Новини міста Харків та Харківської області

Літня агресія Росії: загроза нависла над чотирма українськими містами - деталі | Експрес онлайн

Втрата Слов'янська Україною вплине на інтереси Трампа.

Ситуація на фронті у травні може загостритись через плани РФ продовжити наступ на Донеччині, Лиманському та Сіверському напрямках.

Путін власноруч розпочав переговори, але сам не з'явився на них: настав момент для дій, - заявив міністр оборони Великої Британії.

Російські окупаційні війська зосереджуються на наступі в напрямку чотирьох ключових промислових містах Донеччини: Костянтинівки, Дружківки, Краматорська та передусім Слов'янська. Про це в коментарі Главреду розповів військовий аналітик, співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов

На його думку, Слов'янськ має важливе стратегічне значення через своє розташування поруч з найбільшими в Європі родовищами сланцевого газу. Втрата контролю над цими регіонами може ускладнити реалізацію угоди про спільний видобуток корисних копалин із США. Якщо ж Збройні сили України зможуть утримати свої позиції, країна отримує можливість досягти енергетичної незалежності або, принаймні, значно наблизитися до цього.

"Не без причини у 2014 році Гіркін разом зі своїми підрозділами вирушив до Слов'янська — його метою було заблокувати можливість видобутку сланцевого газу, зокрема, компанією Shell з США. Крім того, варто зазначити, що всеукраїнське об'єднання 'Свобода' вже у 2012 році, задовго до початку АТО, висловлювало протест проти видобутку сланцевого газу в Україні", - підкреслив він.

Снєгирьов зазначив, що найближчим часом слід очікувати загострення бойових дій саме на Донецькому напрямку. Росія намагатиметься встановити повний контроль над усією територією Донецької області. Окрім цього, тиск посилюватиметься і на Лиманському та Сіверському напрямках -- у межах спроб повністю захопити Луганщину, де під контролем України залишаються лише два населені пункти.

"Таким чином, травень може стати місяцем з підвищеним ризиком військової ескалації з боку Російської Федерації", - підкреслив аналітик. Він також зазначив, що якщо в найближчі дні Захід чітко покаже серйозність своїх намірів щодо введення економічних санкцій, це може спровокувати певну реакцію з боку Москви. Такий стримуючий фактор може мати значний вплив на ситуацію, особливо напередодні можливих прямих переговорів між Україною та Росією. У цьому випадку, за його словами, нинішні тривоги можуть бути передчасними.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські війська активізували наступальні дії вздовж усієї лінії фронту. Як передає CNN, Росія концентрує значні військові сили на передовій, готуючись до можливого нового наступу з метою розширення контрольованих територій. Один з американських чиновників підкреслив, що російське командування активно накопичує ресурси для подальшого просування, особливо на сході України. Речник оперативно-тактичного угрупування "Харків" Павло Шамшин також зазначив, що ворог фактично вже розпочав літній наступ.

Читайте також