти відбили чергову спробу прориву ворога на Курахівському напрямку. Штурм закінчився для росіян втратою до двох відділень піхоти та трьох одиниць броньованої техніки.

04.01 російські війська завдали удару по деяким позиціям Сил оборони на сході України, зокрема в районах Часового Яру та Торецька в Донецькій області. Українські захисники вживають необхідні заходи, щоб уникнути погіршення тактичної ситуації в цих зонах.

03.01 агресори двічі спробували атакувати наші позиції в Білогорівці, що на Луганщині, але знову потерпіли поразку.

04.01 бійці 41-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України знищили штурмову броньовану групу з десантом російських військових на території Курської області РФ.

05.01 у Торецьку тривають запеклі бої, а лінія фронту розділила місто навпіл. Ворог використовує тактику "випаленої землі", намагаючись знищити міську інфраструктуру та позиції українських військових.

В період з 21 грудня по 5 січня внаслідок атак російських окупантів у Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях загинуло 15 осіб, а 105 отримали травми.

З вересня по листопад 2024 року внаслідок російських атак зафіксовано 574 загиблих і 3 082 поранених серед цивільного населення в Україні.

В Україні на війні проти Росії загинув фінський боєць-доброволець Алексі Лісандер. Вічна пам'ять Герою...

На російсько-українській війні загинув музичний редактор кулінарного шоу "МастерШеф" та низки інших проєктів Антон Вовк. Вічна пам'ять Герою...

Внаслідок обстрілів цивільних об'єктів в Україні, здійснених Росією, було пошкоджено 1222 дитячих садків, серед яких 121 зазнав повного знищення.

У Харкові протягом 2024 року було зареєстровано 318 атак з боку Росії, внаслідок яких загинуло 94 особи, а понад 1100 отримали поранення.

В Київській області, з моменту початку великої війни, 4791 особа вважається безвісти зниклою. З 24 лютого 2022 року поліція регіону зареєструвала понад 28,6 тисяч кримінальних справ, пов'язаних з воєнними злочинами, з яких 851 випадок було зафіксовано минулого року.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, фахівці управління вибухотехнічної служби Головного управління поліції Київської області провели 3516 службових виїздів, в ході яких було виявлено та вилучено 6848 бойових засобів або їх складових частин.

З моменту початку масштабної агресії в Україні, кількість земельних ділянок, з яких фермери могли б Harvest урожай, зменшилася на 20%.

Протягом 2024 року з російського полону вдалося повернути 1358 українців, а загалом з початку повномасштабної війни - 3956 наших співвітчизників - президент України.

Протягом 2024 року Міністерство оборони ввело в експлуатацію понад 20 нових моделей бойових броньованих машин, більшість з яких виготовлено в Україні.

У 2024 році Міністерство оборони України ввело в експлуатацію більше 1300 різних видів озброєння та військової техніки, з яких майже 75% є вітчизняного виробництва.

Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України Олексій Неїжпапа повідомив, що протягом минулого року підрозділи ракетників та безекіпажних морських систем завдали численних успішних атак на близько 50 військових об'єктів Росії, включаючи цілі на тимчасово окупованому півострові Крим.

У 2024 році система протиповітряної оборони знищила більше 1300 ракет різних класів, 11200 ударних безпілотників, а також 3200 тактичних розвідувальних дронів. Крім того, було збито 40 літаків і 6 вертольотів супротивника.

Протягом 2024 року військовослужбовці 46-ї аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України успішно відбили 1318 атак супротивника на Курахівському напрямку. Вони знищили 118 танків, 63 артилерійські установки, 2318 безпілотних літальних апаратів різних типів, 243 бойові броньовані машини та ліквідували 4206 ворожих солдатів.

Глава уряду України Денис Шмигаль:

Веб-сайт BoxingScene оголосив, що найвидатнішим професійним боксером 2024 року став український спортсмен Олександр Усик. Цей титул він здобув, ставши абсолютним чемпіоном світу в суперважкій категорії вперше за 24 роки.

Протягом 2024 року Україна встановила новий рекорд в експорті цукру, відвантаживши 746,3 тисячі тонн продукції на загальну суму 419 мільйонів доларів.

Міністерство розвитку громад та територій України у 2024 році залучило понад 1 млрд 115 млн доларів на проєкти відновлення та розвитку.

У 2024 році міжнародні фінансові установи інвестували більше 780 мільйонів доларів у відновлення та оновлення інфраструктури українських громад, повідомила Альона Шкрум, перша заступниця міністра розвитку територій та громад.

