Новини міста Харків та Харківської області

Противник активізує діяльність на шести фронтах, але немає свідчень про підготовку наступу в Запорізькому регіоні: дані від ISW.

Цю інформацію надає РБК-Україна, посилаючись на звіт, опублікований 17 листопада американським Інститутом вивчення війни (ISW).

Війська РФ продовжували штурмувати головний "український плацдарм" в Курській області 15 і 16 листопада, але просування не мали.

Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ начебто відкидають ЗСУ з позицій поблизу Малої Локні (на північ від Суджі) та Мартинівки (на північний схід від Суджі).

Російські блогери повідомляли, що Збройні сили України нібито безрезультатно намагаються контратакувати на південний схід від села Кореневе, в зонах Дар'їне та Новоіванівка, а також на сході від Кореневого, в районі Ольгівки.

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив, що українські військові знищили або пошкодили 17 одиниць російської бронетехніки та танків під час останнього механізованого штурму, що відбувся в невизначеній місцевості Курської області.

У звіті вказується, що Павлюк, ймовірно, має на увазі російський багатохвильовий батальйонний механізований штурм 12 листопада поблизу с. Новоіванівка.

На геолокаційних знімках, зроблених 16 листопада, зафіксовано, як українські безпілотники знищують прапори, встановлені російськими окупантами на мосту через річку Судість, що сполучає Грем'яч і Колос на півночі Чернігівської області. Ці населені пункти розташовані приблизно за 1,5 км на південь від міжнародного кордону.

Це свідчить про те, що росіяни, ймовірно, не мають стійких позицій біля мосту, зазначається у звіті ISW.

Згідно з інформацією, отриманою від експертів Інституту вивчення війни, 15 листопада, ймовірно, російська диверсійно-розвідувальна група провела обмежене вторгнення на територію Чернігівської області через міжнародний кордон. Проте, на сьогоднішній день немає жодних підтверджень того, що російські війська закріпилися в цьому регіоні на тривалий час.

15 і 16 листопада російські війська продовжували свої наступальні операції на півночі Харківської області, проте не змогли досягти жодного просування.

Російський "воєнкор" стверджував, що путінські війська захопили весь Сотницький Козачок 16 листопада після того, як російські групи ДРГ тимчасово просунулися в населений пункт у липні 2024 року. Проте ISW не знайшли підтвердження.

Російські військові здійснювали наступальні дії поблизу Вовчанська, Високої Яруги та Стрілеча.

Російський блогер заявив, що армія РФ здійснює підготовчі артилерійські обстріли українських позицій на заході від населеного пункту Стрілеча перед тим, як активізувати наступальні дії в цій місцевості.

Російські війська здійснили незначний прогрес на заході від Сватового та Кремінної. Геолокаційні зображення, зафіксовані 15 і 16 листопада, демонструють, що окупанти просунулися в південній зоні Вишневого та в центральній частині Тернів.

В українській військовій частині, що брала участь у бойових діях на Куп'янському напрямку, повідомили про захоплення кількох солдатів російської армії, які перебували у Куп'янську. Водночас українські засоби масової інформації інформують, що сили оборони успішно витіснили противника з його позицій у цьому місті.

Російські блогери повідомляли, що збройні сили РФ продовжують просуватися в околицях Куп'янська, зокрема в зоні цукрового заводу на сході міста, а також у напрямку Голубівки і Куп'янська-Вузлового.

Один російський "воєнкор" стверджував, що путінські війська просунулися в промисловий центр Куп'янська, і що в центрі населеного пункту тривають бої, але в ISW не знайшли підтвердження цих тверджень.

15 та 16 листопада війська Російської Федерації знову активізували наступальні дії в районах Піщаного, Колісниківки, Кругляківки, Загризового, Берестового, Копанки, Надії, Твердохлібового, Новоєгорівки, Греківки, Чернещини, Макіївки, Тернів та Торського.

15 та 16 листопада російські військові проводили наступальні дії поблизу Верхньокам'янського (східніше Сіверська) та Виїмка (південно-східніше Сіверська), проте їм не вдалося досягти жодних успіхів у просуванні.

Нещодавно війська Росії зробили крок вперед у бік Часового Яру. Геолокаційні знімки, зроблені 15 листопада, свідчать про те, що російські солдати досягли вулиці Дубровського, просуваючись уздовж вузького виступу в центрі населеного пункту.

16 листопада війська Путіна здійснювали наступальні дії на південному напрямку від Часового Яру, зосередившись на території Білої Гори.

Російські війська нещодавно здійснили наступ на території Торецька. Геолокаційні знімки, опубліковані 15 та 16 листопада, свідчать про те, що агресори просунулися вздовж Набережної вулиці та до Променевої вулиці на півдні міста.

Російський "воєнний кореспондент" заявив, що війська Путіна досягли вулиці Гаврилова на північному сході Торецька та взяли під контроль населений пункт Кримське. Однак, в Інституті вивчення війни не вдалося знайти підтвердження цим інформаціям.

15 та 16 листопада російські війська проводили наступальні дії в зонах Торецька, Диліївки й Щербинівки.

Не так давно російські війська здійснили просування в напрямку Покровська. Геолокаційні знімки, зроблені 16 листопада, демонструють російський прапор, що розвівається в західній частині Григорівки, що може вказувати на те, що загарбники нещодавно оволоділи цим селом.

У Міністерстві оборони Росії оголосили про взяття під контроль Григорівки.

