Огляд подій "Війна в Україні: тижневий звіт" за період з 2 по 8 грудня.
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив: "Зеленський та Україна прагнуть досягти угоди, щоб покласти край цьому безумству". У свою чергу, президент Зеленський повідомив, що за час повномасштабного конфлікту загинули 43 тисячі українських військових.
Новий президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловився за термінове припинення бойових дій в Україні та ініціювання мирних переговорів. "Зеленський та Україна прагнуть укласти угоду та покласти край цьому безумству", зазначив Трамп, підкресливши, що "вони (українці - ред.) безглуздо втратили близько 400 000 військових та ще більше цивільних".
8 грудня Президент Зеленський оголосив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила 43 тисячі бійців, які загинули на фронті. Було зафіксовано 370 тисяч випадків надання медичної допомоги пораненим, враховуючи, що приблизно 50% із них знову повертаються до служби, і всі травми, включаючи легкі та повторні, документуються. Також з 24 лютого 2022 року Україні вдалося повернути з Росії 3935 осіб: 3767 військових і 168 цивільних.
06.12 в Україні відзначали День Збройних сил. Президент Зеленський передав Силам оборони України першу партію новітніх ракет-дронів "Пекло". "Пекло" український виробник створив з нуля в рекордні терміни - протягом року.
07.12 Президент Зеленський був з візитом у Парижі, де провів низку зустрічей з главами держав. У Єлисейському палаці у тристоронньому форматі відбулася зустріч президента Зеленського з президентом Франції Макроном та обраним президентом США Дональдом Трампом. Зустріч тривала 35 хвилин. Президент заявив, що всі учасники висловили прагнення, щоб війна закінчилася якнайшвидше і справедливо.
7 грудня Україна отримала другу партію літаків F-16 з Данії. Це посилює “повітряний щит” країни ще більше.
07.12 міністерство оборони США оголосило про виділення Україні нового пакета військової допомоги на суму 988 млн доларів. Він включає: ракети для HIMARS; безпілотники; обладнання, компоненти й запасні частини для обслуговування та ремонту артилерійських систем і бронетехніки.
Міністерство закордонних справ України підкреслило, що, враховуючи негативний досвід Будапештського меморандуму, країна не погодиться на жодні альтернативи чи компроміси, які можуть замінити повноцінне членство в НАТО. Запрошення України приєднатися до Альянсу наразі стане ефективним засобом протидії російському тиску та позбавить Кремль ілюзій щодо можливості зупинити євроатлантичну інтеграцію нашої держави.
В Україні відновлено та розширено серійне виробництво крилатих ракет Р-360 системи "Нептун". Модифікації ракет тепер здатні уражати цілі на значно більшій відстані. Крім того, новий стартап успішно реалізував проект ракети "Паляниця", яка вже надійшла у серійне виробництво.
05.12 Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо запровадження санкцій проти проросійського керівництва Грузії, зокрема мільярдера та колишнього прем'єра Бідзіни Іванішвілі та його спільників. У свою чергу, президент Грузії Саломе Зурабішвілі висловила підтримку рішення України щодо санкцій проти низки грузинських чиновників.
3-4 грудня в Брюсселі відбулася зустріч міністрів закордонних справ держав Альянсу, на якій було узгоджено заходи для протидії гібридним загрозам та агресивній діяльності, спрямованій проти країн НАТО. Генеральний секретар Рютте, однак, не висловився щодо потенційного запрошення України до Альянсу, підкресливши, що союзники повинні збільшити військову підтримку для України, аби вона могла вести переговори з Росією з позиції сили, якщо вирішить це зробити. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга відзначив, що Україна звертається до країн Північноатлантичного альянсу з проханням знайти можливість надати не менше ніж 20 систем протиповітряної оборони для ефективної відбиття російських повітряних атак.
02.12/ Несвітайлов: Втрата Сирії завдає серйозного удару по іміджу Росії на міжнародній сцені.
03.12/ Інтерв'ю "Нація, що не знає поразок": Андрій Луценко розповідає про актора з зброєю, нові горизонти драмтеатру в Маріуполі та зрадників серед колег.
05.12 / Шортс_Васильков: волонтерство - це не просто діяльність, а справжнє явище, що має особливе значення для всього людства.
06.12 / Огляд: День Збройних Сил України — побажання киян та гостей столиці українським захисникам
06.12/ Рябцев: кібернетичні атаки здатні зламати управлінську систему електростанцій.
