Російські шпигуни засуджені до 15 років позбавлення волі за допомогу в коригуванні атак на Харків та Миколаїв, повідомляє СБУ | УНН

Агенти російського спецназу, які координували обстріли Харкова та Миколаєва, були засуджені до 15 років позбавлення волі. Таку інформацію повідомила Служба безпеки України (СБУ), передає УНН.
За доказовою базою Служби безпеки 15 років ув'язнення з конфіскацією майна отримали ще двоє агентів російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), які коригували удари рф по Україні.
Один із засуджених - 46-річний різноробочий із Харкова, який наводив керовані авіаційні бомби рашистів на прифронтове місто. Для цього фігурант об'їжджав місцевість велосипедом та фіксував оборонні лінії ЗСУ
Відзначається, що він передавав зібрані дані своєму знайомому у формі маркерів на Google Maps. Цей знайомий у 2014 році виїхав на тимчасово окуповану територію Донеччини та почав співпрацювати з російськими військовими.
Наприкінці 2024 року працівники СБУ затримали агента. В ході обшуків у нього був виявлений телефон, що містив докази його співпраці з окупаційними силами.
Ще один правопорушник – 47-річний безробітний із Вознесенського району Миколаївської області, який також займався підготовкою координат для повітряних ударів російських агресорів по українським оборонним силам.
Згідно з інформацією, наданою Службою безпеки України, основними цілями противника стали військові аеродроми та системи протиповітряної оборони. У спробі знайти військові об'єкти, коригувальник встановив у своєму автомобілі прихований відеокамеру, на якій він пересувався по регіону.
Згідно з даними справи, він узгоджував свої дії з куратором, використовуючи чат-бота зрадника Сергія Лебедєва, відомого під псевдонімом "Лохматий". Цей персонаж переховується у Донецьку та виконує роль "зв'язкового" для російської групи.
Навесні 2024 року співробітники служби безпеки арештували російського агента у його домівці.
На основі інформації, наданої слідчими СБУ, суд прийняв рішення про визнання агентів culpable згідно з двома статтями Кримінального кодексу України за скоєні ними злочини.
◾️ частина 2 статті 111 (зрада держави, вчинена під час воєнного стану);
◾️ ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ).
Служба безпеки України затримала в Дніпрі 54-річного працівника монтажної сфери, який займався коригуванням російських авіаударів по важливим об'єктам інфраструктури в Дніпрі та Запоріжжі. Чоловік зловживав своїм службовим становищем, збираючи інформацію, здійснюючи фотозйомку цілей і передаючи координати своєму куратору.