Огляд подій "Війна в Україні: Тиждень з 18 по 22 грудня"
Україна вже отримує кошти із заморожених активів РФ. "Новошахтинський завод нафтопродуктів" РФ уразили ракети та дрони українського виробництва. Україна має лазерну зброю "Тризуб", яка може збивати літаки на висоті близько 2 км
Командир Сил безпілотних систем Збройних сил України Вадим Сухаревський заявив, що Україна володіє лазерною зброєю. Це робить нашу країну п'ятою в світі, що має таку технологію. Зброя, названа "Тризуб", здатна знищувати літаки, що знаходяться на висоті приблизно 2 км. Однак подробиці та технічні характеристики цієї системи залишаються невідомими.
16 грудня Рада міністрів ЄС у справах закордонних справ, що проходила в Брюсселі, затвердила 15-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії. До цього пакету увійшли 54 фізичні особи і 30 організацій, а також було заплановано ряд заходів для підтримки європейських компаній та рекомендації щодо якнайшвидшого виходу з російського ринку. Вперше також було затверджено список осіб, які підпадають під європейські санкції за гібридні атаки та деструктивну діяльність проти країн ЄС.
КОМЕНТАР: Володимир Зеленський, президент України: "Є санкції проти тіньового танкерного флоту, який Росія використовує, щоб фінансувати агресію. І це зараз важливий крок: і всі російські танкери, усі компанії та фізичні особи, які допомагають Росії фінансувати війну, - щоб усі вони зрештою були санкціоновані. Треба продовжувати цей тиск на Росію і не давати їм адаптуватись до санкцій".
З початку січня Європейський Союз планує щомісячно виділяти Україні 1,5 мільярда євро. Ці фінансові кошти надаються в рамках програми бюджетної підтримки.
18 грудня під час свого візиту до Брюселя Президент Зеленський провів зустрічі з керівниками та главами урядів Франції, Німеччини, Італії, Данії, Нідерландів, Польщі та Чехії, а також з Генеральним секретарем НАТО, Президентом Євроради та Президенткою Єврокомісії. 19 грудня Президент України взяв участь у засіданні Європейської Ради, де налагодив контакти з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Антоніу Коштою.
18.12 Президент Зеленський під час прямої лінії з читачами Le Parisien:
Україна отримала другий транш у 4,1 мільярда євро від Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility. Виконали всі зобов'язання.
Європейська комісія оголосила про рішення надати Україні макрофінансову допомогу у вигляді кредиту у 18,1 мільярда євро, який буде виплачуватися протягом 2025 року рівними частинами, перший транш очікується у січні.
Україна почала отримувати перші кошти із заморожених активів РФ - Світовий банк надає $2 мільярди.
19 грудня відбулася найбільша кібератака на державні реєстри України в останні роки - російські зловмисники намагалися дестабілізувати роботу критично важливої інфраструктури країни. За цим нападом на реєстри Міністерства юстиції стоять хакери ГРУ Генштабу Збройних Сил Російської Федерації. Проте, незважаючи на загрозу, дані з державних реєстрів не були втрачені і всі матеріали залишилися в безпеці.
21 грудня міністр оборони Рустем Умєров провів телефонну розмову з главою Пентагону Ллойдом Остіном, під час якої обговорили питання подальшої військової підтримки України та заплановане засідання Контактної групи у форматі "Рамштайн", що відбудеться на початку січня 2025 року.
У столиці Саудівської Аравії, Ер-Ріяді, відбувся повторний бій, у якому український боксер Олександр Усик вдруге здобув перемогу над британцем Тайсоном Ф'юрі. Поєдинок, що тривав 12 раундів, завершився на користь Усика, який відзначився 23-ю перемогою в професійній кар'єрі, з яких 12 були здобуті нокаутом. Після своєї перемоги над Ф'юрі Усик підняв над головою унікальну шаблю гетьмана Івана Мазепи.