Російські блогери повідомляли, що війська РФ нібито здійснили просування в районах Новоолексіївки, Пустинки та Юрівки, які розташовані на захід від Селидового, проте аналітики ISW не змогли цей факт підтвердити.

15 та 16 листопада російські війська здійснили наступальні операції поблизу населених пунктів Промінь, Миролюбівка, Крутий Яр, Лисівка, Петрівка, Новоолексіївка і Пустинка.

Нещодавно російські військові активізували свої дії в напрямку Курахового. Геолокаційні знімки, опубліковані 16 листопада, свідчать про те, що армія РФ нещодавно захопила Вознесенку і встановила контроль над територією на північний схід від цього населеного пункту.

Російські джерела стверджували, що путінські війська також просунулися на південь від Новоселидівки, у напрямку Бересткого і до центру Курахового, проте в ISW не знайшли підтвердження цих тверджень.

Військовий кореспондент, який має зв'язки з Кремлем, 15 листопада повідомив, що відомості про захоплення Новоселидівки російськими військами не мають підтвердження.

Російський блогер заявив, що путінські війська накопичують особовий склад для штурму Бересткого.

Російські війська здійснювали наступальні операції в зонах Сонцівки, Новодмитрівки, Зорі, поблизу Іллінки, Берестків, Новоселидівки, Вознесенки, у безпосередній близькості до Курахового, а також у районах Максимільянівки та Дальнього 15 і 16 листопада.

Інформують, що сили Російської Федерації переміщують техніку з тилових зон Запорізького напрямку до Курахового.

16 листопада радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що росіяни все активніше транспортують техніку, зокрема танки, БМП, БТРи та вантажівки з боєприпасами, з Бердянського чи Пологівського напрямків через окупований Маріуполь у бік Волновахи для наступальних дій на Курахівському напрямку.

Андрющенко підкреслив, що російські війська не провадили жодної транспортної діяльності такого масштабу в Маріуполі протягом щонайменше півтора року. Він також зазначив, що переважна частина російської техніки, яка пересувалася до Маріуполя або Гранітного, прибула з території Росії, а не з окупованих районів Запорізької області.

Не так давно російські та українські медіа повідомляли про ймовірне активізацію наступальних дій Росії в напрямку Запоріжжя. Проте в Інституті вивчення війни (ISW) не виявили доказів того, що російські війська були перекинуті на цей напрямок з інших ділянок фронту, а також відсутні інші ознаки, що свідчили б про неминучість російських наступальних операцій у Запорізькій області.

Згідно з інформацією, 16 листопада російські війська здійснили наступальні дії в напрямку Вугледара, проте офіційно не зафіксовано жодних змін на фронтовій лінії.

Російський блогер стверджував, що путінські війська просунулися на північ від Антонівки, але в ISW не знайшли підтвердження.

Російське джерело стверджувало, що російські позиції вздовж траси O0510 (Шахтарське - Курахове) розташовані менше ніж за 1 км від траси C051104 (Костянтинівка - Зеленівка) на захід від Успенівки (на північ від Вугледара), але наразі експерти ISW оцінюють, що війська РФ поблизу траси O0510 працюють приблизно за 7,5 км від шосе C051104.

15 та 16 листопада російські війська активізували наступальні операції в зонах Катеринівки, Антонівки, Іллінки та Романівки, а також у місцевості Сухі Яли та Трудове.

Російський блогер заявив, що Сили оборони України контратакують біля Трудового.

16 листопада російські війська знову активізували наступальні операції поблизу адміністративного кордону між Донецькою та Запорізькою областями, проте жодних підтверджених змін у лінії фронту не було зафіксовано.

В Міноборони РФ заявили про захоплення н.п. Макарівка (на південь від Великої Новосілки), а російський "воєнкор" стверджував, що війська РФ просунулися до Новодарівки, але в ISW не знайшли підтвердження цих тверджень.

Російське джерело стверджувало, що російські підрозділи утримують позиції в більшій частині Макарівки, але військам РФ все ще потрібно зачистити північну частину населеного пункту.

15 і 16 листопада російські війська здійснювали наступальні операції на південний захід від Великої Новосілки, зосереджуючись на території Новодарівки та Рівнополя.

Російські джерела повідомили, що Збройні сили України нібито здійснили безрезультативні контратаки в неозначених зонах на Времівському напрямку.

Речник бригади ЗСУ, яка діяла на Времівському напрямку, 15 листопада повідомив, що окупанти намагаються захопити весь південь Донецької області та просуватися на північ.

15 і 16 листопада російські війська продовжили свої наступальні дії в західному секторі Запорізької області, зокрема в районі Новоандріївки, що знаходиться на північний захід від Роботиного. Проте, жодних підтверджених змін у фронтовій лінії зафіксовано не було.

15 та 16 листопада російські медіа повідомляли, що війська РФ здійснили просування приблизно на півкілометра від Роботиного у бік Новоданилівки, проте аналітики ISW не змогли знайти підтвердження цим даним.

16 листопада на лівому березі Херсонської області, в напрямку Дніпра, продовжувалися позиційні зіткнення, однак лінія фронту залишалася незмінною.

Нагадаємо, що у вечірньому звіті Генерального штабу Збройних сил України 16 листопада було повідомлено про 132 бойових зіткнення, які сталися на фронті з початку доби.

У Силах оборони підкреслили, що російські військові зосереджують свої основні наступальні дії на напрямках Покровського та Курахівського, де ситуація залишається вкрай напруженою.

Читайте також