02.12/ Гуцульські коні сприяють відновленню військовослужбовців через реабілітаційні програми.
03.12/ Передовий хірургічний підрозділ 110-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України в Запорізькому регіоні.
04.12/ Діяльність артилерійського підрозділу 110-ї Запорізької окремої бригади Сил територіальної оборони в Запорізькому регіоні.
06.12/ У столиці відбулася презентація дрону-ракети "Пекло" з нагоди Дня Збройних Сил України.
06.12/ Наслідки атаки російських військ на один із районів Запоріжжя.
Верховний головнокомандувач
Згідно з інформацією ГУР, в Росії приблизно третина об'єктів паливної галузі зазнала ушкоджень або була знищена в результаті спеціальних операцій українських сил. Відновлення цих об'єктів викликає значні труднощі, оскільки для цього необхідне імпортне обладнання.
4 грудня в Росії безпілотники влаштували напад на авіабазу поблизу Рязані та порт у Новоросійську, як повідомляє Телеграм-канал Astra. На військовому аеродромі в Дягілєво, віддаленому на 500 кілометрів від зони бойових дій, розміщені літаки-заправники Іл-76 та бомбардувальники Ту-22МС. Поруч з авіабазою знаходиться завод, де проводиться технічне обслуговування бомбардувальників Ту-22М, ракетоносців Ту-95МС та військово-транспортних літаків Іл-76. Також було завдано удару по порту в Новоросійську.
04.12 у чеченській столиці Грозному в ніч на середу прогриміли вибухи, був атакований один з об'єктів полку поліції спеціального призначення (ППСП) імені Ахмата Кадирова.
07.12 безпілотники морського підрозділу Військово-морських сил Збройних сил України здійснили точні удари по російським системам спостереження, розташованим на захоплених газових платформах поблизу узбережжя тимчасово окупованого Криму. Внаслідок операції ворожі спостережні системи були знищені.
05.12 Кіберспеціалісти ГУР провели успішну та масштабну кібератаку на системи російського "Газпромбанку", що підпадає під санкції і є одним з трьох найбільших банків у РФ. Внаслідок потужної DDoS-атаки клієнти "Газпромбанку" втратили можливість користуватися онлайн-банкінгом та мобільним додатком. Сотні тисяч росіян не змогли виконати фінансові перекази та онлайн-оплати через несправні програми банку.
06.12 партизани "АТЕШ" влаштували диверсію на залізниці між Москвою та Курською областю. Була порушена логістика ворога: затримано постачання палива та військової техніки, призначених для російських військ на лінії фронту.
04.12 головнокомандувач Збройних Сил України Сирський провів нараду з посадовими особами, присвячену різним напрямкам діяльності. Він окреслив чіткі завдання для стабілізації ситуації у небезпечних зонах та підвищення бойової готовності ЗСУ, зокрема акцентував увагу на формуванні резервів.
У листопаді середньодобові втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли безпрецедентного рівня. 28 листопада був зафіксований новий антирекорд – 2030 загиблих за добу, вперше за весь час війни добові втрати перевищили позначку у 2000 осіб. Загалом, у листопаді 2024 року Росія втратила 45 680 своїх солдатів.
КОМЕНТАР: Олександр Коваленко, військовий оглядач групи "Інформаційний спротив": "Втрати серед російських окупантів протягом жовтня і листопада не просто досягли рекордних показників, а перевищили мобілізаційний потенціал Росії, який протягом більшої частини 2024 року коливався в межах 35-40 тисяч осіб щомісяця. Якщо Сили оборони України збережуть цей темп, ворог опиниться в умовах дефіциту особового складу, що матиме критичні наслідки для його армії".
У 2024 році в Україні було сформовано десять нових батальйонів, спеціалізованих на розмінуванні, а кількість машин для механізованого розмінування зросла з двох до п’ятдесяти двох.
За тиждень у боях в Торецьку ворог втрачає у середньому 500 військових. Окупанти просуваються, однак просування рахують будинками.
Згідно з інформацією від DeepState, російські військові активізують свої дії на Покровському напрямку, зокрема, проходячи через село Жовте та просуваючись до Новотроїцького і Шевченка. Існує також ризик, що вони можуть встановити вогневий контроль над трасою, яка з'єднує Павлоград і Покровськ, що може призвести до негативних наслідків.
02.12 військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади Десантно-штурмових сил Збройних сил України захопили в полон 11 російських солдатів на території Курської області Росії.