Генштаб ЗСУ на статтю The Guardian відповів, що інформація про переведення з ППО у піхоту є недостовірною, хоча підтвердив, що бійцями Повітряних сил доукомплектовують інші частини. Тhe Guardian з посиланням на військових у протиповітряній обороні пише, що дефіцит на фронті в Україні став настільки гострим, що Генеральний штаб наказав "і без того виснаженим підрозділам ППО" вивільнити більше людей, щоб відправити їх на фронт як піхоту. У Повітряних силах заявили, що в піхоту не переводять операторів західних ЗРК, які пройшли навчання за кордоном, а також що ППО не стала менш ефективною через переведення фахівців Повітряних сил у піхоту.
16.12/ Гетман: Які перспективи долара, заробітних плат та промисловості? Економічний прогноз на 2025 рік.
16.12/ Лідери нашого тріумфу: Роман Гривнак про залучення солдатів КНДР, СЗЧ, процес рекрутування, перетворення у командирів та нашу перемогу.
17.12/ Інтерв’ю "Нація непереможних": Костянтин Гуменюк розповідає про особливі операції на передовій, переживання, що залишили слід, та емоційне виснаження медичних працівників.
17.12/ Шортс_Гуменнюк: наші військові хірурги - новатори у сучасному хірургічному втручанні.
20.12/ Відео: Росія атакувала Київ балістикою: є загиблі та поранені, розтрощені будинки і авто
17.12/ Омбудсман здійснив візит до харківської метрошколи.
18.12/ У Києві запрацював новий реабілітаційний центр для осіб з тяжкими травмами.
19.12/ У Києві дітям, які втратили батьків-захисників, вручили новорічні ялинки та подарунки.
19.12/ У Дніпрі відбулося прощання з актором і військовим Яковом Ткаченком.
20.12/ Вплив російського ракетного удару на Голосіївський район столиці
20.12/ Костел Святого Миколая, пошкоджений внаслідок російської ракетної атаки
Вранці 21 грудня щонайменше сім безпілотників здійснили напад на Казань, російське місто, де кілька з них влучили в житлові будинки, серед яких була 32-поверхова елітна споруда. Через інцидент аеропорт Казані призупинив прийом і відправлення рейсів, повідомляють ЗМІ. Мешканці столиці Татарстану чули вибухи, що долинали з місцевого порохового заводу. Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації, зазначив, що дрони, ймовірно, націлилися на Казанський пороховий завод, який є одним з основних підприємств російського військово-промислового комплексу.
19 грудня Генеральний штаб Збройних Сил України підтвердив, що ще один важливий стратегічний об'єкт російських окупантів — АТ "Новошахтинський завод нафтопродуктів" у Ростовській області — зазнав ураження. У результаті цього сталося загоряння на установці каталітичного крекінгу ЕЛОУ-АВТ-2.5.
КОМЕНТАР: Андрій Коваленко, голова Центру протидії дезінформації при РНБО, зазначив: "Дизельне паливо та авіаційний гас є життєво важливими ресурсами для військової техніки, включаючи танки, бронетранспортери та авіацію. Цей завод забезпечує постачання зазначених видів пального для армії Росії. Його розташування поруч із українським кордоном робить його стратегічно важливим для російської військової логістики. Тому цей завод слід розглядати як військову ціль".
17.12 Знищення начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту збройних сил Росії генерал-лейтенанта Ігоря Кириллова стало результатом спеціальної операції СБУ.
16 грудня дрони Служби безпеки здійснили потужну атаку на артилерійські та мінометні склади поблизу села Маркіне, розташованого на тимчасово окупованих територіях Донецької області.
18 грудня ракети вдарили по Ростовській області РФ, зокрема, під обстріл потрапив Каменськ-Шахтинський, згідно з інформацією російських ЗМІ. Є припущення, що атакували Таганрозький металургійний завод. У місцевих соціальних мережах з'явилися відеоролики, на яких можна спостерігати вибухи та дим.
20.12 у тимчасово окупованому Донецьку зафіксували прильот - атаковано будівлю так званого "Міністерства державної безпеки ДНР".
20 грудня в Московській області на аеродромі "Астаф'єво" стався вибух військово-транспортного літака Ан-72, який трапився 12 грудня.
