Новини міста Харків та Харківської області

У зв'язку з ожеледицею в Одеській області на трасі М-13 введено тимчасове обмеження на рух для всіх транспортних засобів -- Delo.ua

Упродовж другої доби центральні та південні області України перебувають під впливом складних погодних умов. Через крижаний дощ за мінусової температури на більшості автошляхів утворилася ожеледиця.

Цю інформацію передає Delo.ua, посилаючись на Агентство з відновлення.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, ситуація на міжнародних та державних дорогах залишається під контролем. Проїзні можливості на основних трасах забезпечені. 27 січня на деяких автодорогах, зокрема М-30, Н-16 та Н-24, спостерігалися короткочасні затримки руху, які були швидко усунені. Моніторинг дорожньої обстановки здійснюється спільно з патрульною поліцією, ДСНС та іншими відповідними службами.

Водночас в Одеській області з 18:00 26 січня запроваджено тимчасову заборону руху для всіх видів транспорту на ділянці автодороги М-13 Кропивницький - Платонове (км 157+052 - км 254+068). Причина -- утворення стійкої ожеледиці. Для ліквідації льоду залучено важку спецтехніку, триває посипка проїзної частини сіллю. Про відновлення руху повідомлять додатково.

Вранці в Україні спостерігається крижаний дощ при температурі -2 °C в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Полтавській та Харківській областях. У Житомирській, Київській, Чернігівській та Сумській областях йде сніг із дощем. У західних і південних регіонах країни зафіксовані тумани. На гірських перевалах опадів немає, але покриття залишається вологим, а температура коливається в межах +1...+4 °C.

Через обледеніння на дорогах трапляються випадки падіння дерев на проїзну частину -- перешкоди оперативно усувають. Відлига спричинила танення снігу та застій води на окремих ділянках автошляхів, зокрема на Правобережжі. У світлу пору доби дорожники проводять роботи з водовідведення.

Для усунення наслідків стихії було задіяно 1072 одиниці спеціалізованої техніки та 1243 робітники. Протягом доби застосували 26 725 тонн суміші піску і солі, а також 567 тонн солі.

Згідно з прогнозом Укргідрометцентру, 28 січня більшість областей України, за винятком південно-східної частини, очікує мокрий сніг та дощ, а також утворення ожеледі і слизькості на дорогах. Вночі температура повітря коливатиметься від -1 до -6 °C (на Лівобережжі можливі зниження до -9 °C), а вдень вона варіюватиме від -2 до +3 °C, у південних регіонах піднімаючись до +8 °C.

Водіїв закликають бути максимально уважними, дотримуватися безпечної швидкості та дистанції, уникати різких маневрів і гальмувань, а за можливості -- відкласти поїздки в період ускладнення погодних умов.

Нагадаємо, що вчора через замерзлий дощ при негативних температурах повітря на автодорогах державного значення швидко виникла небезпечна ожеледиця. Найбільші ускладнення спостерігаються в центральних та південних областях. Негативні погодні умови також торкнулися північних і західних регіонів.

Читайте також