Ворог здійснив просування в Курській області, поблизу Торецька та Курахового, згідно з картами ISW.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на доповідь американського Інституту вивчення війни (ISW).
Нещодавно, під час багаточисельної механізованої атаки батальйонного масштабу, російські війська змогли просунутися на південний схід від Коренево в Курській області.
Геолокаційні кадри, опубліковані 11 листопада, показують, що війська РФ просунулися під час механізованої атаки на південний схід від Новоіванівки (на південний схід від Коренево).
Одна з українських бригад, яка відбивала російський механізований штурм, повідомила, що війська РФ атакували із застосуванням 29 одиниць бронетехніки п'ятьма хвилями, а ЗСУ знищили 18 із 29 машин ворога.
Додаткові геолокаційні знімки, отримані 11 і 12 листопада, свідчать про те, що російські війська зробили поступ у межах та на північний захід від Плехово, а також на південний захід від Погребків.
Російські "воєнкори" стверджували, що путінські війська також нещодавно просунулися поблизу Дар'їно (на південний схід від Коренево) і нібито відтіснили ЗСУ з позицій біля Мар'ївки (на північ від Суджі), але в ISW не знайшли підтвердження.
Російські блогери стверджували, що ЗСУ начебто здійснили невдалий штурм із застосуванням бронетехніки поблизу Крем'яного.
Бої відбувалися в околицях Дар'їно, Миколаєво-Дар'їно, Новоіванівки, Леонідово, Орловки та Малої Локні.
Губернатор Бєлгородщини В'ячеслав Гладков 12 листопада повідомив, що безпілотний літальний апарат з України атакував нафтобазу поблизу Старого Оскола, що призвело до загоряння нафтоцистерни. За словами російського посадовця, вогонь вдалося швидко ліквідувати.
11 і 12 листопада в українській та російській розвідках заявили, що нещодавно невідомі особи знищили гелікоптер РФ із засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) у Московській області.
11 листопада в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що в ніч з 9 на 10 листопада невідомі особи здійснили підпал російського вертольота Мі-24 на аеродромі "Клін 5", розташованому в Московській області.
У ГУР повідомили, що вертоліт належить російської 92-ї ескадрильї 344-го центру бойового застосування і перепідготовки (ВКС РФ).
11 листопада у ФСБ РФ заявили, що нібито зірвали намір ГУР щодо викрадення гелікоптера, хоча 12 листопада прес-секретар ГУР Андрій Юсов спростував ці заяви та назвав російські повідомлення "інформаційною операцією".
11 і 12 листопада російські війська зберігали активність у наступальних операціях біля Вовчанська в Харківській області, проте їм не вдалося досягти жодних значних успіхів.
12 листопада російський "воєнний кореспондент" повідомив, що в околицях дачного масиву Липці тривають збройні зіткнення.
Заступник командира українського батальйону, що працював на Харківському напрямку, 11 листопада повідомив, що обстановка в околицях Липців та Глибокого залишається стабільною.
12 листопада російські війська продовжували свою атаку на ділянці Куп'янськ - Сватове - Кремінна, однак не змогли досягти жодних успіхів.
12 листопада російські медіа повідомили, що війська РФ встановили контроль над районами поблизу Тернів, розташованих на північний захід від Кремінної, і досягли центральної частини містечка. Проте аналітики ISW не змогли підтвердити ці дані.
Представник бригади Збройних сил України, що оперує на Лиманському напрямку, повідомив, що російські війська обережно застосовують свою військову техніку, зазвичай не частіше ніж раз на два тижні, а основні атаки на цьому напрямку здійснюються піхотними підрозділами.
Згідно з повідомленнями, російські війська продовжували свої атаки в районах Кіндрашівки, Колісниківки, Кругляківки, Загризового, а також у напрямку Лозової, неподалік Греківки та Новомихайлівки. Наступ відбувався також у бік Новоплатонівки, поблизу Невського і Тернів, а також у околицях Торського та Серебрянки 11 і 12 листопада.
11 і 12 листопада російські війська продовжували наступальні дії на південний схід від Сіверська в зоні Виїмки, однак не змогли досягти жодного прогресу.
Російський "воєнкор" стверджував, що путінські війська начебто відбили кілька українських контратак у східній частині Білогорівки (на північний схід від Сіверська).
