Новини міста Харків та Харківської області

Згідно з оцінками The Economist, при поточному темпі просування Росії, їй знадобиться 89 років, щоб повністю окупувати Україну.

У публікації також були наведені орієнтовні втрати учасників конфлікту.

Навіть за швидшим темпом просування, який простежується за останні 30 днів, окупантам потрібно 89 років, аби завоювати всю Україну. Для захоплення частин чотирьох регіонів, які під контролем України, росіянам знадобився б час до лютого 2029 року. Про це пише The Economist.

Проте, виглядає на те, що Путін не втрачає надії. Щомісячно його армія поповнюється на 10 000-15 000 солдатів більше, ніж українські сили, залучаючи росіян привабливими підписними преміями та зарплатами, замість того щоб покладатися на призов, що наразі спричиняє невдоволення в Україні, - зазначається в статті.

Відзначається, що для аналізу конфлікту в Україні журналісти видання The Economist звертаються до даних, отриманих з програми NASA, що спочатку була створена для спостереження за лісовими пожежами.

Зокрема, ці дані свідчать про те, що в Херсонській області, біля річки Дніпро, відбуваються активні бойові дії.

"Великою мірою це пов'язано з ударами російських безпілотників по сільськогосподарських територіях, а не з реальними спробами просунутися вперед. Існують чутки про можливий російський десантний напад, але на даний момент його не відбулося", - зазначають у статті.

На півночі 50-тисячний контингент армії РФ здійснює наступ на Суми. За інформацією The Economist, в районі північних оборонних рубежів міста спостерігаються артилерійські обстріли та вибухи. Хоча українські сили значно менші за чисельністю, представники влади запевняють, що позиції на фронті утримуються.

На північному сході Російська Федерація здійснює наступ на Борову та Сіверськ, які є стратегічними контрольними пунктами на шляху до останніх оборонних укріплень України в Донбасі. Основна увага російських військ зосереджена на півдні. Покровськ і Костянтинівка, які є ключовими логістичними вузлами для України, піддаються інтенсивним атакам армії Володимира Путіна. Витримка цих позицій може визначити результат боротьби на східному фронті, зазначають аналітики в публікації.

У статті зазначається, що наразі відсутні офіційні відомості про втрати з обох боків, проте щоденний аналіз конфлікту від The Economist може дати уявлення про орієнтовні цифри.

На 9 липня наш трекер демонструє, що з початку конфлікту Росія зазнала втрат у межах від 900 000 до 1,3 мільйона осіб, серед яких приблизно 190 000-350 000 загиблих. Ці дані коригують попередні оцінки з інших джерел, які наприкінці червня вказували на загальні втрати, що перевищують 1 мільйон осіб. Наші розрахунки свідчать про те, що близько 31 000 російських військових могли загинути під час літнього наступу, що розпочався 1 травня, - зазначають у виданні.

Одночасно, реєстр відомих загиблих і зниклих безвісти на вебпорталі UALosses вказує на те, що з моменту початку повномасштабного вторгнення в Україні загинуло від 73 000 до 140 000 військовослужбовців.

"Збільшення числа загиблих серед російських військових є наслідком бойових дій на території. Наші супутникові спостереження показують, що темпи просування російських сил наразі є одними з найшвидших за останні два роки, хоча й відзначаються з низької бази", - зазначається у статті.

Раніше командир 2-ї роти ударних безпілотних авіаційних комплексів Євгеній Ковтун заявив, що росіяни дуже активізувалися на Харківському напрямку. За його словами, окупанти намагаються промацати українську оборону з усіх боків.

"Російські війська здійснюють розвідку оборонних позицій на флангах та безпосередньо в районі лінії конфлікту у місті Вовчанськ. Перед підрозділами стоїть важливе завдання - стримати противника, не дозволити йому дестабілізувати ситуацію і запобігти його просуванню в цьому регіоні", - зазначив захисник.

Водночас аналітики з DeepState повідомили про прогрес Росії в Донецькій області. Вони зазначили, що противник зміг просунутися в зоні Зеленої Долини. Це поступове просування не стало несподіванкою, адже воно стало наслідком "неперервного тиску та понесених втрат".

"Вони просуваються через поля та насадження, готові витратити навіть півдня на подолання невеликої відстані. Чутки також свідчать про наявність 'невидимих плащів', які вони використовують для маскування під час руху. [Росіяни] активно використовують FPV-дрони для спостереження за позиціями та їх переміщеннями, зосереджуючи основну увагу на логістичних питаннях, що значно ускладнює утримання оборони", - повідомили в DeepState.

Читайте також