У Києві співробітники ТЦК надали підтримку тисячам ухилянтів, повідомляє ДБР.

Учасники групи виготовляли фіктивні документи про непридатність до служби та виключення з обліку. Вартість "пакета послуг" становила від 2 до 15 тисяч доларів.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно трьох посадовців Голосіївського районного ТЦК Києва, колишнього голови військово-лікарської комісії та двох цивільних осіб, які організували масштабну схему ухилення від мобілізації. Обвинувальний акт скеровано до суду. Про це у середу, 18 червня, повідомили у ДБР.
Згідно з інформацією, отриманою під час розслідування, ініціатором цієї схеми виступав цивільний посередник, який відповідав за пошук клієнтів, збори потрібних документів та їх передачу чиновникам РТЦК.
"Члени злочинної організації займалися виготовленням підроблених військових документів, що підтверджували непридатність до служби та виключення з обліку. Вартість цих "послуг" коливалася від 2 до 15 тисяч доларів", - повідомили в Державному бюро розслідувань.
У документі також вказано, що, незважаючи на те, що колишній керівник ВЛК був усунений з посади за схожі порушення, він все ще мав вплив на процес прийняття рішень стосовно військовослужбовців.
Під час обшуків правоохоронці вилучили понад 1,2 млн доларів та 45 тисяч євро готівкою, 11 автомобілів преміумкласу орієнтовною вартістю близько 100 тис. доларів кожен. Також були виявлені документи та записи, що підтверджують масштабну корупційну схему та факти незаконного зняття з військового обліку.
"Слідством встановлено, що оборудка дозволила уникнути мобілізації тисячам осіб. У межах розслідування перевірено документи понад чотирьох тисяч виключених з обліку військовозобов'язаних", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вже понад 500 з них поновлені на обліку, триває процедура поновлення ще щонайменше тисячі чоловіків.
Напередодні стало відомо, що правоохоронні органи виявили схеми корупції, що сприяли ухиленню від мобілізації в Тернопільській, Одеській, Закарпатській, Харківській, Вінницькій та Львівській областях. Вартість "послуг", які надавалися чоловікам призовного віку, досягала 25 тисяч доларів з кожного.
Затримано 13 осіб, які організували схеми для ухилення від призову.