ISW інформує про активізацію бойових дій та просування військ на важливих фронтах.
Найскладнішою залишається ситуація на Покровському та Куп'янському напрямках
Протягом останніх кількох днів на фронті спостерігається активізація як українських, так і російських сил. Найбільш напруженою залишається обстановка на Покровському та Куп'янському напрямках. Цю інформацію наводить Інститут вивчення війни (ISW).
Зазначається, що російські війська активізували атаки у прикордонних районах Курської та Сумської областей, а також продовжили наступальні дії на низці напрямків на сході та півдні України.
У Харківській області противник атакував поблизу Прилипки, Вільчі, Вовчанських Хуторів, Стариці та в напрямку Ізбицького. Водночас Сили оборони України, ймовірно, здійснили контрнаступальні дії в районі Лиману.
На Куп'янському фронті українські сили нещодавно успішно закріпили свої позиції та здійснили просування в Петропавлівці та в центрі Куп'янська. У відповідь російські війська посилили свої наступальні дії поблизу Голубівки, Піщаного, Курилівки та Куп'янська-Вузлового.
На Лиманському та Сіверському фронтах ворог здійснював атаки в околицях Лиману, Зарічного, Дробишевого, Серебрянки, Васюківки та інших населених територій.
У районі Костянтинівки російські підрозділи зробили поступ на східній частині міста, в той час як українські військові активізувалися в Плещіївці. Водночас, бої продовжувалися неподалік Іванопілля, Клебан-Бика, Русиного Яру та в напрямку Новопавлівки.
На Покровському фронті українські оборонні сили здійснили просування в околицях Удачного та в одному з секторів Мирнограда. У той же час, російські війська намагалися здійснити атаки в районах Покровська, Родинського, Білицького, Котлиного та Сергіївки.
Активні бойові дії продовжувалися також у напрямках Новопавлівки, Олександрівки, Гуляйполя та Оріхова. У цих районах окупанти проводили наступальні операції, зокрема механізовані атаки, які українські сили вдало відбивали.
Крім того, за інформацією ISW, російські війська атакували на схід від Херсона - поблизу Антонівки.
Протягом доби 15 грудня російські війська втратили на фронті ще 1 150 солдатів. В цілому, з початку повномасштабної агресії Збройні Сили України знищили 1 190 620 військовослужбовців армії рф.
Нагадаємо, у ніч на 12 грудня Сили оборони України уразили НПЗ у Ярославській області росії. В районі цілі зафіксовані вибухи та потужна пожежа. Також українські захисники уразили низку ворожих об'єктів на тимчасово окупованих територіях України.
Додатково: Згідно з інформацією Генерального штабу, сили оборони завдали удару по Астраханському газопереробному заводу в Росії.