Україна має шанси на перемогу у війні з Росією: у FA визначили ключову умову.

Відзначається, що у випадку введення санкцій проти Росії міжнародна реакція виявилася недостатньо зрілою.
Коли Дональд Трамп обійняв посаду президента США на початку 2025 року, багато аналітиків у Вашингтоні сподівалися на швидке вирішення конфлікту в Україні. Таку інформацію наводить видання Foreign Affairs.
Зазначається, що під час передвиборчої кампанії він хвалився, що може покласти край конфлікту за 24 години. Хоча мало хто з аналітиків вірив у цю конкретну обіцянку, багато хто міркував про можливі умови і терміни майбутньої угоди.
"Економічна ситуація в Росії значно гірша, ніж вважають багато експертів, і жорсткі санкції разом з контролем експорту можуть суттєво паралізувати її військовий сектор. Україна веде бойові дії стратегічно та має потенціал змінити хід війни, отримавши більше сучасних безпілотників, систем протиповітряної оборони, ракет дальнього радіусу дії та боєприпасів. Переглянувши свою стратегію, Україна все ще має можливість здобути перемогу у цій війні в найближчому майбутньому, якщо Європа та Сполучені Штати вирішать надати їй необхідну підтримку," - зазначається в статті.
Журналісти вважають, що більшість надмірного оптимізму щодо мирного урегулювання на початку року виникла через поширене переконання, що Україна зазнає поразки і незабаром буде змушена шукати компроміс через відчайдушну ситуацію. Цю думку підсилював Дональд Трамп, який стверджував, що у президента України Володимира Зеленського "не залишилося жодних козирів". Це супроводжувалося ще одним, не менш небезпечним припущенням, що амбіції президента Росії Володимира Путіна щодо підкорення України неможливо зупинити.
Видання підкреслює, що обидва припущення базуються на надто обмеженому сприйнятті бойових дій та недостатньому усвідомленні політичних можливостей, які відкриваються перед прихильниками України. Попри суттєві обмеження в допомозі, що надається Європою та Сполученими Штатами протягом останніх трьох з половиною років, Україна змогла досягти вражаючих успіхів.
Вони підкреслюють, що спочатку вона зуміла зупинити первісний наступ Росії на Київ у березні 2022 року, а згодом відвоювала майже тисячу квадратних кілометрів у Харківській області. Лише кілька тижнів тому Україна приголомшила світ, здійснивши операцію "Павутина". Як зазначає видання Foreign Affairs:
"Найбільш послідовно перешкоджає військовим зусиллям України була не відсутність у Києва людських ресурсів або слабка рішучість порівняно з Путіним, а скоріше недостатнє забезпечення передовими військовими можливостями. Замість того, щоб продовжити війну, надавши Україні занадто велику військову допомогу, іноземні союзники Києва продовжили її, надавши занадто мало і часто зі значними затримками".
Відзначається, що міжнародна реакція на каральні економічні заходи проти Росії була недостатньо зрілою. Незважаючи на ці прорахунки, Україна має реальні шанси на перемогу, яка мінімально полягає у збереженні її суверенітету та продовженні курсу на членство в НАТО і ЄС. Аналітики вважають, що для досягнення цієї мети необхідний кардинальний зсув у західній стратегії, що включає суттєве збільшення військової підтримки разом із більш жорсткими економічними санкціями, спрямованими на стримування військової економіки Російської Федерації.
"Перемога не завжди приходить швидко, економно або без зусиль. Проте вона залишається реальним варіантом і, можливо, вимагатиме менше людських жертв і ресурсів, ніж підтримка існуючого стану справ. Тепер важливо дізнатися, чи готовий Захід, зокрема Європа, знайти політичну волю для втілення цього світлого майбутнього," - зазначили вони.
У новому звіті Інституту з вивчення війни зазначено, що заяви Кремля, зокрема Путіна, розкривають ширші територіальні амбіції РФ в Україні, які виходять за межі вже окупованих Криму і чотирьох областей.
Повідомлялося, що нещодавно Путін організував зустріч, присвячену розвитку анексованих регіонів Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Під час цієї наради він неодноразово вживав терміни "Донбас" і "Новоросія" для позначення українських територій.