Новини міста Харків та Харківської області

Николай Томенко: Григорий Сковорода в роли свидетеля... в коррупционном скандале вокруг министра национального единства Чернышова -- Блоги | OBOZ.UA

Григорий Сковорода в роли СВИДЕТЕЛЯ ... в деле о коррупции, связанном с министром национального единства и вице-премьером ЧЕРНЫШОВЫМ?!

или если бы вы ИЗУЧАЛИ творения Григория СКОВОРОДЫ должным образом!

"Не стремись к счастью за границами, не проси его у других, не отправляйся в далекие страны, не колесите по роскошным дворцам, не скитаясь по планете, не теряйся в святых местах..."

За золото можно купить целое село — задача непростая, но выполнимая. Однако счастье, являющееся наиболее важным из всего необходимого, зачастую приходит к нам самым нелепым образом, независимо от обстоятельств.

Григорий Сковорода

Вот текст на оригинальном языке.

У документах, пов'язаних із корупційною справою, у якій згадується віцепрем'єр-міністр, міністр з питань повернення українців та національної єдності Олексій Чернишов, зазначається, що йому було надано цінний том "Собрание сочинений Сковороды, том первый" як неправомірну вигоду за допомогу у вирішенні певного питання.

Найцікавіше і водночас парадоксальне полягає в тому, що наш наймудріший українець надає нам, і особливо представникам влади, уроки про СПОРІДНЕНУ ПРАЦЮ. Це така діяльність, що відповідно до природних задатків, талантів і виховання найбільше підходить людині. Як стверджує відома приказка, якщо ти прагнеш зайняти посаду, подібно до того, як коза намагається залізти на дах, аби потім стрибнути у вирій марнославства, то, як у дзеркалі, стає очевидним, що ти не маєш належної старанності для цієї посади і, отже, не призначений для неї від народження.

Особливо коли під масками патріотичних та пафосних промов чиновників ховаються корупційні справи та непристойні вчинки, знову виникає в пам’яті мудра порада нашого філософа:

"Кожна нешкідлива непристойність смішить. А коли вже вовк став пастухом, ведмідь монахом, а лошак радником, то це не жарт, а ЛИХО".

Впевнений, що у високопрофільного чиновника, який закликав українців цінувати свою країну та повертатися додому, а в моменти, коли не робив патріотичних заяв, займався корупційними схемами, не знайшлося часу ознайомитися з творами Григорія Сковороди, які йому були подаровані.

Отже, я б порадив нашим лідерам, від столиці до найменших сіл, ознайомитися з уроками Григорія Савича і зрештою знайти свою улюблену СПОРІДНЕНУ професію. Адже ніколи не пізно усвідомити, що "краще бути справжнім котом, ніж левом з ослячими рисами".

Варто підкреслити, що ми володіємо професійними академічними виданнями творів Григорія Сковороди, а не радянськими "збірниками". Після руйнування Меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці, що на Харківщині, російська сторона не може претендувати на моральне право наближатися до нашого видатного українського діяча на відстань менше гектару.

Тому раджу, і не лише Чернишову, користуватися, для прикладу, повною академічною збіркою творів Григорія Сковороди за редакцією Григорія Ушкалова, яку видав Олесандр Савчук. А кращого науково-популярного видання на сковородинівську тематику, як наш "Український щорічник. Григорій Сковорода" годі й шукати.

І завжди тримайте в памʼяті настанову Сковороди:

"Якщо прагнеш прибутку, шукай його чесними способами."

"Тисяча благословенних занять чекає на тебе."

Зберігаємо та досліджуємо українську філософську спадщину!

Читайте також