У ніч на 22 грудня в Орловській області Росії дрони здійснили напад на нафтобазу, що призвело до нових загорянь на паливній інфраструктурі в селищі Сталевий кінь. Ця нафтобаза в Орлі виконує ключову роль у логістичному забезпеченні російських військових формувань, які діють у Курській, Брянській та Бєлгородській областях, а також підтримують бойові дії в Харківській області.
16 грудня український снайпер ГУР, відомий під позивним Лектор, знищив російського військового на відстані 2069 метрів. Цей випадок став новим рекордом для України у дальності ураження супротивника з використанням калібру 338 Lapua Magnum. Водночас абсолютний рекорд для цього калібру належить британському снайперу Крейґу Гаррісону, який у 2009 році вразив ціль на відстані 2475 метрів.
Сили оборони України 20.12 відмінусували рекордну кількість окупантів - 2200.
18.12 міністр оборони Рустем Умєров відвідав оперативно-стратегічне угруповання військ "Хортиця" та Сили безпілотних систем Збройних сил України.З командувачем ОСУВ "Хортиця" генерал-майором Андрієм Гнатовим міністр обговорив ситуацію на фронті та нагальні потреби військ.
Штурмові підрозділи збройних сил КНДР поповнюють свої ряди новими військовослужбовцями після втрат, понесених 14 і 15 грудня в околицях сіл Плєхово, Ворожба та Мартинівка в Курській області Росії.
У Міноборони зазначили, що Сили оборони 14 грудня знищили рекордну кількість російської автотехніки - 181 автомобіль. Йдеться про вантажівки різного призначення та легку автомототехніку.
16 грудня десантники 77-ї окремої аеромобільної Наддніпрянської бригади у співпраці з батальйоном ударних безпілотних авіаційних комплексів "АХІЛЛЕС" успішно відбили потужний наступ ворожої бронетехніки на Борівському напрямку.
16 грудня бійці Сил спеціальних операцій Збройних Сил України ліквідували у Курській області Росії взвод російських військових, які намагалися атакувати українські позиції, використовуючи три бронетранспортери. Додатково, кілька російських солдатів було захоплено в полон.
16 грудня українські військові повернули контроль над позиціями поблизу Колесниківки на Куп'янському напрямку в Харківській області.
16 грудня поблизу Успенівки на Донеччині підрозділи Сил оборони виконують операцію, метою якої є "максимальне виснаження противника, знищення його ресурсів, а також забезпечення безпеки нашого особового складу".
16.12 сили оборони України успішно відбили атаки російських військ біля Піщаного, що поблизу Покровська. Наразі у Покровську немає російських диверсантів, а бої на околицях міста припинилися.
17 грудня бійці прикордонної бригади "Помста" на Сіверському напрямку ефективно зупинили великий наступ ворога, який намагався прорватися до Сіверська. У результаті бою було знищено 14 противників, а ще 12 отримали серйозні поранення.
17 грудня стало відомо, що бійці 8-го полку спеціального призначення ССО імені князя Ізяслава Мстиславича влаштували потужний прийом для північнокорейських військ у Курській області Росії. Протягом триденного протистояння оператори ССО знищили 50 супротивників та поранили ще 47. Згідно з інформацією від ЦПД, російські військові кидають північнокорейців у бій поблизу Суджі без необхідної технічної підтримки.
18.12 Головком Сирський сказав, що кількість російських окупаційних військ в Україні постійно збільшується: у 2024 році на наших землях "перебувають додатково 100 тисяч російських солдатів".
18.12 сили оборони ведуть бої з російськими загарбниками на південно-східній околиці та в міській забудові південної частини Курахового та в Часовому Ярі, укріплення на деяких позиціях ЗСУ зруйновано.
У ніч на 18 грудня аналітики проєкту DeepState повідомили про захоплення села Сонцівка в Донецькій області російськими військами.
Втрати Північної Кореї внаслідок війни, яку Росія веде проти України, вже перевищили 200 солдатів.
