Новини міста Харків та Харківської області

Зеленський висловив думку, що концепція створення демілітаризованої зони є "нереальною".

Зображення Офіційний веб-сайт Президента України

Президент Володимир Зеленський висловив незгоду з пропозицією про створення демілітаризованої зони в контексті війни з Росією.

Джерело. Цю інформацію він озвучив під час прес-конференції, що відбулася в Києві 10 травня.

Зеленський заявив, що ідея демілітаризованої зони "мертва", і наголосив на важливості гарантій безпеки в разі досягнення припинення вогню, повідомляє Європейська правда.

Ідею демілітаризованої зони вперше озвучив спеціальний посланець США з питань України Кіт Келлог. Під час інтерв'ю Fox News 7 травня Келлог сказав, що Київ запропонував створити демілітаризовану зону, спільно контрольовану Україною та росією.

Келлог запропонував це як буферну зону, де обидві сторони відступають на 15 км, створюючи 30-кілометрову зону, яку контролюють спостерігачі з третіх країн.

На прес-конференції Зеленський наголосив, що Україна не пропонувала створювати демілітаризовану зону, що суперечить заявам Келлога.

"Щодо демілітаризованої зони та розведення військ, я чув про це не лише з медіа, але й від багатьох людей, зокрема представників різних спецслужб. Офіційно Україна жодних подібних пропозицій не отримувала. Проте... всі намагаються знайти шляхи для експериментів над нашою країною", - зазначив Зеленський.

Президент висловив свої думки щодо складної ситуації на лінії фронту та викликів, пов'язаних з логістикою в умовах демілітаризованої зони.

"Питання щодо демілітаризованої зони в 15 км з обох сторін викликає чимало запитань - чому саме 15? Від якої лінії слід вести відлік: від кордону чи від лінії конфлікту? І навіть якщо ми погоджуємося на 15 км, що тоді робити з Херсоном? Це означає, що наші війська залишать місто. Якщо наших сил не буде в Херсоні, то й самого Херсона у нас не залишиться," - зазначив президент.

За словами Зеленського, утворення демілітаризованої зони може поставити під загрозу контроль Києва над важливими містами України.

"Якщо ми приймемо рішення про створення буферної зони і відступимо на 15 кілометрів від міст, таких як Херсон, Харків та Суми, може з'явитися ілюзія миру. Проте, конфлікт не зникне, адже артилерія продовжить діяти в цьому регіоні. Тому наразі обговорювати це питання є передчасним, і ця концепція на даний момент не актуальна", - зазначив Зеленський.

На прес-конференції, що відбулася в Києві, президент Зеленський разом з чотирма європейськими лідерами висловили вимогу до росії про безумовне припинення бойових дій на 30 днів, починаючи з понеділка, 12 травня. Однак Кремль відповів, що відмовляється від цього рішення, поки Захід не задовольнить його умову щодо зупинки постачань озброєння Україні.

Читайте також