Новини міста Харків та Харківської області

Збройні сили України досягли прогресу в районі Торецька, в той час як противник активізував свої дії на двох фронтах: дані від ISW.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на оприлюднений 24 травня звіт Інституту вивчення війни (ISW).

У Курській області 23 травня тривали обмежені бойові дії. Російські джерела ISW стверджували, що ЗСУ продовжували атаки поблизу Тьоткіно та в невизначених районах у напрямку Глушково (на захід від Суджі).

Ні українські, ні російські джерела Інституту вивчення війни не інформували про будь-яку наземну діяльність на північному заході Бєлгородської області 23 травня.

23 травня російські війська продовжували свої обмежені наступальні операції на півночі Сумщини, проте не досягли жодних значних результатів.

23 травня російські військові продовжували свої обмежені наступальні операції в Харківській області, зокрема поблизу Вовчанська, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

23 травня російські війська продовжували свої наступальні операції на Куп'янському напрямку, але без успіху. Атаки відбувалися в зонах Кіндрашівки, Довгенького, Голубівки, а також у напрямку Малої Шапківки, поблизу Петропавлівки та в районі Піщаного 22 і 23 травня.

Представник української бригади, що діяла на Куп'янському напрямку, повідомив 23 травня, що російські війська зосереджують свої основні зусилля на будівництві понтонних мостів та спеціальних переправ для переходу на західний берег річки Оскіл.

23 травня російські загарбники продовжували наступати на напрямку Борової, але не просунулися. 22 і 23 травня війська РФ атакували в районі Колісниківки, Нової Кругляківки та Загризового, а також в районі Греківки.

23 травня російські війська намагалися просунутися в Лиманському напрямку, однак зазнали невдачі. Окупанти проводили атаки в районах Рідкодуба, Нового Миру, Новомихайлівки, Липового, Зеленої Долини, а також поблизу населених пунктів Нове та Мирне, а також біля Торського 22 і 23 травня.

23 травня заступник керівника української частини, що працює на Лиманському напрямку, повідомив про те, що російські агресори активізували свої наземні атаки, застосовуючи природні умови та рослинність.

23 травня російські війська здійснювали наступальні операції в Сіверському напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів. 22 і 23 травня підрозділи РФ завдавали ударів поблизу Білогорівки, Григорівки та в околицях Виїмки.

23 травня російські війська продовжували спроби наступу в районі Часового Яру, проте досягти значних результатів їм не вдалося. 22 та 23 травня сили РФ здійснювали атаки безпосередньо поблизу Часового Яру та в околицях Білої Гори.

23 травня в Генштабі ЗСУ повідомили, що 21 травня Сили оборони України завдали удару по передовому командному пункту 3-го армійського корпусу ЗС РФ в окупованому Бахмуті, в результаті чого був пошкоджений командний пункт.

Сили оборони України просунулися на Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 травня, показують, що ЗСУ просунулися в північній частині Торецька та на північ від Торецька.

Військові підрозділи РФ здійснили атаки в безпосередній близькості до Торецька, охопивши такі населені пункти, як Озарянівка, Дружба, Диліївка, Дачне, Кримське, Новоспаське, а також райони Романівки, Олександрополя, Гнатівки, Зорі, Яблунівки і Нової Полтавки. Наступальні дії мали місце в напрямку Полтавки, Русиного Яру та Попів Яру 22 і 23 травня. Один із російських блогерів повідомив, що Збройні сили України здійснили контратаку в зоні Полтавки - Попів Яр.

Заступник командира українського механізованого батальйону, який діє на Торецькому напрямку, повідомив, що росіяни намагаються перекрити наземні лінії зв'язку ЗСУ ударами БПЛА, і що ворог продовжує атакувати піхотою з використанням легкої техніки, включаючи мотоцикли та баггі..

Командир українського батальйону безпілотних літальних апаратів, що працює у Торецькому секторі, зазначив, що ворог зосередив у цьому регіоні велику кількість дронів, включаючи різноманітні моделі, зокрема ті, що використовують оптоволоконні технології.

23 травня російські загарбники продовжили наступ на Покровському напрямку, але не просунулися.

Російські збройні сили здійснили атаки в зонах Променя, Єлизаветівки, Малинівки, Новоторецького, Миролюбівки, а також наступали в бік Шевченка Першого, поблизу Лисівки, Даченського, Шевченка, Звірового та Удачного 22 і 23 травня. 22 травня один із російських військових кореспондентів повідомив про контратаку Збройних сил України в районі Мирного.

Російські окупанти нещодавно просунулися на Новопавлівському напрямку. Як показують оприлюднені 23 травня геолокаційні кадри, війська РФ просунулися на північний схід від Троїцького (на південний схід від Новопавлівки).

22 та 23 травня російські військові здійснили напад у зоні Новомиколаївки, Котлярівки та Троїцького.

Офіцер українських збройних сил, що служить у підрозділі, який діє на Новопавлівському напрямку, повідомив про зростання інтенсивності бойових дій у цьому регіоні. Він зазначив, що під час атак російські війська обходяться без бронетехніки та мотоциклів. Для перевезення піхоти ворог вдається до використання цивільного транспорту та мотоциклів.

Недавні просування російських військ зафіксовані в напрямку Курахового. Геолокаційні знімки, оприлюднені 23 травня, свідчать про те, що російські сили, ймовірно, нещодавно захопили Одрадне, розташоване на південний захід від Курахового.

22 і 23 травня російські загарбники атакували в районі Костянтинополя, Андріївки, Олексіївки, Багатиря та Одрадного. Російські блогери стверджували, що ЗСУ контратакували поблизу Багатиря та Одрадного.

23 травня війська РФ продовжували свої наступальні операції в районі Великої Новосілки, проте без значних досягнень. 22 та 23 травня російські окупанти здійснили атаки поблизу Бурлацького, Веселого, в напрямку Комара, а також в околицях Шевченка, Зеленого Поля і Новополя. Російські "воєнкори" повідомляли про контратаки ЗСУ на південь від Комара, на схід від Веселого, а також неподалік Бурлацького та Новополя.

22 та 23 травня російські війська продовжували свої наступальні операції на Запорізькому фронті, зокрема на сході від Гуляйполя в районі Високого, проте не змогли досягти жодних значних успіхів. Також в ці дні окупанти здійснили атаки поблизу населених пунктів Новоданилівка та Степове.

23 травня війська агресора намагалися провести наступальні операції в напрямку Херсона, проте не змогли досягти жодних успіхів.

Нагадуємо, що у вечірньому звіті Генерального штабу Збройних Сил України, опублікованому 23 травня, йшлося про те, що з початку доби на фронтових лініях відбулося 150 зіткнень.

У військовому командуванні повідомили, що найбільша кількість агресивних дій та штурмових намагань ворога наразі спостерігається в двох ключових напрямках – Покровському та Курському, де активність противника помітно зросла.

Експерти JPMorgan висунули чотири різні сценарії можливого завершення війни між Росією та Україною, які отримали назви білоруський, грузинський, ізраїльський і південнокорейський.

Читайте також