Новини міста Харків та Харківської області

Сприятливі та не зовсім позитивні несподіванки 2024 року: Чи залишиться тиск на підприємства у 2025 році?

Чому ставлення правоохоронців до бізнесу варто терміново змінювати.

Минулого року ми стали свідками кількох несподіваних подій. Перша з них полягала в тому, що нам повернули спеціальні дозволи на видобуток газу у прифронтових районах Харківщини. Проте, через чотири місяці ці дозволи знову були заблоковані, і до цього додали ще родовища на Полтавщині. Ми сподіваємося, що незабаром ці обмеження буде знято, і ми зможемо відновити нормальну діяльність, видобуваючи газ і забезпечуючи країну цим важливим продуктом. Очікуємо, що це станеться на початку 2025 року, а не через півтора року простою, як це сталося з родовищами на Харківщині минулого року.

Стосовно ще більш приємного, я дуже вдячний нашим людям. Завдяки тій чудовій команді, яка є у Smart-Holding, нам вдався 2024 рік, попри тривале блокування бізнесу. Результати цього року перевершили прогнози, які ми робили в кінці минулого.

Для кожного підприємства в сучасному світі найважливіше — забезпечити людям можливість працювати та отримувати заробітну плату. Крім того, важливо наповнювати бюджет податковими надходженнями, щоб наші захисники могли виконувати свої обов'язки щодо захисту країни та відновлення миру. Проте не завжди нам вдається досягти цієї мети. Чому так відбувається? На жаль, ми стикаємося з тим, що можна назвати "тиском на бізнес".

Наприклад, мій день на заході NV "Україна і світ попереду. 2025" розпочався зі зустрічі з п'ятнадцятьма представниками одного з правоохоронних органів. Ми провели конструктивну бесіду в нашому офісі стосовно справи, яка триває вже понад десять років. Вони цікавилися документами, які вже доступні в інших установах. Мене вразило, що ми, як бізнес, фокусуємося на двох основних аспектах — доходах і витратах. Напевно, і державні структури оцінюють свою діяльність аналогічно. Звичайно, підвищення податків бізнесу часто викликає незадоволення, але найголовніше питання полягає в тому, як ефективно використовуються ці кошти. Протягом кількох годин, проведених з 15 правоохоронцями, ми підрахували витрати на цю зустріч для держави й платників податків, а також для всіх тих, хто щодня працює над поповненням бюджету. Вийшло близько 100 тисяч гривень. Можливо, було б доцільніше, якби вони просто звернулися до нас, адже ми, як добросовісний бізнес, готові були б надати всі необхідні документи та свідчення, що могло б значно прискорити процес закриття справи. На жаль, система наразі демонструє неефективність.

В мене є велике сподівання, що у 2025 році здоровий глузд і раціональні рішення будуть в основі діяльності тих, кого ми називаємо силовиками. Важливо, щоб вони не заважали бізнесу працювати. Бо якщо вони заважають бізнесу заробляти гроші, вони заважають наповнювати бюджет та рухатися до нашої перемоги. Сподіваюсь, що все ж таки в цьому році силові органи будуть діяти в інтересах держави і з повагою до бізнесу, як до партнера. В такому випадку виграє і держава, і бізнес як опора економіки країни.

Читайте також