19 грудня на Куп'янському напрямку підрозділи сил оборони зупинили механізований наступ супротивника, завдавши удару, внаслідок якого було знищено 21 одиницю ворожої бронетехніки.
19.12 ситуація загострюється на Оріхівському напрямку, де окупанти збільшили кількість артилерійських обстрілів. Біля Нестерянки ворог намагається захопити одну з панівних висот, однак це йому не вдається.
20.12 у ЗСУ спростували оточення українських бійців біля Успенівки та Трудового.
21 грудня Україна отримала від Польщі два гелікоптери Мі-8 та один Bell 412-HP. Ці вертольоти були передані Харківському національному університету внутрішніх справ для підготовки та навчання майбутніх пілотів, як повідомив Василь Боднар, посол України в Польщі.
У найактивніших зонах конфлікту на сході (21.12) — у Кураховому, Часовому Яру та Торецьку — продовжуються бойові дії в межах міської забудови, і спостерігаються ознаки того, що Росія має намір нарощувати свої військові сили.
21 грудня російські війська намагалися поліпшити свою ситуацію, проводячи наступальні дії з використанням бронетехніки поблизу Кучерівки та Синьківки в напрямках Тернів та Зеленого Гаю. Проте українські військові успішно знищили ворожу техніку і відбили всі атаки. Тим часом, Росія також намагалася атакувати українські позиції біля Великої Новосілки, але без успіху.
22 грудня на Куп'янському напрямку вдалося відбити інтенсивний наступ противника, в результаті чого було знищено бронетанкову групу. Через значні втрати техніки ворожі сили не змогли здійснювати маневри та продовжувати наступ. Вони намагалися сховатися в лісосмузі, але були ліквідовані ударами безпілотників.
У період з 16 по 22 грудня внаслідок обстрілів, здійснених російськими військами, загинули 8 осіб, а 73 отримали поранення в Донецькій, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях.
З лютого 2022 року було зареєстровано більше 4800 інцидентів, пов'язаних із застосуванням хімічних боєприпасів ворогом, згідно з наказом російського генерала Ігоря Кіріллова.
22.11 110 ОМБР ім. генерал-хорунжого Марка Безручка поширила відео із черговим злочином росіян - розстрілом воїнів, які здалися у полон. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомить ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста про розстріл російськими військовими ще пʼятьох полонених захисників України.
Протягом години повномасштабного вторгнення Росії в Україну зафіксовано 177 випадків страти українських військовополонених, з яких 109 відбулося цього року.
Більше 16 тисяч цивільних громадян України утримуються в російському полоні, з яких вдалося звільнити лише 168 осіб.
Протягом 2024 року Росія провела 12 великих атак на енергетичну інфраструктуру України, використавши приблизно 1100 крилатих і балістичних ракет для ураження її об'єктів.
Від початку широкомасштабного вторгнення Російської Федерації 1087 людей стали жертвами нещасних випадків, пов'язаних з мінами та вибуховими залишками війни. У цій трагічній статистиці - 16 загиблих дітей, а ще 88 осіб отримали поранення.
З лютого 2022 року Організація Об'єднаних Націй офіційно зафіксувала більш ніж 12,3 тисячі загиблих в Україні через російську агресію, а також понад 27,8 тисячі постраждалих.
На фронті загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Нехай її пам'ять живе вічно...
На середину грудня 2024 року Російська Федерація завдала шкоди 1938 медичним установам, з яких 297 були повністю знищені. Найбільше постраждали лікарні в Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях.
Аварія російських танкерів у Керченській протоці сталася через недбалість керівництва судноплавних компаній. Регіональної екологічної катастрофи у Чорному морі через вилив понад 4 тисяч тонн мазуту не станеться, але мікрофлора зазнає значного впливу.
17 грудня Президент Володимир Зеленський провів зустріч у Львові з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Під час переговорів Туск повідомив, що Польща працює над новим пакетом допомоги для України, проте підкреслив, що безпека власної країни залишається в пріоритеті.
