Окупантські сили активізувалися на чотирьох фронтах і просунулися на північ Сумської області, згідно з даними карт ISW.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на оприлюднений 13 січня звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Війська РФ в рамках своїх зусиль з ліквідації "українського плацдарму" в Курській області нещодавно перейшли на північ Сумської області.
Геолокаційні зображення, оприлюднені 10 січня, демонструють, що російські військові перейшли міжнародну межу і просунулися на захід від села Журавка, яке належить до Хотінської селищної громади Сумського району, і знаходиться майже на кордоні з Російською Федерацією.
Село Журавка на мапі (зображення: google.com/maps/place)
Російський військовий кореспондент повідомив, що війська Путіна здійснили перехід до Сумської області в рамках своїх дій, спрямованих на обхід Миколаєво-Дар'їно (східніше Суджі) з південного напряму.
Російський блогер розповідав, що війська РФ також просунулися на північ Сумської області в районі села Проходи, але в ISW не знайшли підтвердження цієї заяви.
Село Проходи на картографічному зображенні (зображення: google.com/maps/place)
12 січня російські війська продовжували атаки на ключовому "українському плацдармі", проте не змогли досягти жодних значних успіхів у просуванні.
Геолокаційні знімки, оприлюднені 11 січня, демонструють, що Збройні сили України утримують свої позиції в Погребках, розташованих на північний захід від Суджі, попри нещодавні повідомлення про те, що це населений пункт перейшов під контроль російських військ.
Російський "воєнний кореспондент" повідомив, що армія РФ нібито успішно зупинила українську атаку в районі Руського Поріччя.
Губернатор Саратовської області Роман Бусаргін 12 січня заявив, що влада продовжує заходи з гасіння пожежі на державному нафтосховищі "Комбінат Кристал" поблизу Енгельса після удару українського безпілотника в ніч проти 8 січня.
Російське інсайдерське джерело ISW стверджує, що вогонь знищив три паливні цистерни, що містять 120 000 кубометрів пального, і пошкодив шість додаткових паливних баків.
12 січня російські війська продовжували активні наступальні операції в напрямку Харкова, проте не змогли досягти жодних значних успіхів.
11 та 12 січня війська Російської Федерації здійснювали атаки в напрямку Козачої Лопані і в околицях Вовчанська.
Російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні сили України, за його словами, безуспішно спробували контратаку в районі Липців.
Представник Харківського оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ), підполковник Євгеній Романов, повідомив, що ворог безперервно відновлює свої ресурси та компенсує втрати в районі Харкова.
Російські війська нещодавно здійснили невеликий прогрес у Куп'янському районі. Геолокаційні зображення від 11 січня свідчать про те, що російські сили просунулися в північному заході Петропавлівки, що знаходиться на схід від Куп'янська.
12 січня Міністерство оборони Російської Федерації оголосило про захоплення населеного пункту Калинове, що розташоване на північ від Куп'янська. Водночас один з російських блогерів зазначив, що перед початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році в цьому селі мешкало менше десяти людей.
Російські загарбники продовжували наступати в районі Голубівки, Дворічної, біля Синьківки, Петропавлівки, Піщаного і Степової Новоселівки 11 і 12 січня.
Не так давно російські війська провели два механізовані наступи, які відповідали за розміром посиленій роті, на північний схід від Борової, проте не змогли досягти жодних успіхів.
Геолокаційні зображення, оприлюднені 11 січня, демонструють, що Збройні сили України успішно відбили інтенсивну механізовану атаку російських військ на заході від Вишневого, що розташоване на північний схід від Борової.
Українська бригада, яка відбивала атаку, повідомила, що частини російської 4-ї танкової дивізії 8 і 9 січня двічі атакували позиції ЗСУ з чотирьох напрямків, і що атака була відбита завдяки роботі артилерії, безпілотників та протитанкових мін.
Бригада Збройних сил України оголосила, що знищила 20 російських танків та інших броньованих машин, проте не надала детальної інформації щодо загальної кількості техніки, яку противник задіяв під час атаки.
Представник бригади Збройних Сил України повідомив, що протягом кількох місяців в даному районі не було проведено масштабних механізованих атак з боку окупантів. Він також зазначив, що під час цих штурмів російські війська застосовували танки моделей Т-72 та Т-80.
Він також зазначив, що російські військові намагалися укрити свої танки та броньовану техніку, використовуючи системи радіоелектронної боротьби (РЕБ). Однак Збройні Сили України вдалося задіяти протитанкові керовані ракети (ПТУР) для ураження техніки, а також реалізувати інші "стратегії" для подолання російських електронних перешкод.
11 та 12 січня армія Росії продовжувала атаки поблизу Загризового, Зеленого Гаю, Першотравневого, Копанки, Новоєгорівки та Макіївки.
Російські окупанти 12 січня продовжували наступальні дії на Лиманському напрямку, але не просунулися.
11 і 12 січня війська РФ наступали в районі Тернів, Зарічного та Серебрянського лісу.
11 і 12 січня російські військові продовжували свої наступальні дії в зоні Григорівки та Білогорівки, які розташовані на північний схід від Сіверська, проте не змогли досягти значних успіхів.
