Новини міста Харків та Харківської області

Податки для фізичних осіб-підприємців у 2025 році: як отримати реквізити та здійснити оплату коректно.

Детальніше про правильні способи сплати податків в Україні читайте в матеріалі від РБК-Україна.

З 2025 року для всіх фізичних осіб-підприємців (ФОП), які працюють на спрощеній системі оподаткування, набрали чинності нові правила сплати військового збору. Ці зміни торкнуться як ФОПів першої та другої групи, так і підприємців на третій групі. Отже, перед усіма ФОПами постає питання: де знайти реквізити для сплати військового збору до бюджету.

ФОПи першої, другої та четвертої групи почнуть сплачувати податки вже цього місяця, до 20 числа. Водночас ФОПи третьої групи повинні сплачувати військовий збір, єдиний податок і єдиний соціальний внесок поквартально, починаючи з середини квітня 2025 року.

Де можна знайти інформацію для сплати податків?

Хоча терміни для сплати податків варіюються в залежності від групи ФОП, способи внесення платежів залишаються незмінними: можливість здійснити оплату існує як в онлайн-форматі, так і в офлайні. Як підкреслює податковий консультант Михайло Смокович, інформацію щодо реквізитів для сплати єдиного податку (ЄП) та єдиного соціального внеску (ЄСВ) можна знайти в електронному кабінеті платника податків або в додатку "Дія". Натомість, для сплати військового збору необхідно звертатися до сайту Державної казначейської служби, Державної податкової служби України або використовувати спеціалізовані сервіси для ФОП, такі як Taxer.

Важливо зазначити, що з 1 січня 2025 року починають діяти нові бюджетні рахунки для здійснення платежів податків і зборів. На даний момент ці рахунки вже розміщені на офіційних веб-ресурсах Державної казначейської служби та Державної податкової служби України.

Щоб отримати реквізити для сплати військового збору, необхідно відвідати офіційний сайт Державного казначейства. На головній сторінці, з правого боку, ви знайдете посилання під назвою "Реквізити доходних рахунків по областям". Клацнувши на це посилання, ви потрапите до списку областей. Виберіть свій регіон, де зареєстровано ваш ФОП, і завантажте Excel-документ. Відкривши його на комп'ютері або мобільному пристрої, ви зможете знайти всі потрібні реквізити для сплати військового збору.

У документі необхідно знайти потрібну податкову інформацію в секції "Отримувач", наприклад, "ГУК Луганської області: 11011000". Потім у розділі "Найменування коду класифікації доходу державного бюджету" слід знайти відповідну позицію "Військовий збір". Після цього потрібно зберегти реквізити, зокрема номер рахунку, наприклад: "UA188999980313040137000012001".

Якщо ви потребуєте реквізити на веб-ресурсі Державної податкової служби, зверніть увагу на головну сторінку та знайдіть розділ "Рахунки для сплати платежів". Потім оберіть свій регіон, в якому здійснюєте податкові платежі. Перейшовши за посиланням, що відповідає вашій області, ви будете перенаправлені на сторінку, де зможете скачати Excel-документ з усіма необхідними реквізитами.

Важливо пам'ятати, що для всіх населених пунктів однієї області є один рахунок для сплати військового збору. Це означає, що незалежно від того, в якому місті чи селищі знаходиться ваш ФОП, реквізити для сплати будуть однаковими.

Михайло Смокович підкреслює, що підприємці, що належать до I, II та IV груп, зобов'язані щомісяця до 20 числа сплачувати військовий збір у розмірі 800 гривень. Реквізити для платежів стають доступними в електронному кабінеті платника податків або в додатку "Дія" після першої сплати або нарахування, що дозволяє здійснювати наступні платежі безпосередньо через ці платформи.

Які способи існують для здійснення податкових платежів?

За словами експерта, податкові нарахування для ФОПів зазвичай здійснюються в останній день строку, і саме тому податки треба сплатити до цього моменту, щоб уникнути штрафних санкцій за несвоєчасну сплату. Крім того, сума, яку потрібно сплатити, повинна бути повною. Наприклад, якщо замість 800 грн військового збору сплатити 799 грн, податкова нарахує штраф у розмірі 50% від суми військового збору, тобто 400 грн.

Він зазначає, що зручним та ефективним методом оплати є використання онлайн-розрахунків за допомогою банківської картки з особистого рахунку, зокрема через мобільний банкінг у відповідному додатку на телефоні.

"Використання електронного кабінету платника податків значно спрощує процес. У секції "Розрахунки з бюджетом" ви зможете знайти всі потрібні реквізити для внесення єдиного податку та ЄСВ. Завдяки QR-коду ви швидко можете здійснити платіж через мобільний додаток або інтернет-банкінг. Крім того, доступні різні сервіси для оплати, включаючи LiqPay та інші," - підкреслює Смокович.

Він додає, що перевагою по сплаті податків через інтернет-банкінг над "Дією" і Кабінетом є те, що при застосуванні сторонніх сервісів під час транзакції не нараховується комісія. Крім того, при використанні банківського рахунку зберігається вся історія платежів, що дає можливість в будь-який момент знайти платіж у виписці, витягнути квитанцію і подати її до податкової для підтвердження.

Смокович підкреслює значення сплати податків виключно через особисті рахунки, будь то рахунок підприємця або фізичної особи. Це допомагає уникнути проблем, пов'язаних з неправильним зарахуванням платежів, а також ускладнень у доведенні того, що платіж здійснив саме ви.

Експерт звертає увагу на те, що необхідно уникати сплати податків через рахунки третіх осіб, навіть якщо це стосується близьких родичів. За його словами, податкові органи можуть розглядати таку практику як надання додаткових переваг. У випадках, коли інша особа сплачує податки від імені фізичної особи-підприємця, це може бути сприйнято як збільшення доходу. Більш того, існують ситуації, коли платіж, здійснений третьою особою, може бути зарахований на ІПН платника, але фактично кошти не надходять на рахунок підприємця, а залишаються у володінні особи, яка виконала платіж.

Крім цього, ви маєте можливість провести платіж через касу податкової служби, у банківському відділенні або за допомогою термінала самообслуговування. Перед здійсненням платежу важливо отримати необхідні реквізити, звернувшись до податкового органу або Державного казначейства. Обирайте реквізити для сплати в тій області, де зареєстровано ваш фізична особа-підприємець. Наприклад, якщо ваш ФОП зареєстрований у Харкові, а ви переїхали до Києва, то платіж слід здійснювати за реквізитами Харківської області.

Читайте також