Протягом листопада підрозділи Військово-морських сил Збройних Сил України ліквідували 5610 російських окупантів, а також знищили 31 бойову броньовану техніку та 15 ворожих танків.
Існує ймовірність, що Північна Корея може наростити свою військову присутність в Україні до 100 тисяч солдатів. Керування цим контингентом, що перебуває на території Росії, здійснюється трьома генералами, які діють у таємниці.
08.12 Сили оборони успішно звільнили один з районів Часового Яру від російських військових, які змогли перетнути канал і закріпитися в залишках будівель.
03.12 підрозділи Сил спеціальних операцій Збройних Сил України провели два успішні нальоти в Курській області Російської Федерації, в результаті яких було ліквідовано 17 російських військових, а ще восьмеро здалися в полон.
На 3 грудня російські загарбники активізують підготовку резервів для ведення бойових дій у Курахівському, Времівському та Покровському секторах. В їх ряди включають жінок, які раніше відбували покарання в Росії.
У Харківській області, неподалік села Новомлинськ, в Куп'янському районі, 3 грудня ворог намагався захопити та утримати позиції на правому березі річки Оскіл. Скориставшись чисельною перевагою, противник перебрався через водну перешкоду. Проте українські військові, отримавши підтримку від артилерії та безпілотних літальних апаратів, змогли вибити супротивника з зайнятих позицій.
Спроби стабілізувати лінію фронту в Курахівському та Покровському секторах обходяться ворогу значними втратами в особовому складі та техніці, при цьому загарбники залучають свої стратегічні резерви для проведення атак.
04.12 на Курахівському напрямку противник здійснює численні атаки, що дозволяє йому просуватися вперед. Збройні сили України ведуть активну оборону, прагнучи відновити контроль над лінією фронту.
Російські війська готуються до наступу на Херсон і вже підготували 300 човнів для переправи через Дніпро.
Станом на 05.12 населений пункт Новий Комар, що розташований у Волноваському районі Донецької області та входить до Великоновосілківської селищної громади, знаходиться під контролем Сил оборони. Ворога звідти вибили.
05.12 воїни Сил спеціальних сперацій Збройних сил України в Курській області зайшли на російські позиції, знищили 17 військовослужбовців РФ та ще 12 взяли в полон.
Російські війська здійснюють безперервні піхотні атаки в Торецьку, не шкодуючи власних солдатів, прагнучи виснажити українські Сили оборони.
05.12 Сили оборони здійснили успішний контрнаступ у напрямку Торецька, зокрема в селі Неліпівка (Донецька область).
У період з 2 по 8 грудня внаслідок атак російських військ на території Донецької, Херсонської, Запорізької та Харківської областей загинуло 19 осіб, а 78 людей отримали травми.
Президент Зеленський сказав, що дослідники Єльського університету ідентифікували сотні українських дітей із Донецької та Луганської областей, яких викрала Росія з лютого 2022 року.
У російському полоні помер мер тимчасово окупованого Дніпрорудного Василівського району Запорізької області Євген Матвєєв, якого ворог захопив у полон майже три роки току. Його тіло повернули додому під час останнього обміну.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець спростував заяву російського омбудсмена Тетяни Москалькової про те, що Україна нібито відмовляється забирати своїх військовополонених. У медіа з'явилася інформація про те, що Москалькова опублікувала списки українських військових, яких, за її словами, Україна "не бажає" повернути. У цьому списку значиться 630 осіб. Проте, за даними Головного управління розвідки, серед зазначених Москальковою українських військовополонених є семеро громадян, які вже успішно повернулися на батьківщину.
З початку великої війни в Україні, викликаної російською агресією, було знищено або зазнало ушкоджень 2167 медичних установ.
В Україні внаслідок російської агресії зазнали пошкоджень 1 222 пам'ятки культурної спадщини, з них у листопаді - 43. Війна забрала життя 135 українських митців та 93 медійників.
У бесіді з японським інформаційним агентством Kyodo News він зазначив:
02 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц здійснив неоголошений візит до Києва. Під час свого візиту він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, і разом вони відвідали українських військовослужбовців, які отримали поранення в боях проти російських агресорів. Крім того, канцлер оглянув безпілотники з розумними технологіями та поспілкувався з представниками виробничих компаній. У рамках переговорів обговорювалися питання посилення українського повітряного простору та системи протиповітряної оборони. Олаф Шольц також оголосив про новий пакет військової допомоги на суму 650 мільйонів євро, який буде направлений Україні в грудні цього року. Він також зазначив, що Німеччина продовжить надавати Україні військову підтримку, однак не включатиме ракети Taurus у цей пакет.
