Новини міста Харків та Харківської області

Reuters: Путін висловив готовність обговорити з Трампом питання призупинення військових дій і встановлення режиму тиші, однак не має наміру повертати захоплені території - Українська газета Час.

Російські官員и вважають, що президент РФ Володимир Путін готовий до переговорів щодо мирної угоди в Україні з Дональдом Трампом. Однак він не погоджується на питання деокупації та наполегливо вимагає, щоб Україна відмовилася від членства в НАТО.

Джерело: Reuters, спираючись на інформацію від п'яти осіб, які мають уявлення про позицію Кремля.

Ось унікальна версія вашого тексту: Згідно з інформацією, отриманою від п'яти діючих та колишніх представників російського уряду, у звіті йдеться про можливі поступки, на які може піти Путін в контексті угоди, що буде укладена за участі Трампа. Вони вказують, що Кремль, в цілому, може бути готовим до заморожування конфлікту на лінії фронту.

Згідно з інформацією трьох анонімних джерел, існує перспектива ведення переговорів про детальний розподіл чотирьох східних регіонів: Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. При цьому Москва наполягає на тому, що ці території входять до складу Росії.

Водночас двоє чиновників РФ заявили, що можуть бути відкритими для виведення військ з відносно невеликих ділянок території в Харківській і Миколаївській областях.

Два джерела повідомили, що дозвіл президента США Джо Байдена Україні використовувати американські ракети ATACMS для ударів по території Росії може ускладнити та затримати можливе мирне врегулювання, а також посилити вимоги з боку Москви.

Якщо не буде досягнуто домовленості про припинення вогню, сказали обидва джерела, то Росія продовжуватиме воювати.

Цитата речника Кремля Дмитра Пєскова: "Володимир Путін вже заявив, що замороження конфлікту є неможливим. Дозвіл на нанесення ракетних ударів - це суттєва ескалація з боку США, що несе в собі великі ризики".

В Російській Федерації знову озвучили вимоги, які були висунуті на початку вторгнення в лютому 2022 року: необхідно завадити вступу України до НАТО та розміщенню військ Альянсу на українській території; також пропонується обмежити чисельність Збройних сил України і зобов'язати не обмежувати використання російської мови.

В цілому Росія контролює більше 110 000 квадратних кілометрів українських земель. Тим часом Україні підпорядковано приблизно 650 квадратних кілометрів території Курської області, що належить Росії.

Згідно з інформацією від одного з інформаторів, Путін може представити угоду про припинення вогню як свою перемогу, якщо Росія залишить під контролем більшість територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, а також зберегти сухопутний коридор до Криму.

Усі російські посадовці одностайно висловили, що питання майбутнього Криму не підлягає дискусії.

Один з урядовців, який має високий ранг і добре обізнаний з переговорами на найвищих щаблях у Кремлі, зазначив, що Заходу слід усвідомити "жорстку реальність" – незважаючи на всю допомогу, яку було надано Україні, вона не змогла завадити Росії досягнути успіху у війні.

Відповідаючи на запитання, як може виглядати можливе припинення вогню, два російські джерела посилалися на проєкт угоди, який обговорювали в РФ у квітні 2022 року.

Згідно з ним, Україна має погодитися на постійний нейтралітет в обмін на міжнародні гарантії безпеки від п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН: Великобританії, Китаю, Франції, Росії та США.

Читайте також