У грудні 2024 року платформа United24 зібрала безпрецедентні понад $160 мільйонів на підтримку України.

На сьогоднішній день було затверджено більше п'яти тисяч позитивних рішень про переведення військовослужбовців Збройних Сил України, які скористалися можливістю подати рапорт на зміну місця служби через додаток "Армія+".

Міністерство юстиції відновило роботу перших трьох ключових нотаріальних реєстрів, що була призупинена внаслідок масштабної кібератаки РФ.

До Львова повернувся традиційний фестиваль "Спалах різдвяної звізди", частиною якого є яскрава Хода звіздарів центром міста. Цьогоріч до ходи долучились сотні львів'ян і гостей з різних куточків України. Вперше Хода звіздарів відбулася в час повномасштабної війни Росії проти України.

Студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого виявили в архіві і передали Національному центру імені Олександра Довженка створену у 1936 році стрічку "Карл Бруннер".

На платформі "Дія" з'явилася нова функція, яка дозволяє військовозобов’язаним працівникам скасувати свої бронювання. Цю послугу можуть використовувати як керівники, так і їх уповноважені представники.

Головна інспекція Міністерства оборони України здійснить всебічне дослідження Командування Сухопутних військ Збройних Сил України з метою впровадження реформ у сфері управління та кадрової політики в КСВ.

В Україні функціонують понад тисяча експертних груп, до складу яких входять більше 4,5 тисячі медичних спеціалістів, замість традиційних МСЕКів. Наразі медико-соціальні комісії передадуть незавершені справи щодо встановлення інвалідності новим експертним комісіям, які працюють в лікарнях.

Українські військовослужбовці, які отримали травми в процесі виконання своїх обов'язків, зможуть отримувати "Пакунки пораненого". Ця програма почне діяти з 2025 року. Поки що не розкрито, що саме міститиме цей пакет та які будуть умови його отримання.

У Міноборони затвердили антикорупційну програму на 2025-2026 роки. Передбачено системні зміни у ключових сферах діяльності відомства, що ґрунтуються на культурі доброчесності та відповідальності серед військових посадовців і держслужбовців.

Львівський Шевченківський районний суд вирішив продовжити арешт В'ячеслава Зінченка, який є підозрюваним у вбивстві Ірини Фаріон, на 60 днів без можливості внесення застави, повідомляє Укрінформ. Основне слухання справи призначено на понеділок, 13 січня, о 10:30.

Залишки на єдиному казначейському рахунку склали понад 100 млрд грн, а на валютних рахунках - більш ніж 163 млрд грн, що є рекордними показниками.

За січень-листопад 2024 року надходження від туристичного збору в Чернівцях перевищили 2,6 млн грн - це майже на 400 тис. грн більше, ніж роком раніше.

Із 1 січня 2025 року тариф на транспортування природного газу в Україні зросте вчетверо - до 501,97 грн за 1 тис. кубометрів (без ПДВ).

У 2024 році Міністерство фінансів отримало міжнародну допомогу в обсязі $41,7 мільярда, що дало змогу належно фінансувати соціальні виплати, незважаючи на високі витрати на оборону.

Україна з початку 2024/2025 маркетингового року (МР) експортувала 21,507 млн тонн зернових та зернобобових культур.

У 2023 році обсяги українського експорту сягнули 41 мільярда доларів, що є збільшенням на 13,4% у порівнянні з попереднім роком.

Протягом 2024 року до загального фонду державного бюджету було перераховано приблизно 2,2 трильйона гривень у вигляді податків, зборів та інших обов'язкових внесків.

Кабінет Міністрів прийняв рішення продовжити термін кредитування аграрних виробників у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9" до 31 березня 2026 року.

У 2024 році в Україні вдалося скоротити частку тіньового ринку тютюнових виробів до 12,6% порівняно з попередніми 25,7%.

Уряд у 2024 році залучив від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на аукціонах майже 640 млрд грн в еквіваленті.

У 2024 році Європейський Союз став провідним донором для України, виділивши 17,3 мільярда доларів США через фінансовий інструмент, відомий як Ukraine Facility.

У грудні 2024 року Україна здійснила експорт аграрної продукції обсягом 5,5 млн тонн, що відображає зниження на 11,1% у порівнянні з листопадом.