На Форумі з розмінування "Demine Ukraine Forum 2024" прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що сьогодні площа потенційно замінованих територій в Україні складає приблизно 139 тисяч квадратних кілометрів, що перевищує територію Греції, Болгарії чи Австрії. В Україні вдалося відновити використання близько 35,5 тисяч квадратних кілометрів землі. Внаслідок дій російських мін постраждало понад 760 цивільних осіб, серед яких 86 — діти.
05.12 Верховна Рада прийняла звернення до парламентів та урядів інших країн, а також міжнародних організацій, приурочене до тридцятиріччя підписання Будапештського меморандуму. У документі, зокрема, висловлюється заклик до розгляду правових аспектів членства РФ в Організації Об'єднаних Націй.
05.12 під головуванням очільника ГУР МОУ Кирила Буданова відбулося перше засідання Ради Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Глава Міністерства оборони Рустем Умєров повідомив, що у 2025 році для Збройних сил планується постачання понад 30 000 безпілотників DeepStrike, які можуть діяти на значних відстанях та точно вражати свої цілі.
5 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль відвідав Харківську область, де ознайомився з процесом будівництва укриттів для одного з ліцеїв та дошкільного навчального закладу. На сьогодні роботи з укріплення в Харківському регіоні завершено на 99,9%, і вже зведено 800 опорних пунктів. Крім того, уряд виділив понад 200 мільйонів гривень для забезпечення укриттів та створення безпечних умов у медичних установах регіону.
05.12 виповнилося 30 років з часу підписання Меморандуму про гарантії безпеки у звʼязку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відомого як Будапештський меморандум.
КОМЕНТАР: Роман Безсмертний, дипломат, зазначає: "Будапештський меморандум яскраво демонструє, як декларації можуть залишатися просто словами, якщо за ними не стоять реальні механізми для їхнього виконання. Сам по собі цей документ не надає жодних гарантій. Гарантії втілюються у конкретних діях: створення систем протиповітряної оборони та ПРО, військових баз, а також механізмів спільного моніторингу і контролю. Натомість Україна сподівалася, що текст меморандуму, як частина міжнародного права, буде діяти "автоматично". Це виявилося помилковим уявленням. Це наш урок і водночас наша помилка."
Міноборони у листопаді кодифікувало понад 120 зразків озброєння і техніки для Сил оборони. Близько 90% з них - нові зразки зброї та техніки вітчизняного виробництва - пресцентр Міноборони.
З 1 жовтня командирам військових підрозділів було надано можливість організовувати призов без залучення територіальних центрів комплектування. Цією процедурою вже скористалися понад дві тисячі військовозобов'язаних та резервістів.
У військовослужбовців, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ), є право добровільно повернутися на службу до 1 січня 2025 року з поновленням соціальних гарантій.
Україна за січень - вересень 2024 року виконала 199 із 531 індикаторів до виконання міжнародних програм співпраці на найближчі 10 років.
З 1 грудня у застосунку "Дія" відновлено можливість бронювання працівників, що займає максимум 20 хвилин. Позитивний результат бронювання буде автоматично відображений у функції "Резерв+".
Наглядова рада групи "Нафтогаз" обрала виконувачем обов'язків голови правління компанії Романа Чумака, який до цього обіймав посаду фінансового директора компанії й погодила початок відбору кандидатів на цю посаду.
4 грудня в Києві було презентовано нову суспільну нагороду - медаль "Незламним героям медіа", що призначена для вшанування журналістів, які працюють під час військових дій.
На посаду виконуючої обов'язки постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим призначено Ольгу Куришко, яка обіймала посаду заступниці постпреда.
Фахівці Інституту масової інформації (ІМІ) у листопаді зафіксували в Україні 27 інцидентів, що порушують свободу слова. Серед них 19 випадків були пов'язані з агресією Росії, включаючи обстріли журналістів, пошкодження медіа-об'єктів, погрози, кібератаки та юридичний тиск.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що ціни на газ, тепло та електрику залишаться стабільними до завершення опалювального сезону.
Міністр фінансів України Сергій Марченко, голова Національного банку України Андрій Пишний та віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс підписали угоду про взаєморозуміння та кредитне співробітництво між Україною та Європейським Союзом, що передбачає отримання до 35 мільярдів євро макрофінансової підтримки (MFA).
