Виступаючи в ОБСЄ, представник Великої Британії підкреслив, що мир у Україні має бути "справедливим" і грунтуватися на принципах Статуту ООН.
Велика Британія підтвердила відданість незалежності і територіальній цілісності України та "наполягатиме на справедливому й стійкому мирі відповідно до Статуту ООН", зазначив постійний представник країни при ОБСЄ Ніл Голланд на черговому засіданні Постійної ради організації у Відні.
"Ми наближаємося до 1000-го дня конфлікту, який спочатку був оголошений як триденна війна. Цей конфлікт з самого початку був абсолютно безглуздим. Росія має можливість ухвалити рішення про його завершення. Велика Британія підтверджує своє прагнення підтримувати незалежність та територіальну цілісність України в координації з міжнародними партнерами. Ми будемо продовжувати притягувати Росію до відповідальності та наполягати на справедливому і тривалому мирі, який буде відповідати принципам Статуту ООН і Гельсінського заключного акту", - зазначив він.
Британський дипломат підкреслив, що "після незаконної спроби анексії Криму Росією у 2014 році, протягом майже десяти років українці, особливо кримські татари, стали жертвами систематичних переслідувань, довільних арештів та насильницьких зникнень". Він також зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення в Україну, РФ "ініціювала кампанію з метою знищення української культури та ідентичності на всіх нещодавно окупованих територіях".
"Упродовж 995 днів, що минули від початку агресії, Росія обстрілювала школи, лікарні та житлові будинки по всій Україні. Лише минулого тижня російські снаряди вбили 14 цивільних осіб, зокрема однорічну дитину, ще 88 отримали поранення. З лютого 2022 року загинули тисячі інших українських цивільних осіб, а мільйони були змушені тікати. Справжній масштаб руйнувань важко оцінити кількісно, але такі міста, як Маріуполь, Буча та Харків несуть на собі шрами терористичної кампанії, спрямованої на дестабілізацію України" - зазначив Голланд.
Він акцентував увагу на тому, що "напади Росії на мирних жителів, регулярне використання тортур, примусове виселення людей та експлуатація енергетичних ресурсів для військових цілей свідчать про абсолютне нехтування людською гідністю".
"Росія звернулася за значною військовою допомогою до Ірану та КНДР. Розміщення тисяч військовослужбовців з КНДР на російській території є небезпечним і необачним кроком, який ще більше підриває безпеку в Європі та посилює напруженість у регіоні Індійського та Тихого океанів. Росія покладається на підтримку інших країн для підживлення своєї військової машини та продовження мук українського народу", - наголосив керівник британської місії при ОБСЄ.
16 жовтня під час засідання Верховної Ради України президент Володимир Зеленський ознайомив присутніх з основними положеннями свого "плану перемоги" у війні з Росією. Цей план включає п'ять відкритих пунктів та декілька засекречених додатків. За словами президента, перший із цих пунктів стосується запрошення України до НАТО. Того ж дня Зеленський також представив свій план на саміті лідерів Європейського Союзу.