Візит міністра закордонних справ України до Сирії та Лівану

Українська делегація на чолі з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою 30.01 перебувала у Сирії з неанонсованим візитом та зустрілася в Дамаску з фактичним лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа. На спільному брифінгу в Дамаску з сирійським колегою Асаадом Хассаном аш-Шайбані міністр МЗС України Андрій Сибіга заявив:

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга в рамках свого візиту до Сирії підняв прапор над консульством у Дамаску та зустрівся з українською громадою.

Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль під час візиту до Сирії зустрівся з міністром з питань сільського господарства Мохамедом Аль Ахмадом для обговорення напрямків співпраці в агросекторі.

В рамках своєї поїздки на Близький Схід міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у супроводі міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля відвідав Ліван. Під час візиту до Бейрута українська делегація зустрілася з представниками ліванського уряду, політичними та релігійними лідерами, а також провела окрему зустріч із місцевою громадою. Основними темами обговорення з міністром телекомунікацій Лівану стали питання кібербезпеки та досвід України у сфері цифровізації. Обидві сторони висловили намір розвивати співпрацю в цих важливих сферах.

1 січня Польща офіційно взяла на себе головування в Раді ЄС від Угорщини, встановивши одним із основних пріоритетів зміцнення безпеки Європи в різних аспектах.

Німецький гігант оборонної промисловості Rheinmetall та дві литовські державні компанії підписали угоду про створення спільного підприємства, яка реалізовуватиме проєкт заводу з виробництва 155-міліметрових артилерійських боєприпасів у литовському місті Байсогалі.

Центральна кримінальна поліція Фінляндії заявила, що на дні Фінської затоки виявлено слід від волочіння завдовжки кількадесят кілометрів. Правоохоронці припускають, що цей слід залишив якір судна Eagle S.

"Трійка ОБСЄ", до якої належить чинне, колишнє та майбутнє головування в цій організації - Мальта, Північна Македонія та Фінляндія - закликали РФ негайно і беззастережно вивести війська з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим.

3 січня республіканська більшість у Палаті представників США, після тривалих міжпартійних консультацій і голосувань, знову обрала Майка Джонсона на пост спікера в новому складі. Президент України Володимир Зеленський привітав 119-те скликання Конгресу США з початком роботи, а також висловив свої вітання Майку Джонсону з його обранням на цю важливу посаду.

Естонія, Литва та Латвія представили значущу ініціативу, здійснивши добровільний фінансовий внесок України до Фонду ЮНЕСКО, що спрямований на боротьбу з допінгом у спорті.

Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що Росія серйозно обмірковувала можливість використання ядерної зброї в Україні, однак Китай переконав її утриматися від цього кроку.

Екс-президент США, володар Нобелівської премії миру Джиммі Картер, відійшов у вічність у своєму домі в штаті Мериленд, доживши до 100 років. Президент Зеленський висловив свої співчуття американцям та близьким Джиммі Картера.

Дональд Трамп пом'якшив свою риторику щодо ключових передвиборчих обіцянок після перемоги на виборах. Обраний президент визнав складність швидкого завершення війни в Україні.

Китайські кіберзлочинці здійснили злам Офісу контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), який є одним із головних засобів, що використовуються США для реалізації своїх національно-безпекових стратегій.

Суд виніс наказ про арешт Юн Сок Йоля, президента Південної Кореї, якому було висунуто звинувачення в імпічменті.

Французькі військові авіаційні сили здійснили атаки на цілі терористичної організації "Ісламська держава", що знаходяться на території Сирії.

З 1 січня Болгарія та Румунія стали повноправними членами Шенгенської зони. Ці держави скасували контроль на внутрішніх сухопутних кордонах з іншими країнами, що входять до Шенгенської угоди.

Угорщина втратила право на отримання допомоги Євросоюзу на суму 1,04 млрд євро через порушення верховенства права та непроведення реформ.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив думку, що зупинка транзиту російського газу через територію України призведе до суттєвих наслідків для країн Європейського Союзу, але не торкнеться Росії. Оператор словацької електромережі SEPS підтвердив, що, незважаючи на заяви Фіцо, експорт електроенергії в Україну продовжиться - DW.

КОМЕНТАР: Андрій Веселовський, дипломат, Надзвичайний та Повноважний Посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень, зазначає: "Існує безліч причин поведінки Фіцо. Проте, головною з них є те, що Словаччина має прем'єр-міністра, чия владна коаліція в даний момент бореться за утримання парламентської більшості. Словацькому керівнику необхідно постійно впливати на думку суспільства, щоб зберегти свої позиції".

