Як запобігти накладенню штрафів під час приготування шашликів на свіжому повітрі: ключові рекомендації

Шашлики можуть обернутися для українців серйозними штрафами, які досягають 4590 грн. Таке покарання передбачене законодавством.
Цю інформацію можна знайти в статті 152 Кодексу України, що стосується адміністративних правопорушень.
Згідно з цим кодексом, порушення правил благоустрою у містах передбачає штраф від 340 до 1360 грн. А якщо йдеться про залишення непогашених сірників, недопалків чи випалювання трави, то штраф може коливатися від 1530 до 4590 гривень, згідно з іншою статтею кодексу. Якщо ж громадянин самовільно спалює рослинність або її залишки, то йому загрожує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн.
Перед тим, як розпалити мангал, важливо перевірити, чи дозволено це в обраній місцевості, адже є ряд заборон. Зокрема, категорично заборонено розпалювати вогонь в лісах і лісосмугах у будь-який час року. Це стосується не лише мангалів, але й інших пристроїв для приготування їжі на відкритому вогні.
Існують також обмеження на кількість місць для приготування шашликів.
Єдине місце для розпалювання вогню -- спеціально облаштовані зони для пікніків, а також двір приватного будинку, за умови дотримання норм пожежної безпеки.
Під час дії воєнного стану існує ще одне суттєве обмеження: майже в усіх регіонах України запроваджено повну заборону на відвідування лісів. Це стосується таких областей, як Волинь, Вінниччина, Дніпропетровщина, Донеччина, Київщина, Черкащина, Чернігівщина, Кіровоградщина, Миколаївщина, Запоріжжя, Одещина, Харківщина, Полтавщина, Сумщина та інших. У Львівській області заборонено відвідування лісових масивів Яворівського району.