Грози на заході та спекотна погода на сході: які сюрпризи підготувала природа на ці вихідні.

На вихідні прогнозують грози на заході та виснажливу спеку на сході
Про це пише РБК-Україна з посиланням на синоптика Наталку Діденко. Повідомляють Контракти.UA.
Згідно з її прогнозом, в Україні в суботу, 19 липня, передбачаються зливи з грозами, які, в першу чергу, ймовірні на заході та півночі країни. Вночі опади можуть також спостерігатися в центральних і східних регіонах. Тим часом на півдні залишиться суха погода.
Температура повітря в західних регіонах буде варіюватися від +20 до +24 градусів.
На півночі очікується температура від +24 до +26 градусів, тоді як у центральних регіонах температура коливатиметься між +25 і +28 градусами. Єдине виключення становить Вінниччина, де буде значно прохолодніше – від +20 до +22 градусів.
На сході України, зокрема в Харківській області, температура повітря підніметься до 26-27 градусів за Цельсієм. У Луганській та Донецькій областях стовпчики термометрів можуть досягти 32-35 градусів.
У південних регіонах прогнозують температуру від +27 до +30 градусів, тоді як на Запоріжжі та в степовому Криму стовпчики термометрів можуть підніматися до +31+34 градусів.
У неділю, 20 липня, в західних та північних регіонах очікуються короткочасні грозові дощі, а ввечері можливі опади на території Луганщини. На інших територіях знову залишиться суха погода. Температурні показники суттєво не зміняться в порівнянні з суботнім днем.
У столиці на вихідних прогнозують ненадовго дощі з грозами, а температура вдень залишиться приємною – близько +20-23 градусів.
З неділі, за словами Діденка, температура почне зростати. У понеділок в Україні більшість регіонів переживе справжню спеку, за винятком західних областей, де вже у вівторок прогнозується зниження температури.
Південний регіон України продовжить відчувати вплив підвищених температур. Проте, згідно з прогнозами, з 26 липня очікується поступове зниження спеки.
Нагадуємо, що протягом минулого тижня в окремих областях України було зафіксовано 26 нових температурних рекордів.
У той же час, на заході України спостерігалися значні погодні аномалії. Негода викликала суттєве підвищення рівня води в ріках і водоймах, що призвело до затоплення вулиць і доріг, відключення електрики у населених пунктах, а також до серйозних повеней у Львові.