3 січня ввечері тисячі громадян зібралися біля урядового будинку в Братиславі, столиці Словаччини, щоб висловити свій протест проти проросійських дій прем'єр-міністра Роберта Фіцо та підтримати Україну.

31 грудня хакери атакували сайти декількох міст Франції, що призвело до їхнього виходу з ладу. Ці кібератаки були здійснені групою, яка ідентифікує себе як NoName. Вони пояснили свої дії як реакцію на підтримку, яку Франція надає Україні.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга висловив свої співчуття народу Чорногорії у зв'язку з трагедією, що сталася 1 січня в Цетинє, де внаслідок масової стрілянини загинули люди. За інформацією директора поліції, жертвами стали щонайменше 12 осіб, серед яких двоє підлітків. Четверо людей отримали поранення і наразі перебувають у лікарні. Підозрюваний у цій жахливій події, Ацо Мартинович, вчинив самогубство, коли його оточили правоохоронці, які вимагали його здатися.

Внаслідок теракту в Новому Орлеані загинули 15 людей. Підозрюваним у справі є 42-річний ветеран американської армії Шамсуд-Дін Джаббар з Техасу, що приєднався до терористичного угрупування ІДІЛ.

КОМЕНТАР: Павло Клімкін, екс-міністр закордонних справ: "Хоча трагічні інциденти в Новому Орлеані, Лас-Вегасі та інших містах США справляють враження безладу, вони не відповідають сподіванням Москви щодо дестабілізації американської демократії. У Кремлі прагнули більш радикальних наслідків під час переходу до нової адміністрації".

Польща розпочала виробництво дронів для України на своїй території. Співпраця між державами у галузі розробки озброєнь та боєприпасів продовжується.

2 січня Міністерство торгівлі Китаю оголосило про введення експортних обмежень для 28 компаній зі США, серед яких виявилися такі гіганти, як Raytheon, Boeing та Lockheed Martin.

Військово-повітряні сили Ізраїлю провели авіаудар у південній частині сектора Газа, в результаті якого загинув Хусам Шахван, який очолював апарат внутрішньої безпеки терористичної організації ХАМАС.

Уряд США ввів обмежувальні заходи проти китайської фірми у сфері кібербезпеки Integrity Tech, яка має близькі зв'язки з Міністерством державної безпеки Китаю, через її участь у численних кібератаках на території США та в інших країнах.

У невизнаній республіці Придністров'я, після припинення транзиту російського газу через територію України, промислові підприємства зупинили свою діяльність. У зв'язку з цим, місцева влада оголосила надзвичайний стан. Придністровські керівники вирішили не звертатися за допомогою до Молдови для закупівлі газу на європейських ринках, сподіваючись на відновлення поставок від російського "Газпрому".

Державний департамент США інформував Конгрес про своє рішення затвердити угоду на продаж Ізраїлю американської зброї на загальну суму 8 мільярдів доларів.

02.01/ Чому культура має стати складовою національної безпеки України?

ЦИТАТА: "Протягом усієї історії Російська імперія намагалася привласнити нашу спадщину та знищити нашу культуру, а отже, й нашу ідентичність. На третій рік масштабної агресії Росії проти України стало очевидним, що культура є важливим аспектом нашої національної безпеки".

03.01 / Перші дні без газового транзиту: усі страхи виявилися безпідставними.

ЦИТАТА: "В даний час наша система транспортування газу функціонує виключно для забезпечення потреб внутрішніх споживачів. При цьому прогнози про можливі негативні наслідки цього рішення для нашої держави не підтвердилися — ми не спостерігаємо ні перебоїв у постачанні газу, ні "непомірних" тарифів. Так, через втрату транзитних платежів ми можемо втратити близько 800 мільйонів доларів на рік, але й агресор не отримає своїх 4,5-5 мільярдів, а за деякими оцінками, може навіть 6 мільярдів. Найголовніше: він остаточно позбудеться важливого важеля впливу на Європейський Союз, який вже сильно ослабився ще у 2022 році."

04.01/ Військовий омбудсмен - складова реформи воєнної юстиції

ЦИТАТА: "В офісі військового омбудсмена повинно функціонувати щонайменше три територіальних управління, а чисельність його персоналу приблизно складе 150 осіб, які отримають доступ до державних секретів. Крім того, у кожному з силових відомств необхідно сформувати спеціалізований підрозділ, що займатиметься захистом прав військових."

Автор: Марина Дмитрів, місто Київ

Читайте також