Новини міста Харків та Харківської області

Офіційно оголошене Путіним перемир'я практично не відчувається в Харківському регіоні, - повідомляють в ОТУ "Харків".

Ворог, попри оголошене російським диктатором Володимиром Путіним так зване "перемир'я", тисне на Харківському на Куп'янському напрямку.

Про це в телеефірі розповів речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"На Харківському напрямку оголошене Путіним перемир'я зовсім не відчувається. Фактично за останній тиждень ми бачимо суттєву активізацію дій окупантів. Бували дні, що штурмові дії ворог здійснював орієнтовно 11 разів, атакував наші позиції. Щодо точок напруги - це, як і раніше, район Вовчанська. Місто фактично, як придатне до життя, припинило своє існування, але ворог продовжує там штурмові дії. Це, як район самого Вовчанська, так і район навколишніх населених пунктів - Вовчанські хутори і Тихе", - розповів Шамшин.

За його інформацією, місто Вовчанськ залишається під обстрілом з боку російських військ, які використовують артилерійські системи різного калібру, реактивні системи залпового вогню, міномети, важкі вогнеметні установки та безпілотники.

Щодо ситуації в околицях населеного пункту Дворічна, то протягом минулого тижня активність російських військ перемістилася на північ, наближаючись до кордону. Ворог здійснив атаки в районах населених пунктів Строївка та Тополі. Усі ці спроби були успішно відбиті українськими захисниками.

Представник речництва підтвердив, що оборонні сили звільнили лісову територію поблизу населеного пункту Липці, підкресливши, що ця площа має надзвичайне значення.

"Можливо, площа там не надто велика, це 200 га. Але, знаєте, деякі місця на фронті не варто оцінювати лише квадратними кілометрами, тому що загалом район Липців - це там є низка панівних висот, і з однієї з таких висот в ясний день можна побачити північні околиці Харкова, зокрема район Салтівки. До речі, саме населений пункт Липці і ці висоти - це були одні з головних цілей наступу росіян, який почався рівно рік тому 10-го травня. Цієї мети вони не досягли. І ось учора наші підрозділи звільнили лісовий масив "Берлін" на північ від Липців", - пояснив речник, додавши, що звільнення має насамперед тактичне значення, адже росіян вдалося відсунути далі.

Згідно з даними, наданими речником, протягом цієї битви російські війська понесли втрати в 1500 осіб, як загиблими, так і пораненими, а також втратили значну кількість озброєння та військової техніки.

Коментуючи обстановку у Вовчанську, він підкреслив, що в місті практично не залишилося жодної цілісної споруди — лише залишки та уламки. Однак противник не припиняє своїх спроб заволодіти цим територією.

"Через рік інтенсивних бойових дій, бомбардувань від Вовчанська фактично нічого не залишилося. Це суцільні руїни, розбомблена цегла. Це просто місто, знищене до фундаменту. Якщо там щось і залишилося, це фактично лише можливо, підземні комунікації, підвальні приміщення. Ну, і треба розуміти, що ці от підвальні приміщення росіяни продовжують використовувати насамперед для накопичення живої сили, накопичення боєкомплекту, провізії, води і так далі. І треба розуміти, що вони не відмовилися від своїх дій захопити Вовчанськ", - зазначив Шамшин.

Що стосується обстановки в районі Куп'янська, представник зазначив, що противник продовжує намагатися переправити свої піхотні підрозділи на правий берег річки Оскіл, що знаходиться на північ від Куп'янська.

"Важливо усвідомлювати, що основна мета їхніх дій полягає в тому, щоб утримати та, якщо буде можливість, розширити контроль над плацдармом, створюючи загрозу для Куп'янська з північного напрямку або з правого берега. Однак для того, щоб ця загроза стала реальною, їм необхідно встановити понтонні переправи через Оскіл, що дозволить їм зосередити техніку та забезпечити ефективну логістику", - зазначив представник.

Одночасно українські розвідувальні служби виявляють локації, де противник намагається організувати переправи, та негайно їх ліквідують.

Читайте також