18.12 до Києва прибув міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг, який провів зустріч з главою МЗС Андрієм Сибігою. Стало відомо, що Україна звернулась до Австралії із запитом про додаткову військову допомогу; Австралія перерахує 50 мільйонів євро Європейському банку реконструкції та розвитку, щоб допомогти Україні отримати доступ до позики на реконструкцію, та зробить внесок до Фонду енергетичної підтримки України на суму 6,39 мільйона доларів США.
У Київ прибула новий прем'єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас разом із групою міністрів. Литва оголосила про своє бажання інвестувати в розробку ракети-дрона "Паляниця" і цього року виділяє €10 мільйонів на данську ініціативу з виробництва озброєння в Україні.
21.12 Президент Зеленський повідомив, що Україну відвідав Білл Бернс з останнім візитом на посаді директора ЦРУ: "Ми з ним провели багато зустрічей за час цієї війни, і я вдячний за допомогу. Зазвичай про такі зустрічі не повідомляють публічно, і всі наші зустрічі - і в Україні, і в інших європейських країнах, і в Америці, і в інших частинах світу - відбувались без офіційного інформування".
Протягом трьох тижнів після початку процесу декларування вогнепальної зброї, знайденої громадянами, українці зареєстрували понад тисячу одиниць, з них 59 було передано до поліції.
НАК "Нафтогаз України" засвідчила, що її антикорупційна система відповідає міжнародному стандарту ISO 37001:2016, який регулює системи управління в сфері боротьби з корупцією.
17 грудня під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 16 грудня в ході бесіди з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо заявив, що після закінчення діючого контракту Україна не має наміру продовжувати транзит російського газу, але готова обговорити можливість транспортування газу, що не походить з Росії.
17.12 голова депутатської групи "Платформа за життя та мир" у Верховній Раді Юрій Бойко прийшов на допит до СБУ. Служба безпеки викликала політика на допит щодо його останніх заяв про "радикалів" і "заборону говорити рідною мовою", тобто російською, в Україні. Після його допиту в СБУ Юрій Бойко записав відео з вибаченням перед українцями. До того ж він назвав Путіна воєнним злочинцем.
Міністерство цифрової трансформації спільно з українськими банками розробило універсальну Дія.Картку, що дозволяє отримувати всі державні виплати.
У застосунку "Армія+" запрацював функціонал, який дозволить військовослужбовцю подати рапорт на поновлення на службі після самовільного залишення частини (СЗЧ).
У Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних і резервістів автоматично відображається лише бронювання, оформлене через портал "Дія". У всіх інших випадках необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для отримання додаткової інформації.
21 грудня 2024 року, за указом Президента Зеленського, в результаті ефективної операції Головного управління розвідки Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ України, з території Сирії через Ліван було евакуйовано 34 особи. Серед них 31 український громадянин та троє сирійців, які є родичами українців.
Після важкого поранення і тривалої реабілітації власна кореспондентка Укрінформу в Запорізькій області Ольга Звонарьова отримала державну нагороду - орден "За заслуги", яким її було відзначено Указом Президента від 28 червня.
У Збройних силах України було організовано спеціальний підрозділ, що займається охороною культурної спадщини. Це є ще одним кроком у реалізації норм частини другої статті 7 Конвенції, що присвячена захисту та збереженню культурних цінностей під час збройних конфліктів.
16 грудня у пресцентрі Укрінформу відбулося урочисте нагородження лауреатів Київського рейтингу "Театральний інфобум - 2024" від Укрінформу.
КОМЕНТАР: Сергій Череватий, генеральний директор "Укрінформу": "Протягом двох років я не був у Києві і провів цей час на сході України. Під час своїх візитів до театру я мав можливість оцінити кілька вистав. І я впевнений, що український театр продовжує жити, розвиватися та експериментувати з новими формами. Я переконаний, що це лише початок, і після нашої перемоги (в якій я не сумнівався з самого початку і досі вірю) український театр, незважаючи на величезну трагедію, яку ми переживаємо, зможе продемонструвати багато нового як для України, так і для європейської та світової театральної спільноти".