12 листопада російські війська продовжували свої наступальні операції поблизу Часового Яру, проте не змогли досягти жодного прогресу.
Один з російських блогерів знову висловив думку про те, що війська РФ здійснюють просування в напрямку села Ступочки, розташованого на південь від Часового Яру. Проте аналітики ISW зазначають, що наразі є лише геолокаційні дані, які свідчать про те, що окупанти перебувають приблизно в 2,5 км від цього населеного пункту.
11 та 12 листопада війська Росії здійснили напад поблизу Часового Яру.
Останніми днями військові Російської Федерації зробили кроки вперед в межах Торецька. Геолокаційні знімки, опубліковані 10 та 11 листопада, демонструють, що агресори просунулися вулицею Дзержинського на сході Торецька, а також вулицею Дружби в центральній частині населеного пункту.
Російський "воєнний кореспондент" заявив, що війська РФ досягли більшого прогресу в центрі Торецька, ніж це відображено у геолокаційних даних знімків.
11 і 12 листопада російські загарбники вели наступальні операції під самим Торецьком та в районі Щербинівки.
Згідно з інформацією, 12 листопада російські військові здійснили наступальні дії в Покровському напрямку, проте жодних зафіксованих змін на фронті не сталося.
Російські блогери стверджували, що путінські війська просунулися в південній частині Петрівки, на північний схід від Юрівки та на 3 км на південь від Новоолексіївки. Однак в ISW не знайшли підтвердження цих тверджень.
Війська Російської Федерації провели наступальні дії в зоні населених пунктів Промінь та Миролюбівка, поблизу Лисівки, Селидового, Григорівки, Крутого Яру, Пустинки, а також в околицях Петрівки і Новоолексіївки, рухаючись у напрямку Українки 11 і 12 листопада.
Російське джерело ISW стверджувало, що ЗСУ начебто безуспішно контратакували між Сухим Яром і Крутим Яром.
Представник української бригади, що оперує на Покровському напрямку, 11 листопада зазначив, що удари артилерії ЗСУ та дії безпілотників змушують противника зменшувати кількість техніки під час атак, а піхота окупантів переважно пересувається пішки малими групами.
Повідомляється, що 12 листопада війська РФ просунулися в районі адмінкордону Донецької та Запорізької областей, але підтверджених змін на лінії фронту не було.
Російські "воєнкори" стверджували, що путінські війська захопили Рівнопіль і Макарівку, та просунулися на південний захід від Новодарівки. Однак окремі блогери заявляли, що повідомлення про захоплення росіянами Рівнополя та Новодарівки є передчасними.
11 і 12 листопада війська РФ вели наступальні дії поблизу Макарівки, Новодарівки та Рівнополя.
Російський військовий кореспондент повідомив, що армія РФ здійснює атаки в околицях Рівнополя, Новодарівки та Гуляйполя, щоб перешкодити Збройним Силам України в їхньому переміщенні до Курахового.
Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Владислав Волошин 12 листопада заявив, що окупанти ведуть активний наступ на Времівському напрямку піхотою за вогневої підтримки та бронетехніки.
11 та 12 листопада російські джерела повідомляли про те, що війська Російської Федерації здійснили просування на південний схід від Гуляйполя в напрямку Марфополя. Проте аналітики з ISW не змогли знайти візуальних підтверджень цим заявам.
11 та 12 листопада російські війська продовжували свою агресію на заході Запорізької області, зокрема на північ від Роботиного, в районі поблизу Новоандріївки.
Окупант Володимир Рогов, який займає посаду "чиновника" в Запорізькій області, 11 та 12 листопада висловив припущення, що Збройні сили України нібито планують атакувати дамбу в Василівці, щоб перешкодити можливому просуванню російських військ у напрямку Запоріжжя. Водночас аналітики ISW не зафіксували аналогічних заяв з інших джерел.
11 та 12 листопада на Дніпровському напрямку, який розташований у східній частині Херсонської області, відбувалися позиційні бої, проте жодних підтверджених змін на фронті не сталося.
Нагадуємо, що в попередньому вечірньому звіті Генерального штабу ЗСУ 12 листопада було зазначено, що з початку доби на фронті зафіксовано 156 бойових зіткнень.
У Силах оборони України повідомили, що на Покровському напрямку тривають інтенсивні бойові дії. Протягом одного дня втрати російських загарбників становили 445 солдатів.