Міністр фінансів Сергій Марченко уклав угоду з Європейським Союзом щодо створення Механізму кредитного співробітництва для України (ULCM). Цей механізм надасть можливість використовувати доходи від заморожених активів Російської Федерації для погашення кредитів, що становлять до 45 мільярдів євро в рамках ініціативи G7 ERA.
На кінець листопада міжнародні резерви України збільшилися на 9,1% і до 1 грудня 2024 року досягли 39,9 мільярда доларів США.
Три атомні електростанції України практично завершили відновлення своїх потужностей з генерації електроенергії. На Хмельницькій, Рівненській та Південноукраїнській АЕС в даний момент функціонують вісім з дев'яти реакторів, один з яких тимчасово зупинено.
В Україні з 1 грудня 2024 року запрацювала модернізована система електронних платежів Національного банку, відома як СЕП-4.1.
З початку маркетингового року 2024/2025 Україна здійснила експорт 18,380 мільйонів тонн зернових і зернобобових культур.
У листопаді 2024 року Україна експортувала 6,2 млн т аграрної продукції, що на 6,5% менше, ніж у жовтні цього року.
У минулому місяці митні органи досягли 78,7% виконання планових надходжень, перерахувавши до державного бюджету 51,3 мільярда гривень у вигляді платежів.
Чистий корпоративний кредитний портфель банків у гривні за останні 12 місяців зріс майже на 22%, що перевищує темпи зростання економіки.
Новий президент Європейської ради Антоніу Кошта призначив на 19 грудня свій перший саміт, до участі в якому запросив, зокрема, президента України Володимира Зеленського.
Компанія SpaceX уклала угоду з Пентагоном на розширення доступу України до більш захищеної, мілітаризованої версії своєї супутникової мережі Starlink - Starshield.
04 грудня українська делегація, очолювана Андрієм Єрмаком, провела зустріч з ключовими представниками команди обраного президента Дональда Трампа, які відповідатимуть за розробку політики щодо України.
Обраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив припущення, що після його інавгурації 20 січня можливе скорочення американської допомоги Україні.
Президент Фінляндії Александер Стубб ухвалив рішення про надання Україні нового пакета допомоги на суму 25 мільйонів євро, у який, зокрема, увійде зимове спорядження для українських військових.
Нідерланди виділять Україні ще 22 мільйони євро для підтримки проектів, спрямованих на підвищення кіберстійкості та вдосконалення систем протиповітряної оборони.
Сполучені Штати ввели нові санкції, спрямовані на ліквідацію незаконної фінансової мережі, яка допомагала російській еліті обходити обмеження за допомогою цифрових активів.
Міністр оборони Нідерландів Рубен висловив думку, що в європейських країнах вже розпочалися обговорення щодо можливого направлення військових до України, проте на даний момент говорити про це ще зарано.
КОМЕНТАР: Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України та керівник Центру досліджень Росії, зазначає: "Чи здатні окремі країни-члени НАТО вжити заходів? Безумовно, вони можуть це зробити, діючи не як представники НАТО, а у якості учасників ООН. Відповідно до Статті 51 Статуту ООН, такі країни мають право надавати підтримку державі, що стала жертвою збройної агресії. Кожна незалежна нація має право ухвалити рішення на своєму рівні про надання допомоги жертві агресії у боротьбі проти агресора".
Голова Палати представників Майк Джонсон оголосив, що не планує виносити на голосування пропозицію адміністрації 46-го президента США Джо Байдена щодо виділення додаткових 24 мільярдів доларів на підтримку України.
06.12 представники країн Європейського Союзу не змогли схвалити 15-й пакет санкцій проти Росії, спрямований проти її "тіньового флоту" - Reuters. Члени ЄС повернуться до розгляду пакета пізніше.
Чеські волонтери з організації Skupina D в рамках ініціативи Drony Nemesis зуміли зібрати більше 203,7 мільйона крон (понад 8 мільйонів євро) для придбання дронів на підтримку України. Ця сума дозволяє закупити 20 тисяч FPV-дронів. На сьогодні вже було куплено 15 тисяч, з яких 12 тисяч успішно передано українській армії, а ще 3 тисячі планують доставити до святкового періоду Різдва.
Швеція та Данія уклали угоди з шведським виробником оборонної техніки BAE Systems Hägglunds на придбання 205 бойових машин піхоти СV 90, з яких 40 одиниць призначені для України.