Міжнародний валютний фонд підтвердив прогноз зростання ВВП України на рівні 4% цього року та 2,5-3,5% - наступного та водночас спрогнозував відчутне покращення цього показника в 2026-2027 роках - МВФ.
У 2024 році компанія Укрзалізниця встановила новий рекорд у вантажних перевезеннях, досягнувши обсягу в 148 мільйонів тонн з початку повномасштабної війни.
Від загальної суми касових витрат загального фонду державного бюджету, яка склала 3 трлн грн у період з січня по листопад 2024 року, спостерігається зростання на 365,7 млрд грн, що еквівалентно 13,9% у порівнянні з тим же періодом минулого року.
Протягом періоду з січня по жовтень 2024 року Україна експортувала товарів на загальну суму 34,7 мільярда доларів США, що представляє собою зростання на 15,7% в порівнянні з тим же періодом минулого року. У той же час, імпорт українських товарів зріс на 10%, досягнувши 57,4 мільярда доларів США.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило кредитний рейтинг НАК "Нафтогаз України" на рівні "СС".
Майбутній радник з безпеки у адміністрації Дональда Трампа, Майк Волтц, висловив готовність розглянути пропозиції угорського прем'єра стосовно "різдвяного перемир'я", однак утримався від конкретизації деталей. У свою чергу, президент Зеленський зазначив, що ініціативи Віктора Орбана щодо миру, припинення вогню та обміну полоненими є лише політичним піаром, підкресливши, що угорський прем'єр не має повноважень для ведення таких переговорів.
КОМЕНТАР: Володимир Фесенко, політолог та голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента", зауважує: "Мирні ініціативи" Орбана — це, по суті, його спосіб самореклами та спроба підвищити власну політичну значущість. Він намагається представити себе як значущого міжнародного актора і потенційного посередника у майбутніх мирних переговорах. Проте малоймовірно, що його дії узгоджені з Трампом. Якби ця ініціатива виходила від Трампа, він би її представляв особисто. Трамп не любить ділитися увагою; він прагне бути головним миротворцем, а не віддавати цю роль Орбану".
21.12 після тривалих суперечок Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, щоб запобігти урядовому шатдауну - всього за кілька годин до півночі, коли офіційно минає термін поточного фінансування уряду.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у Білорусі зустрівся з російським омбудсменом Тетяною Москальковою, під час якої передав пакунки та листи українським військовополоненим. Крім того, було проведено верифікацію списків затриманих і організовано репатріацію тіл.
Уряд США оголосив санкції проти мережі банківських установ у КНДР, Росії й Китаї, а також російських нафтових компаній та північнокорейських високопосадовців, які дозволяють режиму в Пхеньяні отримувати незаконні прибутки в обхід обмежень.
Норвезький уряд ухвалив рішення виділити 2,7 мільярда норвезьких крон (еквівалент 241 мільйона доларів США) для підтримки Військово-морських сил України. Ці кошти призначені для розмінування, підготовки українських військових, а також для забезпечення захисту цивільних осіб від агресії з боку Росії.
Уряд Італії схвалив 10-й пакет військової допомоги Україні. Вміст нового пакета військової допомоги Україні, як і в попередні рази, є засекреченим, також публічно не оголошуються терміни його відправлення - ANSA.
У понеділок, 16 грудня, Бундестаг, німецький парламент, прогнозовано проголосував за недовіру уряду Олафа Шольца, що створило умови для можливих дострокових парламентських виборів у лютому 2025 року.
Південноафриканська Республіка не надасть Володимиру Путіну запрошення на саміт Групи 20 у зв'язку з виданим міжнародним кримінальним судом ордером на його арешт.
На зустрічі Об'єднаних експедиційних сил (Joint Expeditionary Force, JEF) у Таллінні представники держав-учасниць домовились, що їхня підтримка Україні в 2025 році перевищить 12 мільярдів євро. Крім того, обговорювали ідею проведення миротворчої місії в Україні.
Німецька компанія Rheinmetall отримала нове замовлення на постачання Україні 20 бойових машин піхоти Marder в межах програми військової підтримки. Інформація про вартість угоди залишається конфіденційною.
