Новини міста Харків та Харківської області

ISW: Росія прагне затягнути процес мирних переговорів, аби мати можливість продовжувати свої дії на фронті.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що Росія прагне затягнути мирні переговори, щоб мати можливість продовжувати свої військові операції на фронті.

Аналітики стверджують, що Росії необхідно відмовитися від звички затягувати переговори та уникати суттєвих поступок Україні, якщо вона прагне, щоб чесні та легітимні переговори призвели до стабільного й тривалого вирішення конфлікту з Україною.

В ISW також наголосили, що Росія повинна погодитися з тим, що переговори про припинення вогню повинні передувати переговорам про мирне врегулювання.

Мирні переговори перед оголошенням про припинення вогню можуть надати Росії можливість продовжити свої дії в Україні. Аналітики вважають, що Кремль, скориставшись цим моментом, спробує домогтися нових поступок у рамках українсько-російських переговорів.

"Сполучені Штати Америки, Україна та європейські країни не раз зверталися із закликом до встановлення режиму тиші, аби дати можливість продовжити дипломатичні перемовини для завершення війни, розв'язаної Росією в Україні. Проте Росія неодноразово відмовляється від такого розвитку подій, використовуючи можливість для переговорів про мир як важіль для здобуття додаткових поступок від України та західних держав", - зазначено у повідомленні.

В Інституті вивчення війни підкреслили, що для початку конструктивних і добросовісних переговорів Росії необхідно беззастережно визнати легітимність українського президента, уряду та Конституції, а також суверенітет України.

"Путін й інші кремлівські чиновники неодноразово неправдиво стверджували, що Зеленський є нелегітимним лідером... і що всі українські уряди з 2014 року також є нелегітимними... Росія й Україна не можуть вести змістовні переговори, доки Росія відмовляється визнавати переговорну силу України", - йдеться в повідомленні.

В ISW вважають, що ці дії Росії мають на меті встановлення обставин, які дозволять РФ уникнути будь-яких майбутніх угод з Україною в той момент, коли це вирішить Москва.

Експерти також підкреслили, що Росії необхідно показати свою готовність до компромісів в майбутніх двосторонніх переговорах, "особливо з огляду на те, що Кремль, здається, висуває нові умови для розширення своїх вимог під час мирних дискусій".

"Російські чиновники закликали Україну поступитися всією Луганською, Донецькою, Запорізькою і Херсонською областями - навіть тими районами, які російські війська наразі не окупують - перш ніж Росія зможе погодитися на припинення вогню. Повідомляється, що Росія вже почала посилювати свої вимоги, а західні й українські джерела зауважують, що російська делегація погрожувала захопити Харківську і Сумську області... під час переговорів 16 травня у Стамбулі. Ця тактика говорить про те, що Росія висуне додаткові, більш екстремальні територіальні вимоги під час переговорів про припинення війни, якщо Україна погодиться на умови РФ щодо припинення вогню", - йдеться у звіті.

Після телефонної бесіди з президентом США Дональдом Трампом 19 травня, Володимир Путін, президент Росії, заявив журналістам, що Росія та Україна повинні досягти компромісів, які будуть прийнятними для обох сторін. Він підкреслив, що Російська Федерація готова співпрацювати з Києвом у розробці меморандуму про майбутній мирний договір.

Телефонна розмова відбулася після того, як російські й українські представники зустрілися в Стамбулі для особистих переговорів. Це була перша зустріч двох сторін із перших тижнів після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Стамбульські переговори, що включали окремі зустрічі з представниками США, не дали суттєвих результатів, проте призвели до угоди про обмін тисячі військових. Проте не було досягнуто зобов'язань щодо припинення вогню, і протягом вихідних Росія здійснила один з найбільших ударів по Україні за допомогою безпілотників, згідно з інформацією від української сторони.

Представники Росії в Стамбулі, за інформацією, висунули надмірні вимоги до України, включаючи вимогу про виведення українських військ з регіонів, які частково контролюються Росією. Інші умови, що були озвучені, нагадують ті, які були запропоновані навесні 2022 року. Україна та її західні союзники категорично відкидають ці вимоги.

З моменту свого вступу на посаду в січні, Трамп визначив припинення війни між Росією та Україною як ключовий елемент своєї зовнішньої політики. Однак ці зусилля зазнали невдачі через продовження російських наступальних дій на фронті та відмову Москви погодитися на 30-денне перемир'я, яке було схвалене Києвом.

Після стадії початкової напруги з Києвом, розчарування адміністрації США стало спрямовуватися на Москву, що призвело до загострення тону публічних висловлювань американських посадовців. Трамп висловив припущення, що Путін не має серйозних намірів щодо досягнення миру, а просто намагається виграти час.

Читайте також