12 січня війська РФ наступали в районі Часового Яру, але також - не просунулися.
11 та 12 січня війська агресора проводили наступальні дії в районі Часового Яру, а також поблизу Білої Гори та Ступочок.
Російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні сили України проводять контратаку в районі Часового Яру.
Російські джерела стверджували, що путінські війська просунулися в мікрорайон Північний (східна частина Часового Яру) і зайняли близько 20% вогнетривкого заводу в центрі міста, але в ISW не знайшлт підтвердження.
В ОСУВ "Хортиця" ЗСУ повідомили, що противник застосував невідому кількість бронетехніки для активізації наступальних дій у Часовому Яру, а українські військові знищили одну одиницю ворожої техніки.
Війська РФ нещодавно просунулися в Торецьку. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 січня, показують, що окупанти просунулися в північно-західній частині міста.
11 і 12 січня російські загарбники наступали біля самого Торецька, в районі Диліївки та Щербинівки.
Російське видання ISW повідомило, що Збройні сили України, ймовірно, не змогли здійснити успішну контратаку в Щербинівці.
Російський "воєнкор" розповідав, що бойові дії перемістилися на західну і північно-західну частину Торецька, де путінські війська атакують невеликими групами піхоти.
Російський блогер також зазначив, що нещодавно командування збройних сил РФ перемістило резервні підрозділи до Торецька, в результаті чого кількість маневрених груп, залучених до штурмових дій, подвоїлася.
Українська військова команда, що працювала неподалік Торецька, оприлюднила світлини, на яких видно російських солдатів у цивільному вбранні в одному з населених пунктів. Аналітики ISW зазначають, що в разі підтвердження цього факту, це може вважатися воєнним злочином.
Нещодавно російські війська здійснили просування в напрямку Покровська. Геолокаційні зображення, опубліковані 11 січня, показують, що окупанти змогли просунутися на захід від Нововасилівки, що розташована на південний захід від Покровська.
Російські "воєнкори" заявили, що війська Путіна змогли захопити населений пункт Зелене, розташований на південь від Покровська, а також просунутися далі на південь від Нововасилівки, наблизившись до Удачного на відстань 1 км та вийшовши на північний захід від Солоного (всі ці населені пункти розташовані на південний захід від Покровська). Проте, аналітики ISW не знайшли підтвердження цим заявам.
У пресслужбі ОСУВ ЗСУ "Хортиця" 12 січня повідомили про те, що ворог провів механізований наступ поблизу Ясенового, що розташоване на південний захід від Покровська. Українські захисники в результаті бою знищили один танк та дві бронетранспортні машини противника.
Війська РФ продовжували наступальні дії під самим Покровськом, біля Баранівки, Тарасівки, Новоолександрівки, Миролюбівки, Єлизаветівки, Променя, Мирнограда, Лисівки, Нового Труду, Зеленого, Звірового, Удачного, Успенівки, Нововасилівки, Новоандріївки, Новоєлизаветівки, Срібного, Ясенового та Котлиного 11 і 12 січня.
Речник ОСУВ ЗСУ "Хортиця" майор Віктор Трегубов заявив, що окупанти намагаються обійти Покровськ, просуваючись через невеликі населені пункти на південь від Покровська, і перекрити українські наземні лінії зв'язку.
Останнім часом російські війська зробили крок вперед у напрямку Курахового. Геолокаційні знімки, зафіксовані 11 січня, демонструють, що окупанти нещодавно взяли під контроль Янтарне, яке розташоване на південно-західній околиці Курахового.
12 січня в Міністерстві оборони Російської Федерації повідомили про те, що село Янтарне було взято під контроль.
Війська Російської Федерації продовжували свої наступальні дії в районах Шевченка, Дачного, Янтарного, Костянтинопольського та Костянтинополя 11 і 12 січня.
12 січня збройні сили Росії продовжували атакувати в напрямку Великої Новосілки, проте не змогли досягти просування.
Російські війська провели наступальні дії поблизу Великої Новосілки, а також у районах Нескучного та Новосілки 11 і 12 січня.
Російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні сили України здійснили контратаку в населеному пункті Новий Комар, який розташований на північ від Великої Новосілки.
Ані українські, ані російські джерела ISW не повідомляли про бойові дії на заході Запорізької області 12 січня.
11 і 12 січня російські загарбники активно намагалися просунутися на Дніпровському напрямку, однак не досягли жодних успіхів.
Речник Південного угруповання Збройних сил України, Сергій Братчук, повідомив, що війська Росії найбільше зосереджуються на спробах захоплення островів Козацький, Великий Потьомкін і Забич. Це робиться з метою створення плацдармів для потенційних наступів на правий берег Херсонської області.
Нагадуємо, що у вечірньому звіті Генерального штабу Збройних Сил України, оприлюдненому 12 січня, зазначалося, що з початку доби на лінії фронту сталося 124 бойових епізоди.
У Силах оборони України повідомили, що російські військові найбільше активізували свої дії в напрямках Покровського, Лиманського та Краматорського, а також в Курській області.