Новини міста Харків та Харківської області

Українські інженери розробили нову платформу, яка допомагає у пріоритезації завдань в сфері гуманітарного розмінування.

Українські розробники об'єднали понад 100 наборів даних з 26 різних джерел у платформу автоматизованої пріоритизації для гуманітарного розмінування, відому як GRIT.

Згідно з інформацією, наданою Міністерством економіки, це зазначає Укрінформ.

Платформа GRIT була розроблена в рамках пілотного проекту, спрямованого на пріоритезацію гуманітарного розмінування в Харківській області, і функціонує на основі технологій компанії Palantir.

Зазначається, що у платформу інтегровано інформацію, зокрема, про ґрунти, економічну активність в регіоні, стан обʼєктів соціальної інфраструктури, кількість людей, що мешкають у громадах тощо.

На базі завантажених даних відтестовані алгоритми пріоритезації, враховуючи економічні, соціальні, екологічні та безпекові критерії.

"З використанням зібраних даних штучний інтелект здатен створювати моделі, які допомагають у відповіді на складні запитання. Наприклад, якщо ми маємо дві однакові земельні ділянки в різних громадах Харківщини, то система, що визначає пріоритети, враховуватиме відстань до найближчого зернового елеватора, стан інфраструктури та інші фактори", - зазначив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Він зазначив, що існує величезний обсяг інформації, що відкриває численні можливості для використання штучного інтелекту та різних алгоритмічних рішень.

"Але головне, що фінальне рішення буде ухвалювати людина", - наголосив він.

Після вдалої реалізації пілотного проєкту в Харківському регіоні Міністерство економіки розпочало переговори з компанією Palantir та міжнародними партнерами України щодо розширення платформи GRIT на всі області, де проходили бойові дії.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні у 2025 році планується провести технічне обстеження територій площею 31 тис. км² на наявність вибухонебезпечних предметів і створити Реєстр територій забруднених або ймовірно забруднених.

На українському ринку працюють 73 оператори протимінної діяльності. Запущений механізм компенсації 100% вартості послуги з розмінування для аграріїв. Вже підписано більше 50 угод для сільгоспземель у чотирьох регіонах. Україна має понад 200 розмінувальних машин, зокрема українського виробництва.

Читайте також