Літній наступ Росії: видання The Telegraph проаналізувало, чи зможе армія Путіна досягти успіху.

Україна готується до чергового російського наступу. Окупанти посилюють атаки та накопичують резерви у межах підготовки до нових штурмів. Втім, плани Кремля навряд чи реалізуються.
Цю інформацію подає видання The Telegraph.
"Сподівання Володимира Путіна захопити більше територій до підписання угоди про припинення вогню приречені на крах, вважають експерти. Його армія продовжує страждати від проблем, слабкої організації та некомпетентності", - пишуть автори статті.
За даними аналітиків, російські збройні сили стикаються з дефіцитом танків та бронетехніки. Навіть при незначних тактичних успіхах Москва не зможе скористатися цими можливостями через обмежені ресурси. Крім того, завдяки здатності України здійснювати удари з використанням безпілотників, малоймовірно, що Росія зможе розмістити достатню кількість військ на своїх позиціях для досягнення прориву.
За інформацією, наданою виконавчим директором Українського центру безпеки та співпраці Дмитром Жмайлом, наразі будь-які наступальні дії Росії на фронті є неможливими.
"Росія не має великих військових перемог на лінії фронту, тому вони хочуть створити враження, що є величезні рухи та переваги. Ми не бачимо цього на місцях", - сказав він у коментарі The Telegraph.
Згідно з оцінками експертів, протягом лише минулого року Росія зазнала втрат в три тисячі танків, дев'ять тисяч одиниць бронетехніки та не менш як 13 тисяч артилерійських систем.
"Якщо звернути увагу на те, що залишилося на складах, зокрема на придатні до використання запаси, можна помітити, що їх рівень стає досить низьким. Я прогнозую, що до кінця року їм буде надзвичайно складно підтримувати обсяги, і якщо ситуація не зміниться, вони можуть повністю вичерпатися," - зазначив Джон Харді, заступник директора російської програми Фонду захисту демократій.
У минулому місяці президент України Володимир Зеленський разом із представниками G7 висловили занепокоєння щодо можливого нового наступу з боку Росії, зокрема в напрямку Сумської та Харківської областей.
Крім того, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що наступ "вже розпочався". З його слів, протягом останніх тижнів кількість російських атак подвоїлася.
Втім, Харді заявив, що збільшення кількості атак навряд чи призведе до будь-яких значних здобутків країни-агресорки.
"Те, що ми спостерігаємо, - всього лише відображення підвищення інтенсивності атаки... Це обмежений аспект ситуації. Вони здатні створити пролом в українській обороні, проте не мають можливостей для того, щоб експресно та ефективно продовжити наступ і досягти серйозного прориву," - підкреслив фахівець.
Аналітики вважають, що найбільший шанс Росії на прорив може бути в Сумській області. Адже українські війська відступають до цього району після швидкого російського наступу в сусідній Курській області.
У розмові з The Telegraph український військовий, що брав участь у боях під Курськом, поділився, що війська відступали в нічний час, рухаючись вузькими проходами групами по три або чотири особи. Він зазначив, що багато техніки залишилося позаду.
У цей час російські військові дії мають значні обмеження в масштабах, а удари виконуються малими штурмовими підрозділами. Як зазначається, випадки атак з залученням рот чисельністю приблизно 100 вояків є досить рідкісними.