Уряд Сполученого Королівства повідомив про запровадження нових санкцій стосовно 20 танкерів, які займалися нелегальним транспортуванням російської нафти, а також про підтримку України в відновленні її енергетичної інфраструктури.
Південна Корея запровадила санкції проти 11 фізичних і 15 юридичних осіб, причетних до військового співробітництва між КНДР і Росією та підтримки війни РФ проти України.
Сенат Чеської Республіки в середу, 18 грудня, офіційно визнали масову депортацію кримських татар геноцидом.
Кандидат на посаду спецпредставника США з питань України і Росії в команді Дональда Трампа Кіт Келлог у січні планує відвідати Київ та ряд інших європейських столиць. У МЗС України сказали, що дата візиту в Україну Келлога з команди Трампа вже визначена.
У Сполучених Штатах Америки 17 грудня колегія виборників офіційно визнала перемогу Дональда Трампа на президентських виборах.
Документальні фільми про війну в Україні "Порцелянова війна" та "Одного разу в Україні" потрапили до коротких списків номінантів на 97 премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук.
Велика Британія надасть Україні військову допомогу у розмірі 225 мільйонів фунтів стерлінгів (еквівалентно $286 мільйонів), що включає в себе зміцнення військово-морського флоту та системи протиповітряної оборони.
Данія виділила 2,1 мільярда данських крон (більш як 281 мільйон євро) на зміцнення української протиповітряної оборони. До нього також входить фінансовий внесок у забезпечення українських винищувачів F-16 - Радіо Свобода.
Швейцарія планує надати Україні близько 45 мільйонів швейцарських франків (еквівалент 48,3 мільйона євро) у вигляді допомоги протягом зимового сезону.
Норвегія виділила 232 мільйони доларів на допомогу Україні у військовій сфері.
Польща надасть 2,5 млн злотих (близько 637 тис. дол. США) на підтримку проєктів з протимінної діяльності в Україні.
У польському Жешуві розгорнули системи NASAMS, які захищатимуть хаб допомоги для України.
До Дамаска вперше за понад 10 років прибула американська делегація для перемовин з представниками угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" (ХТШ), яке нині контролює країну.
Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо оголосив, що східний кордон держави буде закритий на невизначений час.
Нідерланди разом із своїми партнерами інвестували більше ніж 200 мільйонів євро в Талліннський механізм, який має на меті посилення цифрової безпеки України.
16.12/ Трамп охарактеризував дозвіл на атаки по Росії як помилковий. Проте він може змінити свою думку.
ЦИТАТА: "Головним фактором, що може змусити Трампа переглянути свої погляди, є поведінка Росії. Росія неодноразово демонструвала нездатність дотримуватися домовленостей. Це можна використовувати як доказ того, що Кремль лише намагається виграти час, не маючи наміру припиняти агресію. Таке усвідомлення може змусити його змінити свою політику на більш проукраїнську".
17.12/ Туреччина та Росія: між партнерством і ворожнечею.
ЦИТАТА: "На даний момент характер відносин між Росією та Туреччиною залишиться незмінним. Там, де є можливості для співпраці, вона триватиме, а в тих сферах, де відбувається конкуренція, боротьба продовжиться. Туреччина не прагне належати до жодного з таборів і намагається зберігати баланс між різними політичними силами... Я не вважаю, що Ердоган відмовиться допомогти Москві, якщо це буде вигідно для нього. Якщо він вирішить відновити роль посередника у нашій війні і підтримати РФ, то так і зробить."
20.12/ Кремлівський хворий: ситуація погіршується - як в політичному, так і в психічному плані.
ЦИТАТА: "Путінська щорічна "пряма лінія", об'єднана з пресконференцією, цього разу, здається, встановила рекорд за ступенем неадекватності чи навіть божевілля її головного персонажа. В інші часи над цим легко було б глузувати, висміювати. Не дарма ж в інформаційному полі вже з'явилося та набуло популярності визначення жанру цього дійства - "стендап Путіна".
Підготувала Марина Дмитрівна, місто Київ.