Генерал-лейтенант Кіт Келлог, якого новообраний президент США Дональд Трамп призначив спеціальним представником з питань Росії та України, відповідаючи на запитання про можливість завершення війни через приєднання України до НАТО (зокрема, маючи на увазі ініціативу Президента Зеленського щодо часткового вступу), зазначив, що не може коментувати цю тему, оскільки це залежить від рішень Трампа після його вступу на посаду - повідомляє FoxNews. Крім того, Келлог підкреслив, що, хоча Трамп ще не озвучував своїх конкретних пропозицій, він "дуже серйозно ставиться до обіцянки завершити конфлікт".
Канцлер ФРН Олаф Шольц не бачить потреби навчати українських військових застосувати ракети Taurus, адже не планує передавати їх Києву, а також не розглядає можливості відправляти солдатів Бундесверу в Україну після завершення війни. Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок допустила участь німецьких військових у місії в Україні в разі перемир'я.
Китайський уряд, реагуючи на обмеження, введені Сполученими Штатами щодо постачання передових чипів до КНР, запровадив заборону на експорт до США ключових мінералів, необхідних для виробництва мікросхем та військової продукції, таких як галій, германій та сурма.
Конституційний суд Грузії відмовився розглядати позов, поданий президенткою Саломе Зурабішвілі та опозиційними депутатами, який стосувався анулювання результатів парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня.
В Грузії тривають протести. До акцій біля парламенту Грузії приєдналися студенти, представники громадянського суспільства та політичних партій. Вони протестують проти рішення владної партії "Грузинська мрія" відкласти переговори про вступ до ЄС до 2028 року.
КОМЕНТАР: Олег Саакян, експерт з політичних наук: "Якщо цей протест перетвориться на рух, що охопить не лише одне, а щонайменше два покоління, він матиме реальну можливість стати революційним... Грузія перебуває на важливому роздоріжжі. Грузини вирішили спробувати змінити хід подій, які ведуть до російського впливу. У найближчі місяці країна може обрати шлях, подібний до українського, або ж слідувати білоруським прикладом".
02.12/ Війна між Росією та Україною: не лише регіональний конфлікт, але чи може це стати Третьою світовою?
ЦИТАТА: "...Якщо ми обговорюємо Третю світову війну в контексті гарячих бойових дій, то це може бути передчасно. Проте, якщо розглянути її як політичний, економічний, ідеологічний та кібернетичний конфлікт, то, безсумнівно, ми маємо справу з Третьою світовою війною".
04.12/ "Основна мета - врятувати людей": Сюжет про волонтера, який зазнав нападу ворожого дрону в Донецькій області.
ЦИТАТА: "Дрон влучив у переднє колесо. Коли я трохи прийшов до тями, побачив, як паливо капає з мого автобуса, і помітив, що другий дрон у повітрі. У той момент мені здавалося, що це кінець... Я намагався повзти, але не міг. Зазирнувши вниз, побачив, що моя нога висить, майже відірвана, кістка розтрощена. Перші думки в той момент були: "Це жахливо". Але в серці палахкотіло нестримне бажання жити. Я чітко усвідомлював, що хочу залишитися живим..."
04.12/ "Вставав і йшов, і так аж до вершини": Як ветерани на протезах піднялися на засніжену Говерлу
ЦИТАТА: "Емоції переповнюють мене. Водночас відчуваю і втому, і радість. Підніматися було нелегко, адже протезована нога завдавала болю. Я кілька разів зупинявся по дорозі, міркуючи про те, щоб здаватися. Але, дивлячись на своїх друзів, які продовжували рухатися вперед, я запитував себе: якщо вони можуть це зробити, чому я не можу? І щоразу я підводився та йшов далі, поки не досягнув вершини".
05.12: 30 років з моменту підписання Будапештського меморандуму. Зрада? Безцінний урок? Новий початок?
ЦИТАТА: "Цей документ - лише клаптик паперу, який приніс Україні гіркий досвід. І що створення потужних збройних сил та членство країни у НАТО (та ЄС) - це єдиний рецепт, який здатний забезпечити нашій країні безпеку в сучасному світі".
06.12 / 33 роки ЗСУ: від мільйонного війська до відновлення мільйонної армії.
ЦИТАТА: "Неймовірним феноменом можна визначити 33-річний шлях ЗСУ - лише неповних три роки тому, окрім самих українців, в нашу армію не вірив практично ніхто, сьогодні - їх прикладу аплодує весь світ... "Вірю в ЗСУ" - такі слова сьогодні з гордістю скаже кожен українець".
Підготувала Марина Дмитрівна з Києва.