В Організації Об'єднаних Націй повідомили про суттєве збільшення кількості цивільних жертв в Україні внаслідок використання Росією балістичних ракет, які вражають великі міста.

Квітень 2025 року виявився найкривавішим місяцем для цивільного населення України з вересня минулого року, як зазначено у щомісячному звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, опублікованому 8 травня.
У місії заявляють, що змогли підтвердити загибель щонайменше 209 людей і поранення ще 1146.
"Кривий Ріг, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Київ та Харків стали жертвами руйнівних атак, що призвели до великої кількості загиблих і поранених серед цивільного населення, - зазначила голова ММПЛУ Даніель Белль. - Однією з ключових причин цього різкого збільшення жертв є масштабне використання балістичних ракет проти великих міст по всій території країни."
В Організації Об'єднаних Націй підкреслили, що цей тип нападів на великі міста України триває й у травні: зафіксовано нові обстріли ракетами та баражувальними боєприпасами, зокрема в Харкові, Одесі, Запоріжжі та Києві, що знову призвело до втрат серед мирного населення.
У повідомленні місії зазначається, що атаки, які нерідко мали місце в районах, де зібралися численні родини, призвели до значних втрат серед дітей. За інформацією ООН, у квітні щонайменше 19 дітей загинули, а 78 отримали поранення, що є найвищим зафіксованим показником жертв серед дітей за місяць з червня 2022 року.
Додатково, в доповіді місії ООН вказується, що використання безпілотників малого радіусу дії в зонах поблизу фронту призвело до 23% усіх цивільних втрат у квітні. Хоча більшість таких випадків зафіксовано в Херсонській області, одна з найбільших атак відбулася 23 квітня в Марганці (Дніпропетровська область). У результаті удару безпілотника по автобусу, який перевозив співробітників гірничодобувного комбінату, загинуло щонайменше дев'ять осіб, а понад п'ятдесят отримали поранення.
Кількість жертв серед цивільних осіб у квітні відображає загальну тенденцію 2025 року, стверджують представники ММПЛУ. Від січня до квітня цього року місія зафіксувала загибель 664 цивільних та поранення 3425 осіб, що перевищує показники аналогічного періоду 2024 року на 59%.
Збройні сили Росії постійно здійснюють напади на українські території, використовуючи різноманітні види озброєння, такі як ударні безпілотники, ракети, кориговані авіаційні бомби та реактивні системи залпового вогню.
Влада Росії відмовляється визнавати, що під час широкомасштабного конфлікту її армія проводить цілеспрямовані атаки на цивільні об'єкти в містах і селах України, що призводить до загибелі мирних жителів і знищення лікарень, шкіл, дитячих садків, а також інфраструктури енергетики та водопостачання.
Українські чиновники та світові організації вважають ці атаки військовими злочинами, скоєними Російською Федерацією, підкреслюючи, що вони носять навмисний характер.